Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Ugyanezt akartam írni. Full kamus kép!
Meg a béka alatt mitõl olyan mosott a víz és nem látszanak a cseppek a vízen??
Jah, és azt írja magáról a csávó, hogy 2008-tól (ha jól emlékszem) fényképez. Szép gyorsan fejlõdik.
Meg a béka alatt mitõl olyan mosott a víz és nem látszanak a cseppek a vízen??
Jah, és azt írja magáról a csávó, hogy 2008-tól (ha jól emlékszem) fényképez. Szép gyorsan fejlõdik.
Amiben az elsõ rögtön egy csalás. A fotósnak van egy rakás képe szitakötõrõl, ami "szakadó esõben" és egyöntetûleg ragyogó napsütésben, a fizika és a biológia törvényeit meghazudtolva kapaszkodik tök lazán - minden bizonnyal virágspricni vagy kiskanna volt az esõ...
pl.
Link
Link
Link
Hozzáteszem, hogy nem én találtam ki (pontosabban nem én fedeztem fel, hogy valami nem OK a képpel, hanem igen képzett és rendkívül jónevû természetfotós.
Ugyanennek a nyertesnek a képei:
Link
Link
No comment
pl.
Link
Link
Link
Hozzáteszem, hogy nem én találtam ki (pontosabban nem én fedeztem fel, hogy valami nem OK a képpel, hanem igen képzett és rendkívül jónevû természetfotós.
Ugyanennek a nyertesnek a képei:
Link
Link
No comment
Ez tipikusan az a kép, amit jó adag kontraszttal - szerintem - brutálisan fel lehet dobni, békés táj felett úszó komor felhõk... Nyami! :-)
A frissítõ csúcs, nálam 10 pont! :-)
Seth, ölég csúnya képek... Nem is igazán tudnék választani...
A frissítõ csúcs, nálam 10 pont! :-)
Seth, ölég csúnya képek... Nem is igazán tudnék választani...
A második jobban (pontosabban definiálva nagyon
) tetszik; az elsõ sötét hangulata szintén tetszik, de a felhõben sajnos lépcsõk alakultak ki.
Igen, pontosan oda megyünk, a határtól úgy 3 km-re leszünk, Jánossomorjától Ny-ra
Link
Köszi! már látom....
kérdezném,hogy az az -alien - életfoma, az ugye "krumlpi csira" ?
kérdezném,hogy az az -alien - életfoma, az ugye "krumlpi csira" ?
Kösz, hogy szóltál, ez a baromarcú picasa átállította magát, hogy csak én láthassam. Visszaállítva, most már látnod kell.
OK. Viszont arra vigyázz, hogy csak addig fúrd a csavar fejét, amíg már le tudod pattintani a vázat, hogy maradjon még csavar amire rá tudsz fogni.
Hát esetleg megpróbálom - jövõ héten, mert nekem nincs fúróm otthon (munkahelyen vagyok).
Köszi a tippet!
Köszi a tippet!
Igen, a Nemzeti Park közös, Fertõ tó-Seewinkel a neve. Viszont a Hanságnak (amit említettél) csak kb. 5%-a esik mai osztrák területre, t-k elzárt rész. A madarászós helyek a Fertõzugban a sós tavak környékén vannak (Zicksee, Lange Lacke), ezek partján állnak a madárvárták, valószínûleg ide mentek.
Meg kell fúrni a csavart (kényes mûvelet) akkor lejön a hátlap, majd a csavarmaradékot jó fogású fogóval ki lehet hajtani. Így szoktam.
Az egyik miniatûr csavar benn ragadt..nem bírom kiszedni húzóval, mert már elforog, kitágult a menet..a fene vigye el. Próbálom szikével újra mélyíteni a menetet, de szerintem egyre rosszabb lesz. Szóval megakadtam. Lehet, hogy szerelõnél köt ki mégis.
Köszi, fiúk-lányok 
Dávid: az osztrák oldalon lesz a kirándulás, de ha jól tudom, akkor a nemzeti park közös - de legalábbis együttmüködési - gondozásban van. A javításhoz sok sikert
Dávid: az osztrák oldalon lesz a kirándulás, de ha jól tudom, akkor a nemzeti park közös - de legalábbis együttmüködési - gondozásban van. A javításhoz sok sikert
Köszi a segítséget, útmutatást Nyuli, és neked is Noli. Belevágtam az ebay-paypal-on keresztül történõ vásárlásba, és 1 hét alatt megjött HongKongból az áru.
(Már a bélyegekért érdemes volt onnan rendelni.)
Most délután pedig megpróbálkozok az LCD beszerelésével, a tyúbos video alapján..
Most délután pedig megpróbálkozok az LCD beszerelésével, a tyúbos video alapján..
Vagyis a Fertõ-Hanság Nemzeti Park Nyirkai-Hany élõhelyrekonstrukciós területére? Mert oda szoktak szervezni madaras fotóstúrákat. Meg Fertõújlakra.
Jól van na
Szóval bõvült a Canon-családom, egy Eos 7D az új családtag
Leginkább a crop miatt vettem, a 400-as üvegbõl 640 mm-t csinál, és hát el akarok kezdeni komolyan madarazni (valamikor tavasszal pl. részt fogok venni egy kiránduláson a Hanság természetvédelmi területre).
Szóval bõvült a Canon-családom, egy Eos 7D az új családtag
Fájó szívvel, de megváltam a digitális Leica M8.2-tõl
Nem az én világom, "digitális", "kézi fókusz" és "leica" valahogy nem illenek össze, a Leica nekem továbbra is egyenlõ a filmmel. És mivel Leica, így pontosan egy fillért sem vesztettem, ugyanannyiért adtam el, mint amennyiért vettem. Persze sajnálom, de kár lett volna, ha csak a szekrényben áll.
Viszont...
Viszont...
Az Ipoly-absztraktok fantasztikusak, javaslom, hogy gyakran unatkozz ezentúl is
No, jól lemaradtam a képkrõl, de kissé be voltam havazva (sajnos nem szó szerint...
). Nagyon jó képek, de most kivételesen a szines változat tetszik jobban, a színdinamika szuperjó lett!
Bebe, köszönöm, de ez nem kompakt gép.
Tükörreflexes nekem is van, most az asszonynak vadászok valami családfotózót. Közben talán meg is oldódott a dolog.
Tükörreflexes nekem is van, most az asszonynak vadászok valami családfotózót. Közben talán meg is oldódott a dolog.
Link
Pentax K100D
(digitális fényképezõgép) 2012. január 17. 11:50
Eladó egy Pentax K100D típusú fényképezõgép, Ansmann akkumulátoros portrémarkolattal, SIgma 55-200 objektívvel. Hibátlan, gyári állapotú, néhány ezer expoval.
Pentax K100D teszt, Pentax K100D adatlap, Pentax K100D tesztképek, Pentax K100D apróhirdetések
55000 Ft
Péter
Igaz, hogy használt, de gondold meg!
(Nem én hirdetem)
Pentax K100D
(digitális fényképezõgép) 2012. január 17. 11:50
Eladó egy Pentax K100D típusú fényképezõgép, Ansmann akkumulátoros portrémarkolattal, SIgma 55-200 objektívvel. Hibátlan, gyári állapotú, néhány ezer expoval.
Pentax K100D teszt, Pentax K100D adatlap, Pentax K100D tesztképek, Pentax K100D apróhirdetések
55000 Ft
Péter
Igaz, hogy használt, de gondold meg!
(Nem én hirdetem)
Köszönöm!
Hiába volt kevés fény, igazán hosszú záridõt nem tudtam elérni. Maradt az öszvér - néhány tizedes záridõ kézbõl. :-)
Hiába volt kevés fény, igazán hosszú záridõt nem tudtam elérni. Maradt az öszvér - néhány tizedes záridõ kézbõl. :-)
Kár, hogy a 2. képnél a csõ "kifelé" megy a képbõl. Az utólsó 3 nagyon jó!!!! Víz vagy felhõ?

