Az újpesti műszeren már én is gondolkoztam, de szerintem simán lehet jó. Egy ilyen nagyvárosban nagyon heterogén lehet a hőmérséklet területi eloszlása nemcsak éjjel, hanem nappal is, mert változatos a geometria, a felszínborítás, a növényzet mennyisége stb. Inkább arra kéne törekednie a HungaroMetnek, hogy sokkal több műszer legyen Budapesten belül. Mert a jelenlegi formájában ez max a párszáz méteres, vagy max 1-2 km-es környezetére reprezentatív és nem egész Újpestre.  (de nem okoskodok)