Értem, amit írsz, de sokak számára nem kivitelezhető sajnos a költözés, és egyébként sem ez az egyetlen megoldás áll rendelkezésünkre. Személy szerint inkább alkalmazkodáspárti vagyok. Új gyakorlatokat kell bevezetni a közlekedésben, vízgazdálkodásban, mezőgazdaságban, infrastruktúra-fejlesztésben, várostervezésben stb. de ezt már csomóan leírták előttem is...  

Egyelőre Európában amúgy sem szorulunk rá a klímavándorlásra, még a nyári szárazsággal és 40 fokokkal sem. Persze a klímaváltozással a tájak óhatatlanul át fognak alakulni, új fajok jönnek stb. a kérdés, hogy mi, emberek időben tudunk-e kapcsolni és minimalizálni a károkat. De talán egyre többen látják, hogy nem jó irányba mennek a dolgok kacsint