Ez nem igaz.
Február - márciusban az ország kb. felén 200 mm körüli összeg hullott / 2 hónap.
Az eloszlás borzalom, de az biztos, hogy máj. közepéig összeségében nincs az országban jelentős csapadékhiány. Ha az utóbbi 30 napot nézzük, akkor igaz, hogy az ország nagy részén hiány van, helyenként még mindig jelentős.
Eddig kb. 150-350 mm közötti az éves szumma két szélsőértéke a MetNetes mérések alapján az országban. Ez a máj. közepéig elvárt átlagnak nagyjából megfelel.
Országos átlagban nem tudom mennyi lehet, de minimum 200 mm fekete kevéssel, de akár 250 mm közelében is. Ez is megfelel nagyjából a máj. közepéig elvárható sokéves átlagnak.
Sokan elfelejtik, hogy a Dél - Dunántúlon és az Alföld nagy részén rengeteg csapadék hullott február-márciusban. Ez a két tájegység kiteszi az ország közel felét.