Tegnap 12 óra óta egyáltalán nincs víz 
Zalaszentgrót magasabban fekvő területein, 
Sümegcsehiben, 
Kisgörbőn, 
Nagygörbőn, 
Döbröcén, 
Türje egy részén és 
Bazsiban. 
Ma 14 órára összehívtak egy megbeszélést a zalaszentgróti vízműhöz tartozó 29 település polgármesterével és a nagyfogyasztókkal is.
Baracskai József hozzátette: a térségben azért ürülnek ki a tározók, mert nagyon megnőtt a fogyasztás. Vannak olyan, több ezer négyzetméteres üdülőterületek, ahol nagy mennyiségű vizet használnak el rendszeresen locsolásra. A Zalavíz illegális felhasználást is feltételez, ezt vizsgálja a szolgáltató cég. Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá.