Pár nap, és kiderül, hogy a wetsom által már említett, ECM-en is látható kezdõdõ atlanti blocking mennyire lehet tartós. Most még kétesélyes, lehet, hogy csak 1-2 napra áll be, de tartós meridionalitás sem esélytelen: Link
Most még nem fogadnék utóbbira nagy tétben. De az is eldõlt, hogy a zonalitás nem tud még 1 bõ hétre sem beállni - most sem.

Ez is sokat szépült az elmúlt pár napban, itt már viszont egészen jó a tartósabb blocking esélye: Link bár azért ennél magasabb hpa jó lenne (1030 vagy több).

Érdekes, hogy a sok bizonytalanság ellenére a február 5 körüli váltás dátumát folyamatosan, tartósan stabilan tartják a modellek. Ezeket már középtávon eddig is kiválóan fogták ezen a télen, sokszor 10 nap felett is. A lokális hatásait persze nem, de magukat az átrendezõdéseket igen.