Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Köszönöm!
Legfeljebb cinegék adtak ma koncertet. :-)
Táska és állvány a gitár. :-)
Legfeljebb cinegék adtak ma koncertet. :-)
Táska és állvány a gitár. :-)
Tetszik, nagyon jó!
Talán egy picit leült a kontraszt, fõleg a csúcsfényeknél.
Az Ipolyon voltam délután: Link :-)
Talán egy picit leült a kontraszt, fõleg a csúcsfényeknél.
Az Ipolyon voltam délután: Link :-)
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
El kezdtem szemezgetni a C FD lencsékkel. Egyszer valaki említette nekem, hogy elég jól karcolnak, de ennél több infóm nincs. Esetleg Ti hallottatok valamit az FD-krõl?
El kezdtem szemezgetni a C FD lencsékkel. Egyszer valaki említette nekem, hogy elég jól karcolnak, de ennél több infóm nincs. Esetleg Ti hallottatok valamit az FD-krõl?
Gyönyörû! :-) Szerelmes is lettem. :-))) Elképzeltem egy 12, 20, 45 fix sorral, plusz egy telével... WÁH!
A Sigma sem kutya, pedig jó a technológia, de ugye a nagyoknak nem éri meg, a kicsik meg kevesek.
A Sigma sem kutya, pedig jó a technológia, de ugye a nagyoknak nem éri meg, a kicsik meg kevesek.
Egy érdekes hír: a Sigma csaknem 5000 (!) euróval csökkentette a 46 megapixeles csúcskamerája, az SD1 árát - kb. 7000 euróról 2099 euróra. A kamera effektív felbontása a 3-rétegü Foveon-szenzornak köszönhetõen kb. 35 Megapixel és összességében - noha régebbi technikán alapul - egy komoly profigép, de 7000 euróért nem ment túl jól az értékesítés (mégha a gép igazából a középformátummal összevethetõ minõséget produkál is). Ráadásul ugye megjelent a Nikon D800-as pixelszörnyetege - és ezzel az SD1 hatalmas konkurrenciát kapott. Így a D800 bejelentését követõ napon - finom húzással
- az SD1 kivonódott a forgalomból, és helyette attól a naptól az SD1 "Merill" kerül forgalomba, mely tökéletesen megegyezik az elõdjével. A drasztikus árcsökkentést a Sigma a szenzor gyártási költségeinek csökkenésével magyarázta (csak közben a hét törpe elköltözött...
). A kamera eddigi vásárlói pedig egy kb. 4000 euró értékü utalványcsomagot kapnak kárpótlásként
Hogy mik vannak...
Köszi a linket! Mindjárt az elsõ kép borzongató hangulatú, mintha 20 éve készítette volna egy fedezékbe igyekvõ fotós - szerencsére itt most egy gyár kéménye füstölög a húszemeletes mögött..
A 2. fotón szerintetek mi látszik a háttérben?
Jópár éve pont ebben a pékségben voltunk falatozni, ami itt látszik: Link Akkor épp egy zivatar dübörgése visszhangzott a környezõ hegyek közé zárt katlanban..
A 2. fotón szerintetek mi látszik a háttérben?
Jópár éve pont ebben a pékségben voltunk falatozni, ami itt látszik: Link Akkor épp egy zivatar dübörgése visszhangzott a környezõ hegyek közé zárt katlanban..
...és a pletyka igaznak bizonyult, immár hivatalos: Link
Sajnos "csak" MFT, azaz az FT-üvegek csak adapterrel csatolhatók (de teljes funkcionalitással, azaz OK). Érdekes
a soksokéves OM-4-esem így nézett ki kb.
Sajnos "csak" MFT, azaz az FT-üvegek csak adapterrel csatolhatók (de teljes funkcionalitással, azaz OK). Érdekes
Igen, minden OK (nagyjából), ma-holnap felteszem a képeket. Minden nap estig dolgozom, így picit macerás
Elnézést a késlekedésért.
Tûkön ülök, hogy megjelenjenek a megadott helyen a beérkezett képek, és lehessen csemegézni... 
Nyuli minden ok? Ha tudunk segíteni valamiben a pályázattal kapcsolatban, szólj!
Nyuli minden ok? Ha tudunk segíteni valamiben a pályázattal kapcsolatban, szólj!
Nikon D800: Link A felbontáson kívül "semmi" különös. Relatíve olcsó mûtermi gép, amit azért nyugodtan kivihetsz a szabadba is. :-)
Áki: Nem volt haszontalan a kirándulás! A határ és a felhõ az nagyon jó, a vezeték egy kicsit mintha kettévágná?!
Én is arra az elhatározásra jutottam, hogy venni kell egy 50mm-t.
Én is arra az elhatározásra jutottam, hogy venni kell egy 50mm-t.
OK, fiúk lányok, sok elfoglaltságom miatt holnap déli 12 óra a beküldési határidõ (még az imént is kaptam egy képet, eddig 20 körüli a fordulóba beküldött képekszáma, ez szuper
).
Köszönöm!
(Egyébként szerintem is az sikerült a legjobban. :-) )
Ákos
Fekete-fehérben én is gondolkoztam, de nekem nem igazán jött be. Ez a kék színezet jól idomul a havas téli tájhoz - hideg volt! :-))) Az álló formátumhoz szerintem nem elég szûkek a sávok (bár tényleg inkább az illene hozzá!), illetve ahhoz laposabbról kellett volna fotózni.
szerk.: ú, 18-70 ide vagy oda, a második nagyon tetszik!
(Esetleg ráuszítanék még némi kontrasztot. De az már egy másik kép. :-) )
(Egyébként szerintem is az sikerült a legjobban. :-) )
Ákos
Fekete-fehérben én is gondolkoztam, de nekem nem igazán jött be. Ez a kék színezet jól idomul a havas téli tájhoz - hideg volt! :-))) Az álló formátumhoz szerintem nem elég szûkek a sávok (bár tényleg inkább az illene hozzá!), illetve ahhoz laposabbról kellett volna fotózni.
szerk.: ú, 18-70 ide vagy oda, a második nagyon tetszik!
(Esetleg ráuszítanék még némi kontrasztot. De az már egy másik kép. :-) )
Tegnapi pár havas kép: Link
Az utolsó kettõ (falurészlet) képet leszámítva a 18-70-es kitobival fényképeztem. Hiba volt... Az utolsó kettõ az 50mm-essel készült. Ég és föld...
____________________
Ervin, igazad van.
____________________
Az a baj vele, hogy hiába látszik, hogy ott van a fókusztartomány, egyszerûen nem éles... pedig le is van rekeszelve... Elszoktam tõle.
Ezen már van kontraszt, részletesség, fényesítés... [esõ]
Az utolsó kettõ (falurészlet) képet leszámítva a 18-70-es kitobival fényképeztem. Hiba volt... Az utolsó kettõ az 50mm-essel készült. Ég és föld...
____________________
Ervin, igazad van.
____________________
Az a baj vele, hogy hiába látszik, hogy ott van a fókusztartomány, egyszerûen nem éles... pedig le is van rekeszelve... Elszoktam tõle.
Nekem is a második a kedvenc. Nem ismerem a körülményeket, de állóba tettem volna. Esetleg FF..?
Délután tettem egy rövid sétát a Nyírjesi tavakhoz, bár már induláskor éreztem, valahogy ez most nem a fotózás napja: Link Ellenben a havas táj látványa, maga a túra élménye kárpótolt. :-) Nem olyan eget rengetõen sok a hó, de mégis megvan a szokásos érzés, amikor az erdõben madárdal közepette teszem lépéseim. Nagyszerû!
Hoppáré! Link Tetszetõs! Mondjuk hátul kissé zsúfolt.
szerk.: az opcionális markolat jó ötlet. Nagyobb obiknál nem is fog ártani. Nélküle meg a szokásos MFT méret. Jóság!
szerk.: az opcionális markolat jó ötlet. Nagyobb obiknál nem is fog ártani. Nélküle meg a szokásos MFT méret. Jóság!
Módválasztó tárcsa a gép tetején "M" állásba, rekeszt pl. F4-re állítani, záridõt a gép hátulján lévõ tárcsa forgatásával a kívánt értékre állítani. Miközben forgatod, nézd a kijelzõn a holdat, látni fogod melyik a helyes érték, mikor jelenik meg a halo...
Fontos még, hogy a záridõ és a rekeszállítás között a +/- gombbal (gép hátulján) tudsz váltani.
Fontos még, hogy a záridõ és a rekeszállítás között a +/- gombbal (gép hátulján) tudsz váltani.
Sziasztok!
Milyen beállítással lehet holdhalót viszonylag jól fényképezni?
-------------
Nyuli, örülök, hogy itt vagy!
Milyen beállítással lehet holdhalót viszonylag jól fényképezni?
-------------
Nyuli, örülök, hogy itt vagy!
Nagyon szép képek
Persze hogy oda érjen, itt jól be kellett lakmároznia
Link
Mondjuk "némi" különbség látszik a képek között...
Persze hogy oda érjen, itt jól be kellett lakmároznia
Link
Mondjuk "némi" különbség látszik a képek között...
Mindkettõ nagyon szép!
Ritán látni ilyen szép fotót egy ilyen csúnya varnyúról.
Ritán látni ilyen szép fotót egy ilyen csúnya varnyúról.
