Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Nehezet, stabilat. Ne sajnáld rá a pénzt, az olcsó állvány hamar tönkremegy és ráadásnak vacak alumínum az egész, amit már a mérsékelt szél is ocsmányul bemozgat. Manfrotto, Cullmann - ezek tuti jók.
Szép fotók, köszönjük! Kis kritika: nagy könnyebbség lenne, ha legközelebb a képek direkt linkjét tennéd be a hozzászólásba! Pl.: Link Elõre is köszi!
Uhh..
Grat.!
Palui, a tieid is tetszetõsek!
------------
Állványvásárlás elõtt állok. Ha valakinek lenne javaslata, azt megköszönném.
Palui, a tieid is tetszetõsek!
------------
Állványvásárlás elõtt állok. Ha valakinek lenne javaslata, azt megköszönném.
Hoztam pár képet nektek, a balatoni nyaralásról (max T 25°C volt
).
Rögtön egy részlet a "hattyúk tavából" ...Link hirtelen jelenet volt, a hajóról, majd a vízbe esett a gép, úgy kapkodtam
A rögtönzött balettjelenet után irány a túlpart Link és tudjuk kinek kedvéért
egy ff verzió Link
Közeledve Tihanyhoz, adta magát a téma Link ff-ben is Link közben egy vitorlás érkezett Link , de vissza a már unalomig fényképezett fõ témához Link
A végére egy kép, amelyrõl nem tudtam eldönteni, hogy milyen színekkel mutatna jobban... Link így, vagy Link így?
(vagy esetleg ebben a feldolgozásban Link )
Ne kíméljetek, szívesen fogadom a javaslatokat!
Szerk.:
ez lemaradt Link ha még valaki nem unná...
Rögtön egy részlet a "hattyúk tavából" ...Link hirtelen jelenet volt, a hajóról, majd a vízbe esett a gép, úgy kapkodtam
A rögtönzött balettjelenet után irány a túlpart Link és tudjuk kinek kedvéért
Közeledve Tihanyhoz, adta magát a téma Link ff-ben is Link közben egy vitorlás érkezett Link , de vissza a már unalomig fényképezett fõ témához Link
A végére egy kép, amelyrõl nem tudtam eldönteni, hogy milyen színekkel mutatna jobban... Link így, vagy Link így?
Ne kíméljetek, szívesen fogadom a javaslatokat!
Szerk.:
ez lemaradt Link ha még valaki nem unná...
Most néztem meg a képedet. Ez így jó! Ha ránéz az ember, különös érzés keríti hatalmába: pókháló, komor, sötét színvilág... Mi kell még?! Szóval tetszik.
Jó választások! Az 1,8/50-es Kanyont nagyon dícsérik.
Én maradok a Raynox DCR-250-nél: fele annyiba kerül és brutál jó makrókat lehet vele készíteni.
Én maradok a Raynox DCR-250-nél: fele annyiba kerül és brutál jó makrókat lehet vele készíteni.
Hiányzik 8-15mm-es f/4 L USM Fisheye, és az 50mm-es f1.8 II, vagy 1.4 USM objektív! És akkor elülök a fenekemen!
Nekem az elsõ nagyon viszi a pálmát! Nagyon tetszenek a képek amúgyis! Tehát akkor még két objektív hiányzik az arzenálomból!
"Némi" gondolkodás után én is kiválasztottam egy reggeli képet: Link Nem szívesen szúrtam el "PS mélységélesség-csökkentéssel", pedig némi háttérmosás (vagyis inkább jóval kisebb MÉ) jót tenne.
WOW! Nekem az elsõ a kedvenc! :-) Jó fényeid voltak, meg kell hagyni!!!
Az elsõ sajnos kicsúszott a fókuszból, de a legnagyobb gond a dátumozás. Nagyon nem ezekre a képekre való.
A vörös szörny csodás, nagyon szép fényes a kabátja! Jól mutat a masina mellett :-)))
Óezdejeó, köszönöm szépen! 
Tanulság: a gépnek nem a táskában a helye
(Vicces, hogy a szaknyelv is készenléti táskának hívja ezeket a cuccokat, holott egy táskában a gép soha nincs készenléti állapotban
).
Más:
A kis szörnyetegnek is tetszik a masina:
Tanulság: a gépnek nem a táskában a helye
Más:
A kis szörnyetegnek is tetszik a masina:
Egy elkapott pillanat (szó szerint, épp csak elõ tudtam venni a fényképezõt a táskámból), Nyulinak, a téma miatt csak FF-ben az igazi. Sajnos a dombon felfelé épült ház és a perspektíva miatt nem sok egyenes vonal van rajta.
Link
Én mindenesetre jót mosolyogtam rajta. :-)
Link
Én mindenesetre jót mosolyogtam rajta. :-)
Bár a zaj sem utolsó szempont (itt inkább zajszûrés), engem az optikai hibák sokkal inkább aggasztanak. Itt van néhány tesztkép: Link Rettenetes a kromatikus aberráció, és ugye a zajszûrés... De moiré is megjelenik az arra alkalmas felületeken. Magánvélemény: a Fuji utolsó igazán jó gépe az S100FS (illetve esetlegesen még az S200EXR, bár szerintem már gyengébb idõsebb testvérénél). Kompaktok terén szerintem most a Pana nyújtja a legtöbbet, így én az FZ45-öt ajánlanám. Olcsóbb, és - szerintem - még jobb is. Link Nagyon jó videóképességekkel (manuális beállítások), 400-ig egészen jó zajszint, a fókuszidõ is "Panás" (ld. MILC). Az árkülönbözetbõl egy állvány, vagy pótakku, memóriakártya, egyéb nyalánkság (ízlés szerint ;-) ) vehetõ. Különbözõ kiegészítõkkel: Link
Én még nem zajos Fuji-t nem láttam, ennyi pénzért sztem kapsz sokkal profibb gépet.
Sok szeretettel:Link
Sajnos lassú a net és nem tudom megváltoztatni a fórum helyszínét, de most itt vagyunk
Örülök, hogy bejön :-) A barik nagyon mocskosak voltak, ezért csináltam FF képet a barnából...
Köszönöm szépen, remek kép! 
Tomi: jópofa az állatkád, az elsõ képen olyan, mintha lufit fújna fel
Kimi
Tomi: jópofa az állatkád, az elsõ képen olyan, mintha lufit fújna fel
Kimi
Telitalálat, nagyon elkaptad.
A csobogót és bükki panorámát meg csak nézegetem, már csomagolnék és mennék is, köszi Astroman.
A csobogót és bükki panorámát meg csak nézegetem, már csomagolnék és mennék is, köszi Astroman.
Köfi fépen
Hm, igen, ez egy srég pozícióból készült kép; ha megvárom, hogy a part vízszintesen legyen, akkor elvész a fõ motívum, ha bedöntöm a gépet, hogy a part vízszintes legyen, akkor meg felborul az épület. Így hát a legkisebb kompromisszumnál maradtam
Nagyon jóóó!!!
Egy hangyakukacnyi észrevétel: mintha ki akarna folyni a víz jobb oldalon.
Egy hangyakukacnyi észrevétel: mintha ki akarna folyni a víz jobb oldalon.
Kimi: nagyon jó a kép, de legközelebb alkalmazd a harmadoló szabályt, ahogy Nyuli is írta.
Ódejajdejó!
Egy pici javaslat, ha megengeded: a képfelosztásnál ügyelj arra, hogy a vízszintes elválasztó vonal ne a kép közepe táján fusson (itt tehát az ég és a szotyivirágok talákozási vonala), hanem vagy a felsõ vagy az alsó elembõl legyen lényegesen több, ettõl sokkal "izgalmasabbá" válik egy kép. Jelen esetben az égbõl 2 részt vennék és a szotyivirágból egy részt, azaz szinte csak a virágokat, szár nélkül (mert azokban már nincs információtartalom).
Egy pici javaslat, ha megengeded: a képfelosztásnál ügyelj arra, hogy a vízszintes elválasztó vonal ne a kép közepe táján fusson (itt tehát az ég és a szotyivirágok talákozási vonala), hanem vagy a felsõ vagy az alsó elembõl legyen lényegesen több, ettõl sokkal "izgalmasabbá" válik egy kép. Jelen esetben az égbõl 2 részt vennék és a szotyivirágból egy részt, azaz szinte csak a virágokat, szár nélkül (mert azokban már nincs információtartalom).
Azt azért érdemes tudni, hogy egy átlag TN paneles LCD monitort nem lehet rendesen kalibrálni, és csak a színtér egy részét tudja megjeleníteni. CRT monitor vagy LCD-nél IPS / PVA esetén érdemes csak ilyennel szöszölni.
Egy nem TN-es monitor általában minimum 2x annyiba kerül, így a legtöbb embernek TN van.
Egy nem TN-es monitor általában minimum 2x annyiba kerül, így a legtöbb embernek TN van.
