Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Érdekes téma. Hogy ez mennyire hat már most is, afelől erős kétségeim vannak. Nekem más sejtéseim vannak, hogy miért vannak igen enyhe telek után is viszonylag erős márciusi, április eleji hidegbetörések. De ezt hosszú lenne kifejteni most. (Nyilván mindig is voltak tavaszi hidegbetörések, de azért az elmúlt másfél évtizedben a melegedő trend ellenére látni, nem hogy kevesebbszer, hanem inkább többször van károkozó fagy. Meg néha a legjobb havas helyzetek tavasz elejére csúsznak.)
A téli hidegbetörésekről, hát saját magához képest hideg téli etapok Európa helyett inkább É-Amerikában voltak többször a közelmúltban. Megkapta idén Texas is a magáét, nemcsak Ény-Európa. Azt meg nehéz lenne az óceáni áramlatra kenni.
A másik pedig, hogy a Golf mellett a nyomási akciócentrumok elhelyezkedése alapból segíti, hogy Európa telei enyhébbek legyenek, mint azonos szélességeken lévő más vidékeké. Nem akarom lebecsülni a Golfot, jelentős tényező, de nem az egyetlen.
A téli hidegbetörésekről, hát saját magához képest hideg téli etapok Európa helyett inkább É-Amerikában voltak többször a közelmúltban. Megkapta idén Texas is a magáét, nemcsak Ény-Európa. Azt meg nehéz lenne az óceáni áramlatra kenni.
A másik pedig, hogy a Golf mellett a nyomási akciócentrumok elhelyezkedése alapból segíti, hogy Európa telei enyhébbek legyenek, mint azonos szélességeken lévő más vidékeké. Nem akarom lebecsülni a Golfot, jelentős tényező, de nem az egyetlen.