Nem lenne ördögtől való, ha idén is északkeleti, keleti légpályával érkezne a tartós meleg a nyáron, főleg a derekán és végén.
Az elmúlt 3 nyár pl. jellemzően így telt, főleg a nyarak második fele.
Érdekes, hogy már-már tendencia szerűen hiányoznak a dinamikus nyugati, dny, déli melegpumpák, és ék, kelet, dk felől kapjuk a nem kiugróan magas, de átlagnál lényegesen magasabb hőmérsékletű izotermákat tartósan, és viszonylag magas nedvességgel párosulva az időszakos szárazabb kondíciók mellett. A magas éjjeli T. értékek is bőven húzzák felfelé ilyenkor a havi T. közepeket.