Rosszul néztél valamit mert a jelenlegi ECM futás nem mutatja ezt a szombaton érkezõ hidegfront mögött ami véget vet a hõségnek jelentõs és tartós hõségmentes idõszakot mutat!
Északnyugati-Délkeleti kettõsséggel egy idõ után,míg Északnyugaton végig 30 fok alatt maradna a hõmérséklet vasárnaptól kezdve az idõszak végéig és fõleg szerdától 25 fok körüli vagy az alatti tmaxok lennének,addig keleten 30 fok körüli értékek is lehetnének de forró napok nélkül,inkább csak 31-32 fok lehetne ott is egy-egy nap a maximum,míg jövõ péntelken arrafelé is már 25 fok körül tetõzne a maximumhõmérséklet.
De amit te írtál az ECM futásról az nem felel meg a valóságnak.
Más kérdés hogy kicsit elszállt futásnak tûnik,de az ENS átlag sem mutatja azt hogy a mostanihoz hasonló mértékû és hosszúságú hõség nézne ki.
Azaz ezzel a számmal el is búcsúztatnám szombattól itt északnyugaton a hõséget:Link