Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Mit kell kompenzálni!? Ha 10 évig folyamatosan átlag alatt lenne a T. , az elmúlt 30 év gyakori pozitív anomáliája akkor sem lenne kompenzálva.
Egyszerűen olyan mértékű volt már a pozitív anomáliáa az utóbbi években, hogy most jött idén tavasszal 3 átlag alatti hónap, és már ki van a köz. Egyszerűen nagyon el lett kényeztetve mindenki, ill. meg is szoktuk már nagyon.
Ha sokáig lennénk átlag alatt, azt is meg lehetne szokni simán!
Egyébként az irigykedést sem értettem Szibéria és térségére sem tavaly, sem idén, hogy bezzeg ott meleg van tartósan, nálunk meg hűvös.
És!? Úgyis változik a dolog előbb-utóbb.
Emlékszem, hogy tavaly kifejezetten meleg volt a június Mongólia, Kazahsztán, és Oroszország térségében, nálunk meg átlag alatti T. , aztán jött a váltás július közepétől, arrafelé volt hűvösebb, nálunk meg vastagon nyár 2 hónapon át, egészen szept. végéig.
Idén hasonló a szitu, csak 1 hónappal korábban. Most a meleg újfent Oroszország, Mongólia, Kazahsztán térségét éri, nálunk hűvösebb van, tartósan átlag alatti T. mellett, de biztosan megérkezik a tartósan meleg nyár idén is.
A nyár leginkább biztosított évszak meleg szempontjából. Nem is értem, hogy lehet félteni a nyarat, mint évszakot, amikor úgyis tudja mindenki, hogy meleg lesz.
Egyszerűen olyan mértékű volt már a pozitív anomáliáa az utóbbi években, hogy most jött idén tavasszal 3 átlag alatti hónap, és már ki van a köz. Egyszerűen nagyon el lett kényeztetve mindenki, ill. meg is szoktuk már nagyon.
Ha sokáig lennénk átlag alatt, azt is meg lehetne szokni simán!
Egyébként az irigykedést sem értettem Szibéria és térségére sem tavaly, sem idén, hogy bezzeg ott meleg van tartósan, nálunk meg hűvös.
És!? Úgyis változik a dolog előbb-utóbb.
Emlékszem, hogy tavaly kifejezetten meleg volt a június Mongólia, Kazahsztán, és Oroszország térségében, nálunk meg átlag alatti T. , aztán jött a váltás július közepétől, arrafelé volt hűvösebb, nálunk meg vastagon nyár 2 hónapon át, egészen szept. végéig.
Idén hasonló a szitu, csak 1 hónappal korábban. Most a meleg újfent Oroszország, Mongólia, Kazahsztán térségét éri, nálunk hűvösebb van, tartósan átlag alatti T. mellett, de biztosan megérkezik a tartósan meleg nyár idén is.
A nyár leginkább biztosított évszak meleg szempontjából. Nem is értem, hogy lehet félteni a nyarat, mint évszakot, amikor úgyis tudja mindenki, hogy meleg lesz.