Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Teljesen borult ég mellett behúztunk egy -11,3 fokot, Takt -9 fok
. Ha végignézem a térképeket, akkor itt lesz a leggyengébb a szél a hétvégén, mondhatni szélcsend lesz, szóval minimális átkeverést várok errefelé. Az UM-et nézve is az alacsonyszintû felhõzet errefelé húzhatja a legtovább és csak kevés napot kaphatunk, ami nagyon jó T emelkedés ellen. Bejönni látszik ismét a "Gömörben beragad a hideg" jelenség, én még azt is eltudom képzelni, hogy nemmegyünk fagypont fölé a lábas megérkeztéig sem és így tökéletes körülmények lesznek biztosítva a ma esti gyenge és a holnap esti fõatrakcióhoz
Számtalan példa van erre, hogy a modellek ide is számoltak az átkeveréssel, de nemjött be ilyen felállásnál, természetesen bõven van esélye az ellenkezõjének is, én nem zárom ki. Most tényleg úgy néz ki, hogy eljöhet ÉK ideje, nagyon jó lehetõség ígérkezik, remélem minden klappolni fog.
A hét elején még kaphatunk 1-2 centis meglepetéseket grátiszként errefelé, a GFS számol ezzel.