Az ok az időjárási helyzetekben keresendő. 
Azonban mostanában nem csak nálunk , hanem Európa nagyobb részén is az átlagnál hűvösebb idő a jellemző. Például a déli országokban (Olaszország , Spanyolország stb.) is 20 fok alattiak a maxok több helyen. Csak messze keletre van igazi meleg időjárás. A ciklonok teljesen kiszorítják a meleget Európa nagyobb részéről.  Ebben változás nem látszik továbbra sem. Sőt , jövő hétvégén kialakulhat egy hatalmas anticiklon az óceán és a Brit-szigetek környékén. Ami ahhoz vezethet hogy megindítja a maradék sarkvidéki levegőt Európába:
Link