Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Tegnap 12 óra óta egyáltalán nincs víz
Zalaszentgrót magasabban fekvő területein,
Sümegcsehiben,
Kisgörbőn,
Nagygörbőn,
Döbröcén,
Türje egy részén és
Bazsiban.
Ma 14 órára összehívtak egy megbeszélést a zalaszentgróti vízműhöz tartozó 29 település polgármesterével és a nagyfogyasztókkal is.
Baracskai József hozzátette: a térségben azért ürülnek ki a tározók, mert nagyon megnőtt a fogyasztás. Vannak olyan, több ezer négyzetméteres üdülőterületek, ahol nagy mennyiségű vizet használnak el rendszeresen locsolásra. A Zalavíz illegális felhasználást is feltételez, ezt vizsgálja a szolgáltató cég. Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá.
Zalaszentgrót magasabban fekvő területein,
Sümegcsehiben,
Kisgörbőn,
Nagygörbőn,
Döbröcén,
Türje egy részén és
Bazsiban.
Ma 14 órára összehívtak egy megbeszélést a zalaszentgróti vízműhöz tartozó 29 település polgármesterével és a nagyfogyasztókkal is.
Baracskai József hozzátette: a térségben azért ürülnek ki a tározók, mert nagyon megnőtt a fogyasztás. Vannak olyan, több ezer négyzetméteres üdülőterületek, ahol nagy mennyiségű vizet használnak el rendszeresen locsolásra. A Zalavíz illegális felhasználást is feltételez, ezt vizsgálja a szolgáltató cég. Nyomatékosan kérik a felhasználókat, hogy ne locsoljanak. Ha a lakosság visszatérne egy olyan mennyiségű vízfogyasztásra, ami például egy őszi napon megszokott, a tárolók újra tudnának töltődni, tette hozzá.