Igen, illetve a konvektív csapadék révén mint mindenhol, itt is vannak szerencsésebb egy pechesebb területek, mi most épp utóbbiak közé tartozunk. Tőlünk északra, ahol a múlt keddi zivatarok betaláltak, már 50 mm felett jár a hónap, Zalában pedig vannak olyan helyek, ahol a 80-100 mm is megvan.

Egyébként valóban, az ország nagy részén súlyosan aszályos 2022-es év itt nem volt olyan rossz, még ha nyáron csak egy-egy jelentős - részben konvektív - esemény húzta fel a havi összegeket (június 4-5. 68 mm, július 7. 53 mm, augusztus 21-22. 48,5 mm). 2023 nyara, de főleg a július és az augusztus pedig kifejezetten csapadékos volt, az augusztus 182,5 mm-rel zárt, a július végi, augusztus eleji zivataros időszak után pedig ilyen belvizek voltak (a tegnap említett árokban akkor pár napig rendesen csobogott a víz, pedig csak lassan szokott csörgedezni normál állapotában is): Link 2024-ben a május és a június még szintén jó volt (100 mm felett), utána kezdődött a szárazabb idő, de akkor még inkább az itteni mércével mérve szokatlanul meleg (és napos) nyár volt az, ami jobban megviselte a növények egy részét. Link