Erre szoktam mondani, hogy túlzott elvárások. kacsint
És akkor brekk20 tegnap letámad! nevet

És reméli, hogy a nyár átlag feletti lesz. Na, hát ha valamin, akkor azon nem kell aggódni, hogy a nyár nem lesz átlag feletti hőmérsékletű.
Tavaly is mi nyígás ment július közepéig, hogy nem igaz, miért nem tud tartós, meleg nyár lenni ( megjegyzem a nyár első fele átlag körüli hőmérsékletű volt országosan ), aztán július közepétől jött a bő 2 hónapos szinte végeláthatatlan meleg, szuper nyári idő.

Valószínű az elmúlt egyre melegebb évek, évtizedek tették ezt a társadalommal, hogy az átlag alatti hőmérsékletet rendkívül, az átlag körüli hőmérsékletet mérsékelten kellemetlennek érzik.
Az az elfogadott, a norma, +2+3+4 fokos pozitív T. anomáliával teljenek a hónapok, amivel persze semmi gond.
Hiszen ehhez szoktunk hozzá, és keményebb gyomrosként hat egy átlagos vagy átlag alatti hőmérsékletű hónap, utóbbiakból megjegyzem sokkal kevesebb van, mint az átlag felettiekből.