Bioszféra
Köszi szépen mindkettõtöknek! (a fészket meg nem õk rakták apám elmondása alapján hanem galambok
)
Karvaly vagy héja.
A kettõ között "szinte" csak méretbeli különbség van, így a kép alapján nem tudom eldönteni, melyik, de biztosan a kettõ közül valamelyik.
Bocsánat, karvaly lesz, mivel a héja szeme citromsárgább, a karvalyé aranysárgább, így ez szerintem karvaly.
A kettõ között "szinte" csak méretbeli különbség van, így a kép alapján nem tudom eldönteni, melyik, de biztosan a kettõ közül valamelyik.
Bocsánat, karvaly lesz, mivel a héja szeme citromsárgább, a karvalyé aranysárgább, így ez szerintem karvaly.
Sziasztok!
Az utóbbi napokban felfigyeltem egy új fészekre a házunk mellett. Ma reggel apám szólt hozzam a gépet mert már laknak benne. Ketten vannak, egyértelmûen ragadozók, de egész délelõttös meghatározási próbálkozásaink kudarcba fulladtak. Ha valaki netán ráismer, hogy mik is õk kérem szóljon.Link
Szerintünk valamilyen sólyomféle kell legyen de egyszerûen nem találunk megfelelõ fajt (lehet mi vagyunk a bénák
)
Az utóbbi napokban felfigyeltem egy új fészekre a házunk mellett. Ma reggel apám szólt hozzam a gépet mert már laknak benne. Ketten vannak, egyértelmûen ragadozók, de egész délelõttös meghatározási próbálkozásaink kudarcba fulladtak. Ha valaki netán ráismer, hogy mik is õk kérem szóljon.Link
Szerintünk valamilyen sólyomféle kell legyen de egyszerûen nem találunk megfelelõ fajt (lehet mi vagyunk a bénák
1., BUÉK Mindenkinek 
2., Újabb pókcsata van kilátásban, immár egy harmadik álkaszás (idõsebb, szürkébb valamivel nagyobb, nem tudom pontosan mi, de ráérzésre eltér az eddigi kettõtõl) jelent meg a "házipók" hálójában. Nagyon "rászálltak" az álkaszások.
3., Újév lévén, megint ajánlok pár mozifilmet a netmoziról
(ingyenes "free" filmek, full screen-re válthatók)
3.a. A tûz háborúja (Quest for fire) Link (16:9 képernyõarányra váltva jó) Története visszavisz az õskorba, amikor a mesterséges tûzgyújtást még kevesen ismerték. A történet egy kis törzzsel indul akik "speciális tartályban" vitték a parázsló tüzet magukkal, még háborúskodtak is miatta. A történet vége hogy eltanulják egy fejlettebb törzstõl a tûzgyújtást keményfán dörzsölt puhafa segítségével (némely primitív törzs még ma is hasonló módon gyújt tüzet). A zárórész egyik elgondolkodtató képsora, amint a maguk gyújtotta tûz mellett melegedve felemelik tekintetüket a Holdra. Errõl felötlik Asimow gondolata, hogy a Hold nélkül jóval késõbb indult volna el az emberiség a fejlõdés útján, hiszen a Hold mozgása és fényváltozása kelthette fel legjobban a figyelmet és indította el a csillagászat, matematika, fizika fejlõdését, melyeknek mai kultúránkat köszönhetjük.
3.b. Egy film a Darwin díj néhány esetérõl, egy nyomozó és egy biztosítónak dolgozó nõ közös munkáján át, derûs-romantikus keretbe ágyazva Halni tudni kell! (The Darwin awards) Link
3.c. Újévi "bónusznak" egy sziámi film Naresuan király (Harcosok esküje) Link melyet csak azért javaslok hogy elgondolkodjunk az emberiség történetét végigkísérõ véres háborúkról melyek eleinte jobb vadászterületért, a tûz birtoklásáért majd a társadalmakba szervezõdés után a hatalom/terület-szerzés/kiterjesztés a gyengébbek leigázása kihasználása szándékával törtek ki. Bármely kort és területet nézünk, a motiváció és történet mindig ugyanaz, csak a szereplõk és jelmezek változnak... Sajnos az emberiség elfogadta, természetesnek tekinti hogy a gyengébbet gátlástalanul eltaposhatják az erõsebbek. Az emberiség "hozzászokott", a filmben elhangzik egy mondat - "a gyõztes sötét tetteit idõvel elfelejtik és csak dicsõségét emlegetik mindenütt" évezredes szokássá vált. Igazság vagy gazság, leírva csupán egyetlen betû az eltérés közöttük, a tettek megítélése aszerint változik ki hová áll és melyik oldalról nézi...
2., Újabb pókcsata van kilátásban, immár egy harmadik álkaszás (idõsebb, szürkébb valamivel nagyobb, nem tudom pontosan mi, de ráérzésre eltér az eddigi kettõtõl) jelent meg a "házipók" hálójában. Nagyon "rászálltak" az álkaszások.
3., Újév lévén, megint ajánlok pár mozifilmet a netmoziról
3.a. A tûz háborúja (Quest for fire) Link (16:9 képernyõarányra váltva jó) Története visszavisz az õskorba, amikor a mesterséges tûzgyújtást még kevesen ismerték. A történet egy kis törzzsel indul akik "speciális tartályban" vitték a parázsló tüzet magukkal, még háborúskodtak is miatta. A történet vége hogy eltanulják egy fejlettebb törzstõl a tûzgyújtást keményfán dörzsölt puhafa segítségével (némely primitív törzs még ma is hasonló módon gyújt tüzet). A zárórész egyik elgondolkodtató képsora, amint a maguk gyújtotta tûz mellett melegedve felemelik tekintetüket a Holdra. Errõl felötlik Asimow gondolata, hogy a Hold nélkül jóval késõbb indult volna el az emberiség a fejlõdés útján, hiszen a Hold mozgása és fényváltozása kelthette fel legjobban a figyelmet és indította el a csillagászat, matematika, fizika fejlõdését, melyeknek mai kultúránkat köszönhetjük.
3.b. Egy film a Darwin díj néhány esetérõl, egy nyomozó és egy biztosítónak dolgozó nõ közös munkáján át, derûs-romantikus keretbe ágyazva Halni tudni kell! (The Darwin awards) Link
3.c. Újévi "bónusznak" egy sziámi film Naresuan király (Harcosok esküje) Link melyet csak azért javaslok hogy elgondolkodjunk az emberiség történetét végigkísérõ véres háborúkról melyek eleinte jobb vadászterületért, a tûz birtoklásáért majd a társadalmakba szervezõdés után a hatalom/terület-szerzés/kiterjesztés a gyengébbek leigázása kihasználása szándékával törtek ki. Bármely kort és területet nézünk, a motiváció és történet mindig ugyanaz, csak a szereplõk és jelmezek változnak... Sajnos az emberiség elfogadta, természetesnek tekinti hogy a gyengébbet gátlástalanul eltaposhatják az erõsebbek. Az emberiség "hozzászokott", a filmben elhangzik egy mondat - "a gyõztes sötét tetteit idõvel elfelejtik és csak dicsõségét emlegetik mindenütt" évezredes szokássá vált. Igazság vagy gazság, leírva csupán egyetlen betû az eltérés közöttük, a tettek megítélése aszerint változik ki hová áll és melyik oldalról nézi...
Az éjszaka horgászbarátaimmal a tó jegén búcsúztattuk az óévet és köszöntöttük az újat. A halakat is megkínáltuk egy kis pezsgõvel. Az ünneplés barátom tóparti lakókocsijában folytatódott. Reggel átmentem egy másik tóra és fogtam 2 db süllõt, így elmondhatom, hogy jól kezdõdött az év.
Itt is ugyanez megy, Debrecenben, ebben az utcában végig ostorfák vannak. Most sok a potty alattuk.
Klasszak! Csonttollúakra tessék bélyeget ragasztani és megcímezni õket Veszprémbe! :-D
Amikor eljöttek Veszprémbe, mindig almáztak, még a feketerigónál is nagyobb vehemenciával zabálták. Csak félõsebbek a feketéknél, az az egy gond velük. A legalmazabálósabbnak viszont a csonttollúakat láttam, csak az már rég volt...
Ez remek hír!!! Remélem, idén nálam is beköszönnek majd! Pont ma tölöttem fel az almakészleteket, jöhetnek. :-)
Tényleg jó képek, azért is igyekeztem ide betenni. Pontosan hol található, azt nem tudom, de ha idáig elélt bízom benne, hogy az ott élõ emberek etetik és valami jó melegedõ helye is lehet( pl. szalmakazal?)
Szuper képek!
Ami a legnagyobb veszély téle a gólyákra, az a lábfagyás, szegénykének olyan kis piszkafa lábacskái vannak, hús semmi, ami védi, szóval az a legveszélyeztetettebb része.
Ami a legnagyobb veszély téle a gólyákra, az a lábfagyás, szegénykének olyan kis piszkafa lábacskái vannak, hús semmi, ami védi, szóval az a legveszélyeztetettebb része.
Nem vagyok jogosult megnézni a képeket :-( Próbáld meg úgy linkelni, hogy jobbegérrel rákattintasz, megnyomod a kép megjelenítése gombot, majd ennek a linkjét rakod be ide. Hátha.
Ugyan én idén még nem láttam a mi Vilmosunkat, aki hosszú évek óta itt telel, hol az Állatkertben potyázik, hol meg egy fogadóban, ahol etetik, szállást adnak neki. Amikor tavasszal jön a felesége is, a fogadó tetején fészkelnek, tavaly 4 kölyökgólyát neveltek fel, idén csak hármat számoltam. Szóval ha van, ahol meghúzódhat a hideg idõben (pajta, ilyesmi remek hely neki), nem lesz baja talán a Ti gólyátoknak sem.
Ugyan én idén még nem láttam a mi Vilmosunkat, aki hosszú évek óta itt telel, hol az Állatkertben potyázik, hol meg egy fogadóban, ahol etetik, szállást adnak neki. Amikor tavasszal jön a felesége is, a fogadó tetején fészkelnek, tavaly 4 kölyökgólyát neveltek fel, idén csak hármat számoltam. Szóval ha van, ahol meghúzódhat a hideg idõben (pajta, ilyesmi remek hely neki), nem lesz baja talán a Ti gólyátoknak sem.
A Nyugatmet társalgójába tette be ezeket a képeket "eperke" nevû felhasználó.
Télre itt ragadt gólya élelmet keres a Sorokmentén Link Link
Ahogy közeledett hozzá, elreppent Link
Ha ilyen kemény marad a tél, akkor nem sok esélyt látok az életben maradására
.
Most látom, hogy nem engedi átlinkelni, de az oldalon megtaláljátok a képeket.
Télre itt ragadt gólya élelmet keres a Sorokmentén Link Link
Ahogy közeledett hozzá, elreppent Link
Ha ilyen kemény marad a tél, akkor nem sok esélyt látok az életben maradására
Most látom, hogy nem engedi átlinkelni, de az oldalon megtaláljátok a képeket.
Nálam a cinkék szoktak fürdeni, nyáron mindig van nekik víz kitéve egy tálba az etetõbe. Muteréknál meg van vagy 4-5 madáritató, ami fürdetõ inkább, oda mindenki jár, akinek tolla van és belefér. :-) Iszonyú édes pofák, ahogy pancsolnak!
Ez csak részlet, a teljes felvétel jóval hosszabb, van olyan részlet is amin "vállig" dugja fejét a víz alá. Gyakorlatilag mindenét alaposan vízbe mártotta, pancsolt lubickolt csak úgy gyûrûzött körötte a víz. A +9°C normál árnyékolt mérés volt, de "hétágra sütött a Nap" és érezni lehetett erejét ahová elért sugara
Eddig még nyáron sem láttam rigót vízben fürödni, csak galambot. Alaposan megvágtam a félperces felvételt hosszában és kivágatoltam képközépre, a vágott anyag frame-számát lefeleztem, még így is >5Mb lett "áldanak" majd akik mobilon nézik a Metnetet. Annyira meg sajnos nem lett jó hogy feltegyem videomegosztóra
Említettem hogy idén december 24-én délelõtt +9°C lévén egy rigó fürdõzött az olvadt hólében
Videokivágat, az erkélyrõl vettem észre fürdését és hirtelen levideóztam. Sajnos kézbõl telézve emellett a látóirányba esõ bokor megzavarta az autofókuszt, így manuálisan próbáltam élesítgetni, ilyenre sikeredett... Ha finom részletek nem is, a rigó vidám pancsolása talán látható

Videokivágat, az erkélyrõl vettem észre fürdését és hirtelen levideóztam. Sajnos kézbõl telézve emellett a látóirányba esõ bokor megzavarta az autofókuszt, így manuálisan próbáltam élesítgetni, ilyenre sikeredett... Ha finom részletek nem is, a rigó vidám pancsolása talán látható
Már ma déltõl horgásztam egyet, mert a fiam kocsival kivitt a tóra én ugyanis délelõtt a sajtos tallér sütése közben bekaptam néhány sört, így autót nem vezethettem. Még a lékeket vágtam, amikor az elsõnek vágott lyukba betett szerkómra már meg is jött a süllõ, majd 5 perc múlva ugyanott megjött a második is. A süllök 53 illetve 54 cm-esek voltak. Aztán indultunk is haza, mert a helyi horgászrend szerint naponta 2 db ragadozó fogható.
Vikarel, Noli, köszönöm!
Noli, igyekszem majd.
Az építmény alatt egy pince van, fölötte meg egy szobor. Link
A felfelé vezetõ úton a 14 stáció mellett elsétálva juthatunk fel a hegytetõre, ahol egy nagy kereszt van.
A szemben lévõ Sátor-hegyrõl van szó: Link
Északról, zoomolva a kereszt is látható: Link
+: Link
Noli, igyekszem majd.
A felfelé vezetõ úton a 14 stáció mellett elsétálva juthatunk fel a hegytetõre, ahol egy nagy kereszt van.
A szemben lévõ Sátor-hegyrõl van szó: Link
Északról, zoomolva a kereszt is látható: Link
+: Link
Oké, akkor a tavaknál találkozunk 
Egyébként nagyon sajnálom, hogy a MetNeten ily kevesen vagyunk aktívak Zala megyébõl, össze lehetne hozni idõnként egy-egy találkozót, közös programot.
Csak azért óvatosan holnap a jégen.
Egyébként nagyon sajnálom, hogy a MetNeten ily kevesen vagyunk aktívak Zala megyébõl, össze lehetne hozni idõnként egy-egy találkozót, közös programot.
Csak azért óvatosan holnap a jégen.
A patak élõvilágának a kipusztulása sajnálatos esemény, ami sajnos egyre gyakoribb. Most kaptam telefonon a hírt, hogy a pötrétei tavakon már 10 cm-nél vastagabb a jég, az ismerõseim ma reggel fogtak lékbõl süllõt és csukát is. Holnap megyek is a tuti helyeimre egy jó óévbúcsúztató süllõzésre.
Lehet, hogy tényleg koszoska volt szegényem. Egy domináns hím élénk sárga mellû jól határolt, vaskos fekete sávval. Persze lehet valami genetikai hiba is, vagy ilyesmi. Láttam én már albínó verebet is, meg foltos feketerigót is. :-) Sõt, mint tudjuk, fehér holló is van. (http://ismeret.virtus.hu/?id=detailed_article&aid=54930)
Köszi, közben megtaláltam én is.
Lehet, hogy ez a helyzet, bár esetemben nem csak a torokfolt szélessége nagyobb, hanem az egész madár sötétebb. Holnap, ha nem lesz nagyon rossz idõ, akkor megpróbálom lefotózni.
Lehet, hogy ez a helyzet, bár esetemben nem csak a torokfolt szélessége nagyobb, hanem az egész madár sötétebb. Holnap, ha nem lesz nagyon rossz idõ, akkor megpróbálom lefotózni.
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#15301 - 2010-12-29 17:55:30)
Floo tegnapi patakparti képei láttán én is kedvet kaptam a pecázáshoz, ezért ma kimentem a Zalára egy kis horgászásra. Domolykóból 1 db fél kg körüli jött, de egy helyen belenyúltam egy jó tenyeres bodorkákból álló halcsapatba és egy tucatot fogtam belõlük. A domolykót disznóléppel, míg a bodorkákat konzervkukoricával fogtam. Csontival is próbáltam, de arra csak csalihalnak valók jöttek, amiket élve hazamentettem a hordómba, jók lesznek majd lékhorgászathoz, remélem, hogy a hét végére már elég vastagra fog hízni a jég a tavakon és akkor jaj lesz a süllõknek.
Floo tegnapi patakparti képei láttán én is kedvet kaptam a pecázáshoz, ezért ma kimentem a Zalára egy kis horgászásra. Domolykóból 1 db fél kg körüli jött, de egy helyen belenyúltam egy jó tenyeres bodorkákból álló halcsapatba és egy tucatot fogtam belõlük. A domolykót disznóléppel, míg a bodorkákat konzervkukoricával fogtam. Csontival is próbáltam, de arra csak csalihalnak valók jöttek, amiket élve hazamentettem a hordómba, jók lesznek majd lékhorgászathoz, remélem, hogy a hét végére már elég vastagra fog hízni a jég a tavakon és akkor jaj lesz a süllõknek.
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#15334 - 2010-12-29 20:24:01)
Igen, sajna minden megy tönkre, borzalmas ezt hosszú évek alatt végignézni.
Szerintem a nyári mérgezés egy gyomirtózás vagy valami hasonló vegyszeres kezelés utáni zivatar következménye lehet, belemosta a vízbe.
Itt a patak a zöld nyílnál Link
Múlt éven itt ezeket fogtuk Link
Igen, sajna minden megy tönkre, borzalmas ezt hosszú évek alatt végignézni.
Szerintem a nyári mérgezés egy gyomirtózás vagy valami hasonló vegyszeres kezelés utáni zivatar következménye lehet, belemosta a vízbe.
Itt a patak a zöld nyílnál Link
Múlt éven itt ezeket fogtuk Link
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#15310 - 2010-12-29 18:39:09)
Lassan minden természetes vizet tönkrekú..ak már. Ha nem a halászok és az orvhorgászok, akkor valamelyik idióta mérgezi meg
Ez melyik patak amúgy?
------------------------
Ha jól látom, akkor külterületen (a várostól nyugatra) -12 fok van, miközben itt -8. Pedig Namény nem egy világváros
Lassan minden természetes vizet tönkrekú..ak már. Ha nem a halászok és az orvhorgászok, akkor valamelyik idióta mérgezi meg
------------------------
Ha jól látom, akkor külterületen (a várostól nyugatra) -12 fok van, miközben itt -8. Pedig Namény nem egy világváros
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#15308 - 2010-12-29 18:31:03)
Sajna semmi!
Már tegnap is gyanús volt, hogy valami nem okés, amikor ennek a pataknak a felsõ folyásánál horgásztunk, de most világossá vált, hogy valami nagy baj van.
Már tegnap is habos volt a víz, ma le is fényképeztem, bár voltak ennél sokkal habosabb részek Link Link , a hab rá volt fagyva a nádszálak tövére.
Nem tudom, hogy ez a hab ez mérgezés-e, de mivel csúcshelyeken nem fogtunk semmit, múlt éven meg agyonfogtuk magunkat ugyanitt, valami vízmérgesére gondoltunk már tegnap is.
Kicsit utánajártunk, és konkrétan megtudtuk, hogy a nyáron volt egy haldöglés ezen a patakon, úgyhogy kinyiffantották a víz élõvilágát, ezért nem fogtunk semmit. Pedig nagyon jó kis patak, komoly vízhozammal és nagyon jó helyekkel. Most egy jóidõre tönkretették.
Olyan mérges voltam, hogy miután beleakadt a horgom és az úszóm egy kökénybokorba, letéptem és otthagytam az egészet.
Néhány mai pillanatkép, dátum: december 29 Link Link Link
Sajna semmi!
Már tegnap is gyanús volt, hogy valami nem okés, amikor ennek a pataknak a felsõ folyásánál horgásztunk, de most világossá vált, hogy valami nagy baj van.
Már tegnap is habos volt a víz, ma le is fényképeztem, bár voltak ennél sokkal habosabb részek Link Link , a hab rá volt fagyva a nádszálak tövére.
Nem tudom, hogy ez a hab ez mérgezés-e, de mivel csúcshelyeken nem fogtunk semmit, múlt éven meg agyonfogtuk magunkat ugyanitt, valami vízmérgesére gondoltunk már tegnap is.
Kicsit utánajártunk, és konkrétan megtudtuk, hogy a nyáron volt egy haldöglés ezen a patakon, úgyhogy kinyiffantották a víz élõvilágát, ezért nem fogtunk semmit. Pedig nagyon jó kis patak, komoly vízhozammal és nagyon jó helyekkel. Most egy jóidõre tönkretették.
Olyan mérges voltam, hogy miután beleakadt a horgom és az úszóm egy kökénybokorba, letéptem és otthagytam az egészet.
Néhány mai pillanatkép, dátum: december 29 Link Link Link
A tengelic tojó az nem nagyon hasonlít a hímre: Link Vagy ez nem is tengelic? Vagy mi van? Most már nem tudom.
Jaaaaa! Hogy ez egy fiatal tengelic.
Az elsõ vedlésig így néznek ki.
A "fekete széncinege" teljes egészében jóval sötétebb, mint a többi. Arra is gondoltam, hogy fenyvescinege, de az kisebb termetû faj, ez meg még inkább egy kicsivel nagyobb az átlagos széncinegénél. Lehet, hogy cinege-feketerigó hibrid.
Jaaaaa! Hogy ez egy fiatal tengelic.
A "fekete széncinege" teljes egészében jóval sötétebb, mint a többi. Arra is gondoltam, hogy fenyvescinege, de az kisebb termetû faj, ez meg még inkább egy kicsivel nagyobb az átlagos széncinegénél. Lehet, hogy cinege-feketerigó hibrid.
A tengelic nálam is bunyózik, ezért van 4 helyre téve a mag, hogy jusson bõven mindenkinek. Amúgy a fél falatnyi kis kékcinke megeszi reggelire a tengelicet, úgy elzavarja, mint a sicc! Tengelicek leginkább egymással veszekednek, de úgy, hogy ülnek hatan - heten egymás mellett, és idõnként leüvöltik a szomszédot (meg rebegtetik a szárnyukat). Amúgy ez nem komoly bunyó, csak amolyan ovis szintû "add ide a kisvödrödet". Amúgy hogy szúrod ki, hogy lány vagy fickó? Olyan iszonyúan egybemosódnak a nemek náluk (tudomásom szerint annyi van, hogy a lánynak kisebb a piros maszk az arcán).
A szenesed feketeségét hogy kell értelmezni? Koszosnak néz ki, ahogy leírtad, vagy simán csak sok rajta a sötét toll? Mely részein sötét?
A szóvicced király volt :-))))))
A szenesed feketeségét hogy kell értelmezni? Koszosnak néz ki, ahogy leírtad, vagy simán csak sok rajta a sötét toll? Mely részein sötét?
A szóvicced király volt :-))))))
Én meg ma szárnyas kegyetlenkedést láttam.
A konyhánk ablakpárkányán (gyengébbek kedvéért: ez nem 2 nyílászáró ragadozó madáron) etetõ van, napraforgómaggal. Na ezt rendszeresen látogatja egy kb. 30 fõs széncinke-csapat. Idõnként egy-egy kékcinke és házi veréb is ott kajál. Pár napja megjelent egy tengelic-pár. A cinkék úgy esznek, hogy elvisznek egy magot a fára és ott feltörik, aztán újabb kör. A magevõk pedig szépen beleülnek a tárolóedénybe és degeszre tömik a begyüket. Eddig nem is volt baj, ám ma a hím tengelic átvette az uralmat a kaja fölött. "Rettenetes" hangot adva, szárnyát rebegtetve, magát felfújva igyekszik elzavarni a többi madarat az etetõrõl. Egészen brutális módon még oda is vág némelyik cinkének.
Az egyik széncinke meg tényleg olyan mintha szénporban fürdött volna, vagy mintha egy kád olajból mászott volna elõ. Ez normális?
A konyhánk ablakpárkányán (gyengébbek kedvéért: ez nem 2 nyílászáró ragadozó madáron) etetõ van, napraforgómaggal. Na ezt rendszeresen látogatja egy kb. 30 fõs széncinke-csapat. Idõnként egy-egy kékcinke és házi veréb is ott kajál. Pár napja megjelent egy tengelic-pár. A cinkék úgy esznek, hogy elvisznek egy magot a fára és ott feltörik, aztán újabb kör. A magevõk pedig szépen beleülnek a tárolóedénybe és degeszre tömik a begyüket. Eddig nem is volt baj, ám ma a hím tengelic átvette az uralmat a kaja fölött. "Rettenetes" hangot adva, szárnyát rebegtetve, magát felfújva igyekszik elzavarni a többi madarat az etetõrõl. Egészen brutális módon még oda is vág némelyik cinkének.
Az egyik széncinke meg tényleg olyan mintha szénporban fürdött volna, vagy mintha egy kád olajból mászott volna elõ. Ez normális?