Légköroptika
Iszonyú jó a timelapse! A bulvárcikk:
Dicsfény a kápolna felett
Olvasónktól kapott fényképen egy megmagyarázhatatlan jelenség látható, a kistelepülés kápolnája felett a szentek glóriájához hasonló fénygyûrû jelent meg csütörtökön kora este. A kapott információk szerint Olvasónk éppen a helyi Zöld Ász nevû étterembõl tartott hazafelé vacsora után, amikor a kis templom felett meglátta a rejtélyes fényeket. "Elõször arra gyanakodtam, hogy az étteremben elfogyasztott gombás tokány miatt van az érzéki csalódás, de aztán több pontról is megnéztem s mindenféle szögbõl ugyanúgy látszott. Szerencsére nálam volt a fényképezõgépem, így megpróbáltam megörökíteni a jelenséget, hiszen ha fényképen is látszik, akkor nem lehet érzéki csalódás." Szerencsénkre a fénygyûrû nagyszerûen elõtûnt a fotókon is, amelyeket olvasónk rendelkezésünkre bocsátott. Felhívtuk a kis kápolna plébánosát, hogy megkérdezzük az esetrõl, õ azonban nem látta, mivel a kép készültekor épp az esti mise folyt. Mi lehetett hát e különös fény? Így karácsony közeledtével, alig néhány nappal advent elsõ vasárnapját megelõzõen egy eldugott magyarországi település templomocskája felett fényeket látunk? Mit jelentsenek ezek a fények? Miért pont itt jelentek meg? Számos hasonló kérdés merülhet fel az olvasóban, joggal. Talán sokat szenvedett hazánk felemelkedését, isteni kegyelemben részesítését jelzik? Esetleg prózaian csak a globális felmelegedés elõjelei? Felhívtuk nyíregyházi otthonában D.M. feltaláló, klímakutatót, s megkérdeztük a véleményét. M. bácsi örömmel nyilatkozott, szerinte semmi misztikus nincs a jelenségben, a fények a jövõ évi idõjárást jelzik elõre, s gyors számításai alapján egy március 7-én kora délután lecsapó heves zivatart mutatnak. A kis kápolna látogatói számára azonban sokkal fontosabb üzenete van a fényjelenségnek: számukra azt jelzik, hogy különösen szent hely a kápolna, ahová a jelenést követõen zarándokok ezrei látogathatnak majd el, felvirágoztatva a kis egyházközösséget. Kérjük olvasóinkat, ha hasonló fényeket látnak, fényképezzék le s küldjék el a fotóikat, élménybeszámolóikat lapunknak, hogy kideríthessük, mi is az igazság a különös dicsfények körül!
Dicsfény a kápolna felett
Olvasónktól kapott fényképen egy megmagyarázhatatlan jelenség látható, a kistelepülés kápolnája felett a szentek glóriájához hasonló fénygyûrû jelent meg csütörtökön kora este. A kapott információk szerint Olvasónk éppen a helyi Zöld Ász nevû étterembõl tartott hazafelé vacsora után, amikor a kis templom felett meglátta a rejtélyes fényeket. "Elõször arra gyanakodtam, hogy az étteremben elfogyasztott gombás tokány miatt van az érzéki csalódás, de aztán több pontról is megnéztem s mindenféle szögbõl ugyanúgy látszott. Szerencsére nálam volt a fényképezõgépem, így megpróbáltam megörökíteni a jelenséget, hiszen ha fényképen is látszik, akkor nem lehet érzéki csalódás." Szerencsénkre a fénygyûrû nagyszerûen elõtûnt a fotókon is, amelyeket olvasónk rendelkezésünkre bocsátott. Felhívtuk a kis kápolna plébánosát, hogy megkérdezzük az esetrõl, õ azonban nem látta, mivel a kép készültekor épp az esti mise folyt. Mi lehetett hát e különös fény? Így karácsony közeledtével, alig néhány nappal advent elsõ vasárnapját megelõzõen egy eldugott magyarországi település templomocskája felett fényeket látunk? Mit jelentsenek ezek a fények? Miért pont itt jelentek meg? Számos hasonló kérdés merülhet fel az olvasóban, joggal. Talán sokat szenvedett hazánk felemelkedését, isteni kegyelemben részesítését jelzik? Esetleg prózaian csak a globális felmelegedés elõjelei? Felhívtuk nyíregyházi otthonában D.M. feltaláló, klímakutatót, s megkérdeztük a véleményét. M. bácsi örömmel nyilatkozott, szerinte semmi misztikus nincs a jelenségben, a fények a jövõ évi idõjárást jelzik elõre, s gyors számításai alapján egy március 7-én kora délután lecsapó heves zivatart mutatnak. A kis kápolna látogatói számára azonban sokkal fontosabb üzenete van a fényjelenségnek: számukra azt jelzik, hogy különösen szent hely a kápolna, ahová a jelenést követõen zarándokok ezrei látogathatnak majd el, felvirágoztatva a kis egyházközösséget. Kérjük olvasóinkat, ha hasonló fényeket látnak, fényképezzék le s küldjék el a fotóikat, élménybeszámolóikat lapunknak, hogy kideríthessük, mi is az igazság a különös dicsfények körül!
Anyukám azt mondta nagyon látványos magas naposzlop volt naplementekor. Látta/fotózta valaki a környéken esetleg? Én órán voltam...
Köszi Noli!!
Lõttem róla sokat, meg van ennél jobb is...
Neked is köszi Rafy...
Lõttem róla sokat, meg van ennél jobb is...
Neked is köszi Rafy...
Felsõállású naposzlop! Gratula! Szép kép! Mindjárt jövök énis egy adag képpel!
Sajna Rafi meg otthon van Somogyban, ahol nem volt ilyesmi látvány.
Basszuscitera, a buszablakból alsó-felsõ holdolszlop volt, erõsebb, mint a keddi, naná, hogy mire leszálltam, már valami szutyi Ac eltakarta...
Basszuscitera, a buszablakból alsó-felsõ holdolszlop volt, erõsebb, mint a keddi, naná, hogy mire leszálltam, már valami szutyi Ac eltakarta...
Sziasztok!
Hogy is hívják pontosan ezt a jelenséget? (Elõbb jön föl egy kis Nap, aztán a rendes
) Tudjátok!?
Elsõ fotó : Link
Hogy is hívják pontosan ezt a jelenséget? (Elõbb jön föl egy kis Nap, aztán a rendes
Elsõ fotó : Link
Györöki kamera, lementettem, olyan gyönyörû:
Volt itt is holdolszlop míg jöttem haza melóból, már nincs, halót nem láttam.

Volt itt is holdolszlop míg jöttem haza melóból, már nincs, halót nem láttam.
Stét!
Jelenleg az átvonuló cirrusokon 22-es darabjai láthatóak, de korábban, mintha 9-est is láttam volna.... Sajnos fotózni nem volt módom...
Jelenleg az átvonuló cirrusokon 22-es darabjai láthatóak, de korábban, mintha 9-est is láttam volna.... Sajnos fotózni nem volt módom...
Ja. Macska kettétörik a kanyarban, -23 van, csoda, hogy CSAK sima oszlopokat látni.
Köszi szépen a gratulációkat.
Én is elõször láttam életemben ilyen erõteljes, teljes 22-es holdhalót.
Nagyon szivárványos volt mindkét karika, amelyeknek sajna csak a felsõ harmadát láttam. Nagyon gyanús, hogy az volt az...
Viszont ebben az esetben meg fogok õrülni, hogy nem volt nálam gép...
Viszont ebben az esetben meg fogok õrülni, hogy nem volt nálam gép...
Nagyon fain, ezúton is gratula!!! ZH is okés lett, remélem! :-)
Ma én is láttam halót. Szép, szivárványos 22-es volt, illetve joval közelebb a Naphoz volt egy másik szivárványos ív. Nem CZA-val keverem. Lehet, hogy egy kisebb fokú (9°?) haló volt?
Megérkezett a reggeli ovális Vénusz-párta: Link Talán koszorúnak is lehet nevezni. Vagy serdülõpárta.
Azért így elmesélve is szép!
Az eleséssel meg óvatosan, olvasd el a tegnap esti esésemet :-)))))
Az eleséssel meg óvatosan, olvasd el a tegnap esti esésemet :-)))))
Én reggel találkoztam vele, munkába menet, fél 6 körül!
Nagyon szép képek!
Nagyon szép képek!
Ma reggel olyan 6 óra körül megyek ki mivel,hogy olyankor szoktam buszra járni.Kiértem az utcára akkor azt hittem majd elesek a csodálkozástól.Az égen a hold körül egy teljes 22-es látszódott.(Bluli-éhoz hasonló)Háát mondom pompás
ilyet is most látok elõször amióta figyelem ezeket a jelenségeket(ami nem nagyon régóta)
Csak sajna eszköz nem volt hozzá amivel nektek bemutathattam volna.
Pedig ezt azért érdemes lettt volna....
Csak sajna eszköz nem volt hozzá amivel nektek bemutathattam volna.
Pedig ezt azért érdemes lettt volna....
Köszi! 
Hát igen, a szalmabálák érdekesen néznek ki ezzel a fehér borítással, pláne ha még egy kis köd is társul hozzájuk.
Hát igen, a szalmabálák érdekesen néznek ki ezzel a fehér borítással, pláne ha még egy kis köd is társul hozzájuk.
Szerintem is látni!!!! A szalmabálásak olyan valószerûtlen képek :-)))) De gyönyörû mindegyik! Gratula és köszönet, hogy megmutattad õket!
Reggel szerintem sikerült talajfelszíni 22-est fognom, bár csak a véletlennek köszönhetõen. Valamiért ugyanis végig a napnak háttal kerestem, és mire rájöttem, hogy a másik oldalon kell, addigra elkezdett olvadni a dér, így szabad szemmel még láttam, de a képeken már nem jött ki.
Viszont van egy olyan ködös képem, amin szerintem az látszik: Link Illetve a széle talán még ezen is: Link
A többi ködös kép: Link Link Link
Ezen kívül vannak még deres képek is: Link
------------------------------------------------------------------
Bluli: gratulálok a holdhalódhoz, tényleg nagyon erõs és látványos volt!
Viszont van egy olyan ködös képem, amin szerintem az látszik: Link Illetve a széle talán még ezen is: Link
A többi ködös kép: Link Link Link
Ezen kívül vannak még deres képek is: Link
------------------------------------------------------------------
Bluli: gratulálok a holdhalódhoz, tényleg nagyon erõs és látványos volt!
Köszönöm a gratulációkat! Amikor kinéztem az ablakon egybõl rohantam le az állvánnyal és kint néztem vagy egy órát a 3 fokban.
Olyan Holdahaló volt tegnap este 22 óra elõtt, hogy azt hittem sírok! Képekkel mindjárt jövök!
Nálunk fantasztikus, alakját folyton változtató, szinpompás irizáció keringõzik a vékony, áttetszõ Altocumulus-on, természetesen az éjszaka lámpása körül. Hihetetlen...
