Érdekes módon elég kevés csapit dobnak a beteges paraméterek mellé a modellek, a GFS szerint az Alföldön például 20-25 m/s lenne a 0-1 km(!!) nyírás. Ha ez az eksön nappalra esne egy jó ezres CAPE mellett, hát rohadtul irigy lennék keletre, habár az MNSZ azért szépen durranthatná az emelt konvekciót, így még nem vetném el akár keményebb cellák/rendszer kialakulását sem. Az UM egyébként dobott hasonló futást, mint az éjféli ECM, de egyrészt nem tudom már elhinni ezeket, másrészt a hétköznap hajnali zivatarokkal már erősen tele a bré..
No de, úgyse lesz ebből se semmi, viszont ez térkép szép, eddigi szezonunk legszebbje. vidám

beillesztett kép