Egy lehetséges magyarázat az egyre hosszabban kitartó tavaszi hidegekre, meg a durva európai hidegbetörésekre (Spanyolok, Hollandoknál évszázados rekordok az elmúlt télen) stb:  Link Link

Azért a márciusi havazós tendencia elég erős lett az elmúlt 8 évben, egyre inkább és tovább ránk szakadozik a hideg.
Ha megnézzük a földgömböt, Kanadával és Mongóliával vagyunk egy szélességi fokon. Ebből is látható, mennyire brutál módon fűt a Golf.
Most még...?