Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Az évszakváltó hidegfrontot nehéz definiálni, de az ami a hét második felében történik minden definíciónak megfelelne, már ha megtörténik, mert vannak erõs kétségeim azzal szemben hogy hétvégére 25 fok alá csökken a hõmérséklet országszerte illetve hogy ez a lehûlés tartósnak igérkezik és nem néz be újra a 30+ jövõ hét vége felé. Erre a nyárvégi hõhullámra se számított már senki, hiába volt "korrekt" így, hogy nem augusztus 16-án köszönt be az õsz. 2011 szeptemberében kb. 4-5 alkalommal temették el a nyarat, végül október 8-án lett vége, de akkor már nem volt pardon.
Ami biztos, hogy ami ezután lesz legfeljebb kellemes nyári idõ kategória lehet, hõség már nem. A nyár hosszabbítást csak üdvözölni tudnám. A szeptemberi nyárnak ugyanis nem sok köze van a tél milyenségéhez, szép példa erre az 1986 os õsz utáni tél, de van ellenpélda is, éppen a 2012-es.
Ami biztos, hogy ami ezután lesz legfeljebb kellemes nyári idõ kategória lehet, hõség már nem. A nyár hosszabbítást csak üdvözölni tudnám. A szeptemberi nyárnak ugyanis nem sok köze van a tél milyenségéhez, szép példa erre az 1986 os õsz utáni tél, de van ellenpélda is, éppen a 2012-es.