Valamelyik nap pont erről beszélgettünk antibulvárral, hogy pl. a 70-es évek nyarain, amikor nem volt ritka a 18-19 fokos júliusi(!) középhőmérséklet sem, vajon mi ment volna itt a fórumon. laza (Csak összehasonlításképp, a tavalyi "borzalmas" június 19,6 fokos, a július 21,2 fokos közepet hozott, amivel előbbi 0,6 fokkal volt az átlag felett(!), míg az utóbbi átlagosan zárt.)

És ahogy én ennek kapcsán már többször is elmondtam, igazából mindig megmosolyogtató, hogy a klimatológusok mindent megtesznek azért, hogy az emberek szinte féljenek az általános felmelegedéstől, miközben a társadalom nagy része igazából nem, hogy nem fél, hanem egyenesen örül neki (az enyhülő teleken kevesebbet kell fűteni, a növekvő nyári- és hőségnapok száma pedig gyakoribb és hosszabb kellemesen meleg időt/strandidőt biztosít, stb.).