Amúgy szombatra a legtöbb konvektív paraméter (CAPE, CIN, Lifted Index stb.) tényleg jó lenne ide délkeletre, DE szerintem nem lesz elég alacsonyszintű/középszintű nedvesség és alapból konvergencia sem lesz. Olyat viszont el tudok képzelni, hogy az Északi-középhegység térségében tevékenykedő zivatarok kifutószele kirobbant majd nálunk néhány cellát. Ilyesmi forgatókönyvet ad az AROME és a WRF is. Vasárnap viszont pont a mi térségünkben lehet egy kis konvergencia (bár az ECM jóval nyugatabbra várja, mint a GFS) és az könnyebben triggelhet nálunk is cellákat.

Szóval szerintem sincs kizárva a szombati buli délkeletre, Aztán majd verifikálunk kacsint