Ha már így felkérdeztél, leírok 3 lehetséges forgatókönyvet.

ad.1.: Az újévi hidegbetörés telibe kap minket. Viharos széllel, észak, északnyugat felől érkező hózáporokkal erős lehűlés érkezik, nappal is 0 fok körül marad a hőmérséklet. A komolyabb dolgok viszont a Balkán déli és keleti szélén, Törökországban lennének.

ad.2.: A hidegbetörés több lépcsőben történik, előbb - utóbb az Alpok térségét is érinti. Már északnyugatról is érkezhet havazás az újév első napjaiban, ám az igazi móka csak akkor kezdődne, ha beindulnak a mediciklonok. Egyelőre nem láttam olyan verziót, hogy mondjuk egy klasszikus genovai ki tudjon alakulni, ám ahhoz jó lehet a helyzet, hogy néhány gyors mozgású peremciklon havazást okozzon nálunk.

ad.3: Az áramlás végig megtartja északnyugatias jellegét, a komolyabb hideg tőlünk keletre, északkeletre húz el, mediciklonok ki sem tudnak alakulni.

---
Természetesen van több forgatókönyv is, illetve ezek hibridjei. De dolgozzon más is, használjátok a fantáziázokat! nevet Szerintem az elsőnek van legnagyobb esélye, de a második sem elhanyagolható. A harmadikra látom jelenleg a legkisebb esélyt, de ez persze még simán változhat.

És nem, egyeltalán nem irónia akart lenni...