Valóban az egész ország csapadékdeficitben van a saját sokévi átlagához képest. A szubjektív megfigyeléseim szerint a délkeleti országrészben 2021. március óta tart a halmozódása (és csak 2023 tudott átmeneti stagnálást felmutatni), míg feléd ezek szerint 2024 lehetett az első igazán száraz év. Amikor nagyban Vaszalázunk a fórumon, azért azt is figyelembe kell venni, hogy arrafelé a mostaninál is nagyobb összegek a megszokottak, az alpokaljai ökoszisztéma pedig a sok csapadékhoz van szokva...