Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Az mondjuk egy villámfotóhoz tökéletes, de szép éjszakai képet is lehet vele csinálni! Egyetértek Nolival! Nomeg ha szeretnél éles éjszakai képeket csinálni, akkor mindenképp vegyél egy állványt!
Nekem elõbb volt állvány mint fényképezõgép!
Nekem elõbb volt állvány mint fényképezõgép!
Szerintem csak akkor van így, ha auto módban fényképezel. Ha már beépítik a lehetõséget, akkor tuti ki is lehet használni! A programválasztó tácsát (mode dial) állítsd M betûre, akkor engednie kell! Az A betûvel választod ki a rekeszt hozzá, nem tudom, az obi mennyit enged, de állítsd a lehetõ legkisebb számértékre, ekkor nyit a legnagyobbra s engedi be a legtöbb fényt. Gondolom nagylátószögû állásban 3,5-ig engedi (ennyi szokott lenni az alap obik legnagyobb rekesze), ha ehhez belõsz egy ISO1600-at, de próbaképp nagyobbat is lehet, s fényszennytõl mentes helyen fotózol eget, kiderül, mire képes a kis drága. Persze állványt használj, ha nincs, akkor támasszad le a gépet és idõzítõvel exponálj, hogy megelõzd a bemozdulást.
leghosszabb záridõ az 30 mp most tanulmányozom, de képet azt valószinû
csak holnap készitek
csak holnap készitek
Most látom, és nagyon remélem félreírták a leghosszabb záridõt, mert ott 1/4 másodperc van, és az nemhogy éjszakai felvételre, de még villámfotózásra sem jó!
Én azért továbbra is kíváncsi vagyok rá, hogy éjszaka milyen képet csinál! Mint mindenki gépén! Ismerõst is ezzel nyaggattam csillaghulláskor! Persze õ elhozta lemerülten a gépét!
Én azért továbbra is kíváncsi vagyok rá, hogy éjszaka milyen képet csinál! Mint mindenki gépén! Ismerõst is ezzel nyaggattam csillaghulláskor! Persze õ elhozta lemerülten a gépét!
Mennyi a valós zársebessége?
Csak mert a leírásban mást írnak mint a specifikációban....
Grat hozzá,sok-sok szép témát hozzá!
Csak mert a leírásban mást írnak mint a specifikációban....
Grat hozzá,sok-sok szép témát hozzá!
majd megkisérlem, de még most ismerkedem vele, rengeteg funkció van rajta
és én még csak kezdõ vagyok....
és én még csak kezdõ vagyok....
Nemrossz! Én elsõsorban éjszakai felvételekre lennék kíváncsi! Mondjuk egy 30 másodperces hosszúexpó ISO1600-al! Lehet róla szó?
Grat, szép fényeket a géphez! Esetleges kérdés estén is helyben vagy! ;-)
Üdv!
Tegnap Zalában fotóztam: Link
Érdekesség nincs rajta, csak ez a zöld domb tiszta olyan mint a winxp háttere
(lász sas szeme vette észre)
Tegnap Zalában fotóztam: Link
Érdekesség nincs rajta, csak ez a zöld domb tiszta olyan mint a winxp háttere
Direkt :-) Mit tököltem, mire nem a szöcske fejére lógott rá... Szerencsére szelíd, álmos és türelmes állatka volt.
Így jobban megnézve egy normális vágás ráfért volna, a jobb oldalán egy szupercellányi hely van.
Összepattintottam még 2 képet: Link
Összepattintottam még 2 képet: Link
Az elõzõ kép jobban tetszik, de technikailag ez szvsz jobb. 
Fõleg, hogy telefonnal lõdöztétek õket...
Fõleg, hogy telefonnal lõdöztétek õket...
Pöpec, nagyon jó képet készít, telefonálni is lehet vele?
Csak azért kérdezem, mert ismerõsöm bement egy üzletbe telefon vásárlás ürügyén, erre az eldó: ez kérem mindent tud, sms, mms, wap, bluetooth, mp3, rádió, kamera, fényképezõ, ekkor ismerõsöm bekérdezett: telefonálni lehet vele?
Csak azért kérdezem, mert ismerõsöm bement egy üzletbe telefon vásárlás ürügyén, erre az eldó: ez kérem mindent tud, sms, mms, wap, bluetooth, mp3, rádió, kamera, fényképezõ, ekkor ismerõsöm bekérdezett: telefonálni lehet vele?
Igen, igen, köszi. 
Nemtudtam máshogy komponálni a helyszínen, se utólag gépen. Makró a kép, szóval messzebbrõl nem tudtam és telefonos kép.Szerettem volna, hogy minden benne legyen. Ha a gombicseket a rüggyel egybe veszem és úgy helyezem metszéspontba, akkor nagyon messze lesznek. Ha meg levágom a rügyet, nagyon a szélre kerül a gomba. Az aljnövényzetet direkt hagytam benne, így tetszett..
Hacsak...
Nemtudtam máshogy komponálni a helyszínen, se utólag gépen. Makró a kép, szóval messzebbrõl nem tudtam és telefonos kép.Szerettem volna, hogy minden benne legyen. Ha a gombicseket a rüggyel egybe veszem és úgy helyezem metszéspontba, akkor nagyon messze lesznek. Ha meg levágom a rügyet, nagyon a szélre kerül a gomba. Az aljnövényzetet direkt hagytam benne, így tetszett..
Hacsak...
Nagyszerû fotó, de... 
ha javasolhatom, ne középre szerkeszd a gombeszt, mert így nagyon "agresszív" a fotó. Magára rántja a szemet és nem engedi érvényesülni a környezetet, ami fontos. Illetve a zavaró (inkább nem esztétikus, hiába tartozik a környezetbe) aljnövényzetet a gomba elõtt mohával, falevéllel ki tudod takarni (pl: Link ). Ezt most nem tudom jobban leírni.
A háttér viszont így pazar!
ha javasolhatom, ne középre szerkeszd a gombeszt, mert így nagyon "agresszív" a fotó. Magára rántja a szemet és nem engedi érvényesülni a környezetet, ami fontos. Illetve a zavaró (inkább nem esztétikus, hiába tartozik a környezetbe) aljnövényzetet a gomba elõtt mohával, falevéllel ki tudod takarni (pl: Link ). Ezt most nem tudom jobban leírni.
A 3. Fain, ahogy belenéz a kamerába a szitakötõ amolyan "menj a fenébe, paparazzi" tekintettel. :-)))
Megoldódott, azt hittem komolyabb probléma, de csak a saját hülyeségem - ahogy az szokott az lenni.
Mennyi cukorral? Link Nem ilyet akartam, de e'van. Kicsit elszaladt a ménes a csúszkáknál, de tényleg nem olyan volt az alapkép, amilyet elképzeltem. Bár egyedül nehéz jobb kézzel cukrozni, meg az expógombot is nyomni. :-)))
Mennyi cukorral? Link Nem ilyet akartam, de e'van. Kicsit elszaladt a ménes a csúszkáknál, de tényleg nem olyan volt az alapkép, amilyet elképzeltem. Bár egyedül nehéz jobb kézzel cukrozni, meg az expógombot is nyomni. :-)))
PS CS5-ben valamiért nem mûködik a vágás. Tudtommal nem nyúltam semmihez, de amikor a kijelölt, vágni kívánt területre Entert ütök, eltûnik az egész kép. Hol lehet a probléma?
Gratula! Kíváncsi vagyok, milyen lesz használatban ez az új, áttetszõ tükrös rendszer.
Fontos elhatározás után eladom a sony a230-asom és helyette már megrendeltem a sony a55-t,két gép között vaciláltam sony a55 or sony a700,nekem most hogy kinn vagyok Angliába fontos a videó felvétel ezért döntöttem az a55-s mellet.Meg ahogy a kezembe vettem megvagyok vele elégedve újonnan átszámítva 160 ezer forintért jutottam hozzá tesztképeket,hozok magas iso,stb. Szép napot mindenkinek!
Csodás képek születtek, gratulálok mindenkinek az utóbbi kb. egy hét terméséhez
Sajnos idõhiány és egyéb körülmények okán nem futja többre (de ez talán jobb is, ha nem vagyok, rögtön pörög a fórum
).