Nem tudom, hogy most már mindenhová beképzelem, de ez amolyan egyszerű hangzatos AI összefoglalónak tűnik. Ez persze nem baj, az AMOC összeomlása, a "tipping point" azaz az átbillenés oda, hogy le fog állni (1-10-10 vagy 1000 év múlva) elérése, sópumpa stb. ezek minden mostanában gyakran emlegetett kutatási területek, persze a média tálalásában általában egyszerűek és apokaliptikusak - erre van igény, ez hozza a kattintásokat és a reakciókat - és persze lelkesíti a felmelegedés-tagadókat a nyilvánvaló hibák és ferdítések miatt. Ebben az összefoglalóban mondjuk a durva lehűlés helyett felmelegedésre jutott az összefoglaló Európában, ami nem hangzik helyes következtetésnek, mivel előtte azt írja, hogy az összeomlik az AMOC és nem tud meleg víz jutni északra. Ez nyilván pont a fordítottjára vezetne: kemény lehűlés, kb. közép- és észak-kanadai klíma, hideg telek, hideg nyarak.

Viszont nemrég pont olvastam egy cikket, ahol azt írták, messze van még egy ilyen erős AMOC összeomlás (100+ év, ha egyáltalán): Link
De általában az összkép mindig összetettebb, amit az átlag-olvasó utál. Itt egy példa arra, hogy az AMOC (még az északi, minket érintő része is) nem egy ki-be kapcsolóval ellátott rendszer, ami vagy megy, vagy nem: Link