Bioszféra
Ma reggeli "hangzavar" fél hét körül Link
A Természet üdvözli az ébredezõ Tavaszt
A vezérszólamot a tõlem kb. 20 m-re harsogó rigó vitte, hihetetlen hangerõvel elnyomva távoli harangszót és kutyaugatást vele a galambok és sok más madár hangjait, melyek kis odafigyeléssel jól kihallhatók a "háttérzajból". A kavargó szellõ is belebrummogott idõnként a mobiltelefon nyílt mikrofonjába.
Nyers szûretlen felvétel, csak átfordítottam MP3-ba mert WAV-ban túl nagy méretû lett volna (a hangfeldolgozás nagyon hasonló a képfeldolgozáshoz szûrés kiemelés konvertálás és sajnos a veszteségek tekintetében pld. RAW-JPG ~ WAV-MP3 tömörítés) Madárdalos jó reggelt, jó napot, jó kedvet Mindenkinek
A vezérszólamot a tõlem kb. 20 m-re harsogó rigó vitte, hihetetlen hangerõvel elnyomva távoli harangszót és kutyaugatást vele a galambok és sok más madár hangjait, melyek kis odafigyeléssel jól kihallhatók a "háttérzajból". A kavargó szellõ is belebrummogott idõnként a mobiltelefon nyílt mikrofonjába.
Nyers szûretlen felvétel, csak átfordítottam MP3-ba mert WAV-ban túl nagy méretû lett volna (a hangfeldolgozás nagyon hasonló a képfeldolgozáshoz szûrés kiemelés konvertálás és sajnos a veszteségek tekintetében pld. RAW-JPG ~ WAV-MP3 tömörítés) Madárdalos jó reggelt, jó napot, jó kedvet Mindenkinek
A falu 499, de egészen Márkó felettig, míg erdõ volt, ugyanez volt a helyzet.
A baglyokat én is hallom éjszakánként már egy ideje, kb. egy hónapja. Leginkább macskabagolyra tippelek.
Ezen kívül többször is hallottam már valami madarat teljesen az emberi csevegés hangsúlyozásával csicseregni. Azt gondoltam, mátyásmadár, de nem az, hanem valami kisebb. Meg van egy olyan madár is, amelyik nem vacakol díszítgetésekkel, egyszerûen jó hosszan füttyent egy nagyot.
Ezen kívül többször is hallottam már valami madarat teljesen az emberi csevegés hangsúlyozásával csicseregni. Azt gondoltam, mátyásmadár, de nem az, hanem valami kisebb. Meg van egy olyan madár is, amelyik nem vacakol díszítgetésekkel, egyszerûen jó hosszan füttyent egy nagyot.
Felénk is megszólaltak a madárkák. Szerencsére a megvilágítási viszonyok miatt még nem túlságosan korán. Az elmúlt évben (valamikor április elején a negyediken az erkélyen) derengõ virradatkor megjelent egy vörösbegy, és elkezde énekelni a területvédelmi nótákat... Nagyon szép madárdalra ébredni, DE : ilyen korán, és ilyen hangerõ mellett ???
Majdnem téma : Módomban volt,( szerencsém, vagy sem ???) meghallgatni a magyar, a német és az angol vöösbegyeket. A zenei téma eleje azonos, a végén a távolsággal arányos eltérések adódtak a nóta vége felé. Zenei elemzésre sajnos nem vagyok alkalmas : olyan botfülû vagyok, hogy az már testi hiba...
Majdnem téma : Módomban volt,( szerencsém, vagy sem ???) meghallgatni a magyar, a német és az angol vöösbegyeket. A zenei téma eleje azonos, a végén a távolsággal arányos eltérések adódtak a nóta vége felé. Zenei elemzésre sajnos nem vagyok alkalmas : olyan botfülû vagyok, hogy az már testi hiba...
A földünket éppen szántja a szomszéd, nagybátyám felügyeli az akciót. Egyszer csak kiabál anyám, hogy menjek gyorsan. Az eke pont úgy fordított ki egy adag földet, hogy azzal egy kövér pocok is elõbukkant. Nagybátyám megfogta a kissé kómás állapotban lévõ jószágot, az volt a nagy látványosság.
Remélem a hideg nem üt még egyet utoljára áprilisban, de úgy tûnik itt a Tavasz
Ma reggel valami hihetetlen madárkoncertre ébredtem, trilla, pittyegés, sivítás, vijjogás cserregés mindenfelõl, süt a Nap, amerre nézek a fakózöld aljnövényzet is kezd élénkzöldre váltani
Tegnap este még baglyot is hallottam pár percig.
Kis színes: eddig csak kutyánál tapasztaltam hogy nagy távolságról is képesek visszajönni (apámhoz német-juhásza száz kilométeres távolságról szökött vissza és ehhez a Dunán is át kellett jutnia valahogy) illetve hosszú évek múltán is felismer (az én kölyökként felnevelt, költözés miatt régi kollegámnak elajándékozott egy éves farkaskutyám hét év múlva is felismert amikor arrajártamban gazdájához beköszöntem. Betyár elõbb jól megugatott majd hirtelen megmerevedett, teljes testében reszketni kezdett, ezután kitörõ örömmel "rám ugrálós" tombolásba fogott és szegény "sírt" vinnyogott távozásomkor; hónapok múlva említette gazdája hogy kénytelen volt futóláncra kötni mert ottjártam után állandóan szökni akart. Sose ajándékozzatok el kutyát, inkább altassátok el vagy többé ne menjetek feléje). Most macskával történt valami hasonló. Jó régen említettem a fórumon hogy a fekete Micó kandúr keserves halála után idefogadott öccse tíz hónap távollét után váratlanul hazajött, egy hónapig itt idõzött majd újra eltûnt, azt hittem örökre. Tegnap este õszinte meglepetésemre immár jóval hosszabb távollét után megint hazajött, erõs egészséges, bundája szép. Azt hallottam hogy a kutyák a gazdához, a macskák a helyhez ragaszkodnak, de róla már rég letettem, annyi ideje eltûnt másodszor is. Úgy tûnik valóban Micó öccse, mert a félbolond-félvad Tomi kutya õrjöngve elkerget minden idegen macskát, rá még csak nem is vakkantott hanem farkcsóválva megszaglászta. Egyenesen hozzám jött, a szokásos macskarituálékkal "üdvözölt", enni adtam neki és bár több fekvõhely is van szerte a házban, feljött az emeletre és az én alvóhelyemre heveredett le szundikálni (a "dolgára" kikéredzkedik a kertbe, visszajön és alszik tovább). Cira és Kalóz döbbenten gyanakodva nézte. "Micó öccse Micó" teljesen otthonosan mozog, rájuk se hederít, igaz jóval erõsebb és nagyobb náluk (szikár csupaizom nagytermetû akár a bátyja volt) Tizenkettõ fekete macska egy tucat, tévedhetnék is de Tomi kutya "igazolta" õt és mint minden macskának, neki is vannak jól felismerhetõ külsõ jegyei. Cira, Kalóz, Micó - ránézésre én is amolyan "macskás öregnek" tûnhetek idegenek szemében, de kérdem ki zavarná el hazatért macskáját? Az is lehet hogy harmadszor is elcsavarog. Micó és Kalóz kandúr, de talán nem lesz komoly vita közöttük. Bár Kalóz szépen megnõtt, ma is olyan "leteszem-ottmarad" kölyökmacska módjára viselkedik, még a kertbe se megy ki ha én nem teszem ki levegõzni a napra. Hozzá képest Micó "Conan a barbár" szinte sugározza az erõt és méltóságot testtartásában, viselkedésében. Egyszerûen "átnéz" a másik két macskán, akik szekrény alá pucolva lesik, hacsak fejét felemelve "fejedelmi tartásban" lustán körülpillant akár egy jóllakottan heverészõ fekete párduc
Bocs a személyes elemekért, jó napot jó kedvet Mindenkinek
Kis színes: eddig csak kutyánál tapasztaltam hogy nagy távolságról is képesek visszajönni (apámhoz német-juhásza száz kilométeres távolságról szökött vissza és ehhez a Dunán is át kellett jutnia valahogy) illetve hosszú évek múltán is felismer (az én kölyökként felnevelt, költözés miatt régi kollegámnak elajándékozott egy éves farkaskutyám hét év múlva is felismert amikor arrajártamban gazdájához beköszöntem. Betyár elõbb jól megugatott majd hirtelen megmerevedett, teljes testében reszketni kezdett, ezután kitörõ örömmel "rám ugrálós" tombolásba fogott és szegény "sírt" vinnyogott távozásomkor; hónapok múlva említette gazdája hogy kénytelen volt futóláncra kötni mert ottjártam után állandóan szökni akart. Sose ajándékozzatok el kutyát, inkább altassátok el vagy többé ne menjetek feléje). Most macskával történt valami hasonló. Jó régen említettem a fórumon hogy a fekete Micó kandúr keserves halála után idefogadott öccse tíz hónap távollét után váratlanul hazajött, egy hónapig itt idõzött majd újra eltûnt, azt hittem örökre. Tegnap este õszinte meglepetésemre immár jóval hosszabb távollét után megint hazajött, erõs egészséges, bundája szép. Azt hallottam hogy a kutyák a gazdához, a macskák a helyhez ragaszkodnak, de róla már rég letettem, annyi ideje eltûnt másodszor is. Úgy tûnik valóban Micó öccse, mert a félbolond-félvad Tomi kutya õrjöngve elkerget minden idegen macskát, rá még csak nem is vakkantott hanem farkcsóválva megszaglászta. Egyenesen hozzám jött, a szokásos macskarituálékkal "üdvözölt", enni adtam neki és bár több fekvõhely is van szerte a házban, feljött az emeletre és az én alvóhelyemre heveredett le szundikálni (a "dolgára" kikéredzkedik a kertbe, visszajön és alszik tovább). Cira és Kalóz döbbenten gyanakodva nézte. "Micó öccse Micó" teljesen otthonosan mozog, rájuk se hederít, igaz jóval erõsebb és nagyobb náluk (szikár csupaizom nagytermetû akár a bátyja volt) Tizenkettõ fekete macska egy tucat, tévedhetnék is de Tomi kutya "igazolta" õt és mint minden macskának, neki is vannak jól felismerhetõ külsõ jegyei. Cira, Kalóz, Micó - ránézésre én is amolyan "macskás öregnek" tûnhetek idegenek szemében, de kérdem ki zavarná el hazatért macskáját? Az is lehet hogy harmadszor is elcsavarog. Micó és Kalóz kandúr, de talán nem lesz komoly vita közöttük. Bár Kalóz szépen megnõtt, ma is olyan "leteszem-ottmarad" kölyökmacska módjára viselkedik, még a kertbe se megy ki ha én nem teszem ki levegõzni a napra. Hozzá képest Micó "Conan a barbár" szinte sugározza az erõt és méltóságot testtartásában, viselkedésében. Egyszerûen "átnéz" a másik két macskán, akik szekrény alá pucolva lesik, hacsak fejét felemelve "fejedelmi tartásban" lustán körülpillant akár egy jóllakottan heverészõ fekete párduc
Akkor azért csuklottam ma egész nap 
Hány méter magasan van Hárskút?
Hány méter magasan van Hárskút?
Te Kess, ez Link az égen is látszott vagy csak a tavon (a koszorúra gondolok a Nap körül)?????? Volt valami felhõféle az égen, vagy nem? Ha nem, akkor a tó felszínén lévõ alga vagy ráhullott pollen csinálja!!!!!
Köszönöm, pár óra tépelõdés alapján rá tippeltem volna, de jó, hogy vagy és még egy ócska képbõl is megmondod! :-)
Egy kis õs-bioszféra:
Link
Márkó melletti réten a tûzvédelmi szántásban szedtem össze ma két kavicsot, egyik simára csiszolódott, õt néztem meg mikroszkóppal. A kis kerek jószágok egysejtûek voltak, nummuliteszek. Egyik képen van egy más fajta foraminifera pár is, de róluk nem tudom, kicsodák. A nummulitesz akár tenyérnyire is megnõhet, itt Márkónál eddi csak aprókat találtam, de Úrkúton a mangánbánya külszíni fejtésénél vannak több centisek is.
Link
Márkó melletti réten a tûzvédelmi szántásban szedtem össze ma két kavicsot, egyik simára csiszolódott, õt néztem meg mikroszkóppal. A kis kerek jószágok egysejtûek voltak, nummuliteszek. Egyik képen van egy más fajta foraminifera pár is, de róluk nem tudom, kicsodák. A nummulitesz akár tenyérnyire is megnõhet, itt Márkónál eddi csak aprókat találtam, de Úrkúton a mangánbánya külszíni fejtésénél vannak több centisek is.
Ervin, egy méhet én is láttam napozni ma Veszprém közepén. :-) Klassz képek!!!
Kutató, a sztorid tündéri :-) Annak idején (jó 22-23 éve) mikor muterék kertjében volt sünink nekünk is, mi tejet adtunk neki, imádta! Bele meg néha nyers csirkehúst csíkokra szelve, na azt is imádta. :-)))
Kutató, a sztorid tündéri :-) Annak idején (jó 22-23 éve) mikor muterék kertjében volt sünink nekünk is, mi tejet adtunk neki, imádta! Bele meg néha nyers csirkehúst csíkokra szelve, na azt is imádta. :-)))
Itt a tavasz.
Ma a szomszédos bozótos egyik lakója felébredt és tett egy kört a kertünkben, még teljesen világos volt.
Egy szinte "házi sünirõl" van szó, tavaly rendszeresen a lábunk alatt sétált, ha kint vacsoráztunk a teraszon. Nem félt tõlünk most sem, tisztes távból végigkövettük, amint elõször a homokozóba ment és ott a kintfelejtett játékokat szaglászta végig. Vizet keresett, mint ez be is bizonyosodott. Ott nem talált, mindegyik lapát és vödör, forma kiszáradt már. Lesétált hát a teraszra, nagyon ismeri nálunk a járást.
Ott egy nagy virághordó alátétjében még a havazásokból kiolvadt víz ottfelejtõdött. Szerencsére.
Percekig hangosan lefetyelt, majd szép komótosan felsétált a hátsó kapuhoz, amellett bújt ki.
Lehet kapni direkt penész elleni szereket, bár azt lakásba ajánlják, az ára is olyan. Szerintem amíg vizes a pince, kár bármivel próbálkozni.
Kimentünk ma a tanyánkra elõkészületeket megtenni a nyárra. Jó látni,hogy már rügyeznek a gyümölcsfák,bújnak ki a virágok,friss fûcsomókból egyre több van.
1 kérdés: vizes, vastagon penészes pincével mit lehetne kezdeni? Próbálkozunk domestos+víz keverékével. Pár hétig jó,de utána újra jön elõ a penész.
Ötleteket szívesen várok.
1 kérdés: vizes, vastagon penészes pincével mit lehetne kezdeni? Próbálkozunk domestos+víz keverékével. Pár hétig jó,de utána újra jön elõ a penész.
Ötleteket szívesen várok.
Floo, gondoltam rád ma sokat. Fenn voltam a Bakonyban Hárskúton, s a hóvirág is épp csak bújik. Alig találtam kinyílóban lévõket, a 99% még épp cska a fehér csúcsát dugta ki az avarból. Semmi más növény nins. A medvehagymákból kb 2 centis zöld hegyek vannak, összesen ha 20 szálat láttam. Egyetlen kontyvirág levele csavarodott kifelé egy délkeleti rézsün, ez se volt nagyobb 5 centinél. Rovarok nincsenek (1-2 muslica méretû repkedõ valamitõl eltekintve), de a madarak abszolút tavaszt dalolnak.
Csak egy levedlett bõrdarabot fotóztam, de az lehet tavalyi is.
Hüllõ barátunk nem semmi
Mit el nem tud érni egy kis kora tavaszi mapsugár!
Mit el nem tud érni egy kis kora tavaszi mapsugár!
Hari örülök hogy láttál pillangót, mert akkor nem hallucináltam ma délelõtt
Épp egy komoly rigóverekedést figyeltem reggeli közben, amikor a szemem sarkából mintha pillangót láttam volna ellebbenni az ablak elõtt, de mire utánanéztem már házsarok takarásába került, nem került újra elõ. Madárnak kicsi volt a folt ebbõl gondoltam hogy pillangó bár még korainak véltem. Rohantam hogy hozom Nektek a fotóját, sajnos hiába rongyoltam ki a kertbe a masinával, addigra eltûnt
Kinyílt hóvirágok bókoló fejecskéjében láttam ma szorgos méheket, "kosárkájuk" teli virágporral.
Érezni a levegõben a tavaszi föld illatát... :-)
Érezni a levegõben a tavaszi föld illatát... :-)
Itt pár perce a monitorom elõtt repkedett egy..
Viszont mai sétámon láttam pillangót röpködni, 1-2 méh döngött, a fejem felett keringõzve nászrepültek az ölyvek és dalolt a pacsirta.
Itt a Tavasz!
Viszont mai sétámon láttam pillangót röpködni, 1-2 méh döngött, a fejem felett keringõzve nászrepültek az ölyvek és dalolt a pacsirta.
Lebringáztam a hétvégi nagybevásárló körömet, kiültem a teraszra pihegni, kávézni pipázni madárdalos alkonyi napsütésben Metnetezni - hogy ne örüljek annyira, NYOMBAN MEGJELENT AZ ELSÕ "SZABADTÉRI" SZÚNYOG...
Köszönöm a képesítést :-) Én is sajnálom, hogy nem tudok hangot rögzíteni (most pl. pont nem, mert valamelyik kedves szomszéd épp ementáli sajtot csinál a lakásából, remélem, nem akar már sokkal több lyukat bele...)
Édes bogaram, és még fekete is :-))))) Tündérke!!! Köszönöm a képet!! Egy kis simogatást küldök neki :-) ÉS jó sorsot kívánok az új gazdinál!
MrsEsztercica úgy vélem mindnyájunk életét végigkísérik a barihoz hasonló elõjelszerû érdekes egybeesések, melyekrõl az ember hirtelenjében nem is tudja mit gondoljon csak találgat - "mi volt ez?" 
Kedves kis bárány, de kicsit ugratlak bocsáss meg érte- lett a családban egy fekete bárány?
Kedves kis bárány, de kicsit ugratlak bocsáss meg érte- lett a családban egy fekete bárány?
Noli GRAT ISO800 is nagyon szépen mutatja a kis aranytorkú énekest, még a kelõ Nap sárgás visszfénye is szépen látható tollazatán
Sajnálom hogy a hangját nem rögzítetted

Íme, a kicsi bábi: Link
Házi, háromnegyedes hígítású tehéntejjel etettük, egy szuszra bekapott 4-4,5 decit...3 óránként..
Fél literes flakonra húzott gumikesztyû-ujj volt az õ "cumis üvege". Hétfõre találtak neki gazdát, remélem, jó sora lesz ott.
Lord Akela : Egészen megdermedtem attól, amit írtál.
Képzeld, éppen a bárányka érkezése elõtti napon vettem le a könyvespolcról "A kis herceg"-et, s mivel a hosszú évek alatti mozdulatlanságában a könyv gerincét a 34 éves ragasztó elengedte, hát hozzáfogtam kicsit rendbe hozni. Másnap délután éppen a kislányomnak olvastam belõle, amikor megérkezett hozzánk a kis bábi...
Házi, háromnegyedes hígítású tehéntejjel etettük, egy szuszra bekapott 4-4,5 decit...3 óránként..
Lord Akela : Egészen megdermedtem attól, amit írtál.
Ma reggel látványosan megmozdultak a madarak
Alig néhány perc leforgása alatt nyolc különféle fajtájú
(x fajtánként 1-3) madarat láttam leszállni a kertben, melyek kihasználják hogy a rigók már több napja "kakaskodnak" a levegõben, összecsapásokkal tarkítva kerülgetik egymást mint a vadászgépek. A "rezidens házirigó" szinte állandóan csatázik minden madárral, pár napja feltûnõ hogy mostanában csak rigókkal verekszik melyek nem tágulnak birodalmából. Ennek ellenére egyet befogadott, már kettesben csipeget, pattog persze ha éppen nem bunyózik
(x fajtánként 1-3) madarat láttam leszállni a kertben, melyek kihasználják hogy a rigók már több napja "kakaskodnak" a levegõben, összecsapásokkal tarkítva kerülgetik egymást mint a vadászgépek. A "rezidens házirigó" szinte állandóan csatázik minden madárral, pár napja feltûnõ hogy mostanában csak rigókkal verekszik melyek nem tágulnak birodalmából. Ennek ellenére egyet befogadott, már kettesben csipeget, pattog persze ha éppen nem bunyózik
Szegény bari! Azért édes lehet, még ha sír is. Biztos nagyon hiányzik neki a mamája... :-( Esetleg egy fotót hozhatnál róla, ha már nálatok van albérletben. Mit tud enni szegényem? Gondolom nem áll literszám juhtej a hûtõben Nálatok...
Múlt hét végén egy kéthetes bárány került hozzánk "megõrzésre", amíg gazdát találtak neki. Anyja elpusztult, tavaly született bátyja egy perc nyugalmat se hagyott neki, féltékenyen lökdöste, miközben az "apa" mindezt igazán birka módjára, tanácstalanul állva bámulta végig.
Két etetés között éppen olyan bánatos hangon sírt, akár egy magára hagyott csecsemõ, hogy a szívem szakadt meg...
Két etetés között éppen olyan bánatos hangon sírt, akár egy magára hagyott csecsemõ, hogy a szívem szakadt meg...
Megfordult a világ...vagy a fordulat elõtt állt fejtetõn...?
Vízen remegõ koronáid égre kerülve, ezt a gondolatot ébresztették bennem.
Vízen remegõ koronáid égre kerülve, ezt a gondolatot ébresztették bennem.
