Közben az északkeleti csücsökben már beröffentek az események, kialakult néhány zápor, gyenge zivatar. Kíváncsi leszek, hogy az események átterjednek-e a Tiszántúl többi részére?
Északkeletről jött oda valami gust féle, ami indította a komolyabb konvekciót. A műholdon kivehető egy sáv onnan DDNY felé haladva, amely elméletileg bedurranhat a következő órákban...