Bioszféra
Nálunk a rozsdafarkú tegnap dalolta a Tavaszi zsongást háztetõnk sarkáról. Az idén elõször.
Ma pedig azt trillázta: "Vasárnap van, s a viz fölött/Kajakban ül egy benszülött/A haja szerteszét/Micsoda vad vidék..." Beszaladtam a házba, hogy zongorán kisérjem, de mire hozzáfogtam, átrepült a szomszéd ház tetejére.
Ma hallottam és láttam idén elöször rozsdafarkút.
Krepegett rendesen, mikor a közelébe értem. 
És egy különc: Link
És egy különc: Link
Feltûnésüktõl kezdve kedveltem a KFT nótákat fõleg sokféleképp értelmezhetõ fanyar humorú szövegük miatt melyet "zenébe kereteztek". Látszólag blõd, szándékosan túlkarikírozott kifejezésmódjuk érezhetõen kettõs tartalmat hordoz akár a Chaplin filmek. Chaplinnél a gegeket felszínesen nézve csupán egy nevetséges szakadt figura bukdácsol esetlenkedik elõttünk. Ha viszont nem rá figyelsz hanem hátterében a környezõ világot nézed melyben mozog, kopott szomorú-nyomorú valóságot látsz.
Az "Aki bújt aki nem" számhoz én a Halált asszociálom
Véget érhet minden, ha én úgy gondolom.
Ti lesztek majd a vacsorám, ha itt az alkalom.
Addig költsd a pénzed, ameddig még lehet.
Rendezz el mindent, de már ne vegyél bérletet.
Aki bújt aki nem, MEGYEK...
Hétköznapi életre jó fintor a Tea (1981)
A tea jó dolog, szépen párolog és illatos az illata...
Az életem ilyen, csak megfõ hirtelen, és én iszom meg a levét.
vagy "Üzenet a liftbõl" (1983)
Szigorúan a kezelési utasítás szerint jártam el, beszálltam szépen rendesen.
Megnyomtam a legmagasabb gombot amit elértem, és elindult de aztán megállt hirtelen.
Mindenkinek, aki bennragadt a liftben, azt üzenem: egyszer majd felvirrad a nap.
Addig is szorgalmasan nyomják a vészcsengõt, nehogy ellankadjanak.
Jó napot, jó kedvet Mindenkinek, próbáljuk valahogy átvészelni az idõk változását melyet az óra-átállítás hoz magával (avagy a változó idõk változó szelleméhez igazodva "ORA ET LABORA")
Az "Aki bújt aki nem" számhoz én a Halált asszociálom
Véget érhet minden, ha én úgy gondolom.
Ti lesztek majd a vacsorám, ha itt az alkalom.
Addig költsd a pénzed, ameddig még lehet.
Rendezz el mindent, de már ne vegyél bérletet.
Aki bújt aki nem, MEGYEK...
Hétköznapi életre jó fintor a Tea (1981)
A tea jó dolog, szépen párolog és illatos az illata...
Az életem ilyen, csak megfõ hirtelen, és én iszom meg a levét.
vagy "Üzenet a liftbõl" (1983)
Szigorúan a kezelési utasítás szerint jártam el, beszálltam szépen rendesen.
Megnyomtam a legmagasabb gombot amit elértem, és elindult de aztán megállt hirtelen.
Mindenkinek, aki bennragadt a liftben, azt üzenem: egyszer majd felvirrad a nap.
Addig is szorgalmasan nyomják a vészcsengõt, nehogy ellankadjanak.
Jó napot, jó kedvet Mindenkinek, próbáljuk valahogy átvészelni az idõk változását melyet az óra-átállítás hoz magával (avagy a változó idõk változó szelleméhez igazodva "ORA ET LABORA")
Ma már teljes pompájukban sárgállottak a sombokrok: Link Link
Egy szilfa: Link Link Link Egyesítve: Link
Egy másik szil: Link Link Ennek alacsony ágain virágokat is láttam (Bocs mindenkitõl, hogy nem látni rendesen õket!) Link Link
Kiegészítettem korábban is belinkelt kora tavaszi albumomat néhány képmagyarázattal: Link
Egy szilfa: Link Link Link Egyesítve: Link
Egy másik szil: Link Link Ennek alacsony ágain virágokat is láttam (Bocs mindenkitõl, hogy nem látni rendesen õket!) Link Link
Kiegészítettem korábban is belinkelt kora tavaszi albumomat néhány képmagyarázattal: Link
Hófehér az arcom, az árnyékom óriás
Enyém lesz, csak az enyém, az utolsó dobás.
Dõl a ház ha lépek, a lábaim nagyok
Azt hiszem, egyszerûen lenyûgözõ vagyok.
Szöveg: KFT - Aki bújt aki nem Esetleg hallgatni: Link
Enyém lesz, csak az enyém, az utolsó dobás.
Dõl a ház ha lépek, a lábaim nagyok
Azt hiszem, egyszerûen lenyûgözõ vagyok.
Szöveg: KFT - Aki bújt aki nem Esetleg hallgatni: Link
Természetesen
Elméleti lehetõsége fennáll hogy Tomi eltaposta, sok bosszúságot okozott már ezzel makrózás közben. De nem "életszerû", említettem olyan jó helyre húzódott a szárnyas véletlenül vagy ösztönösen ahol a kutya semmiképp nem járhatott egy sûrû szúrós bokor miatt ugyanezért madár se nagyon árthatott neki legfeljebb pók vagy darázs
Kizártnak vélem, emellett ha a kutya taposta volna el, a rovar nagytestû éjjeli lepkék méretét megütõ testének maradványait mindenképp megtaláltam volna... HACSAK - feltéve de meg nem engedve hogy Tomi valahogy mégis rálépett majd utána a hangyák elhordták maradványait hiszen volt rá két órájuk és már mindenfelé szorgoskodnak 
1. Optimista változat: megszárítkozott és elrepült a lenyugvó Nap fényében
2. Pesszimista változat I. - bár rejtve és fedve tisztálkodott, mégis észrevette és megette egy madár
3. Pesszimista változat II. - megtámadta egy pók és elvonszolta zártabb helyre
4. Bár a terep miatt kevésbé valószerû, de munkahipotézisnek alkalmas gondolat: nem zárható ki hogy a kutya kíváncsiságból odanyomakodott szaglászni kezem szagát érezve ahol a fûszálakat félrehajtogattam a fotó miatt. Eközben esetleg lábával véletlen szétzúzta a rovart, majd a rovar maradványait a hangyák gyorsan széthordták hogy nyoma sem maradt. Kíváncsiságát felkelthette hogy bár szokásához híven érdekelte mit csinálok, de tõlem nem fért oda csak miután távoztam onnan. A hangyák pedig csendben gyorsan és tisztán dolgoznak
1. Optimista változat: megszárítkozott és elrepült a lenyugvó Nap fényében
2. Pesszimista változat I. - bár rejtve és fedve tisztálkodott, mégis észrevette és megette egy madár
3. Pesszimista változat II. - megtámadta egy pók és elvonszolta zártabb helyre
4. Bár a terep miatt kevésbé valószerû, de munkahipotézisnek alkalmas gondolat: nem zárható ki hogy a kutya kíváncsiságból odanyomakodott szaglászni kezem szagát érezve ahol a fûszálakat félrehajtogattam a fotó miatt. Eközben esetleg lábával véletlen szétzúzta a rovart, majd a rovar maradványait a hangyák gyorsan széthordták hogy nyoma sem maradt. Kíváncsiságát felkelthette hogy bár szokásához híven érdekelte mit csinálok, de tõlem nem fért oda csak miután távoztam onnan. A hangyák pedig csendben gyorsan és tisztán dolgoznak
Most kimentem megnézni mi van vele és a környezõ füvet is átnézegettem. Eltelt már két óra kimentése óta, ha madár vagy pók nem vitte el akkor szárnyra is kaphatott mert nincs a fûben és környékén 
Erõsen takarásban volt bokrok alatt (levélen mentettem ki a medence peremére, onnan levetette magát és õ maga húzódott rejtekbe) madár nemigen vehette észre csak közvetlen közelrõl. Még a pókveszély jelentõs, sok és sokféle rabló- és karolópók szokott arra járni de ilyeneket idén ott még nem láttam. Ma sem, viszont az enyhülés kezdete óta annál többet (kis- és nagy rablópókok takarítanak a zugokban, szekrények alatt szorgalmasan) bent a házban. A darazsak szeretnek a medenceperem alá telepedni, de arrafelé még nem láttam mostanság õket, inkább a háztetõ zugait kerülgetik mióta megjelentek.
Erõsen takarásban volt bokrok alatt (levélen mentettem ki a medence peremére, onnan levetette magát és õ maga húzódott rejtekbe) madár nemigen vehette észre csak közvetlen közelrõl. Még a pókveszély jelentõs, sok és sokféle rabló- és karolópók szokott arra járni de ilyeneket idén ott még nem láttam. Ma sem, viszont az enyhülés kezdete óta annál többet (kis- és nagy rablópókok takarítanak a zugokban, szekrények alatt szorgalmasan) bent a házban. A darazsak szeretnek a medenceperem alá telepedni, de arrafelé még nem láttam mostanság õket, inkább a háztetõ zugait kerülgetik mióta megjelentek.
Rendes tõled, hogy kimentetted! Remélem, helyrejön és el tud szállni, gyönyörû kis jószág.
Noli köszönöm a szakértést
Órákkal késõbb ránéztem, még élt, de már alig mutatott élet a szárnyas mégis "kimentettem". Ahogy a fûbe került meglepõen felélénkült és sietõs mozdulatokkal tisztálkodni kezdett Link (Z+) "Alávakuztam" a vízbe, ezek a "villásfarkúak" tucatjával szaladgáltak a víz alatt a falon meglepõen gyors iramban (kb. a futó pók vagy hangya iramával)

A lárvák szúnyoglárvák, a szitakötõké a fenéken vadászik és sokkal nagyobb, de még a baba szitakötõlárvák is totál más alakúak.
A szép kis jószág a vízben tök fátyolkaszerû, DE túl hosszúak a lábai és túl elnagyolt a szárnyerezete, ez utóbbi alapjén inkább Mecoptera lenne, de ahhoz meg a többi része nem stimmel.Hosszas vizsgálódás után eljutottam oda, hogy halvány gõzöm sincs, ki õ, valami Neuroptera, de azon belül elképzelésem sincs.
A szép kis jószág a vízben tök fátyolkaszerû, DE túl hosszúak a lábai és túl elnagyolt a szárnyerezete, ez utóbbi alapjén inkább Mecoptera lenne, de ahhoz meg a többi része nem stimmel.Hosszas vizsgálódás után eljutottam oda, hogy halvány gõzöm sincs, ki õ, valami Neuroptera, de azon belül elképzelésem sincs.
A fák-virágok rügyeznek/bimbóznak "ezerrel", egy kettõs orgonabimbó fotója két nap különbséggel (03.24-26)

A képek elõtörténete: ki kell takarítanom a pancsolót, ezért feltöltöttem hogy elõbb "kiáztassam". Nyomban beköltözött egy brekusz, reggel-este zajong. Ma reggel is rázendített, ezért odalopakodtam hogy felvegyem a hangját. Nagyon érzékeny lehet a talajrezgésekre, nem vetült árnyékom, nem is láttam vélhetõen õ sem engem, mégis elhallgatott már kb. 2m távolban közeledésemre. Több órán át otthagytam a felvevõt de meg se mukkant. Amikor beleuntam, elhoztam a felvevõt, megláttam "Nessie" miniatûr változatát (halszerû farokvég az egyiken) - úgy vélem szitakötõ lárvák napoznak a vízfelszínen. Nemigen mozdultak, párban sodortatták magukat a széllel. Rágóikat felismerni vélem, de szemüket még kicsi pontszemnek látom a "halántékon"
)

Én meg a "sárga ojjektum" kilétének felfedése miatt egy köszönömöt tudok neked mondani.
Köszönöm...de ne szépítsük a dolgot, összességében nem túl jól fókuszált fotók.
De nem is emiatt raktam föl õket, hanem a modellt állók miatt. 
Ennek a meghatározásában tudtok segíteni? /egy magas löszfal É-i oldalában voltak/ Link
Ennek a meghatározásában tudtok segíteni? /egy magas löszfal É-i oldalában voltak/ Link
Hoztad megint a formád, csak gratulációzni tudok! A katicás nálam is 11 pont a 10-bõl. 
Brekiéknél úgy látszik ma lehetett az ébresztõ, én is épp ma hallottam egyet "énekelni".
Brekiéknél úgy látszik ma lehetett az ébresztõ, én is épp ma hallottam egyet "énekelni".
A katicás-kökörcsines zseniális kép!!!! A leveli koma meg milyen átkozottul álmosan néz...
Hari egyszerûen nincs még ötletem. Szögesdrót ~ ág, úgy vélem a macska is átsiklik vagy a rigók se tudnak bejutni, esetleg elriasztom õket. Szerencse hogy a macskák megszokott csapája másfele és jó 30 m távol vezet a rigók mostani fészkétõl és szívesebben csavarognak a szabadban mint a kertben. Evés-alvás után kikéredzkednek és kimennek a kertbõl a mezõre vagy a Duna partjára. A képen látható maradványokat is "kintrõl" hozta Cira. Egeret, pockot hazahozza leteszi elém de nem eszi meg, a madárkát is "megmutatta, sajnos csak ennyit tudtam belõle "megmenteni". Pár éve néhai Micó kandúr is hozott nekem élõ verebet de érdekes módon õ sértetlenül átadta, engedte kivenni szájából. A rigó elsõ fészkét a kertkapu közelében lévõ terebélyes ciprusra telepítette, aminek Tomi véletlenül nekirohant (ha egyszer megindul akár dühbõl akár szertelenségbõl mintha nem érezne fájdalmat nekirohan mindennek) és kipottyant egy fióka. A kutya nem tépte szét, szájában oda akarta hozni nekem, eközben támadt rá dühödten a rigópapa. Tomi kiejtette pofájából de megroppanthatta a fiókát melynek a csõrében láttam pár vércseppet, külsõ sérülést nem. Akkoriban tettem fel képsort a fiókáról és apjáról. Emlegettem, többet megérezhetnek az állatok mint mi emberek. Amikor felvettem a fiókát, apja rögtön lecsillapodott és kb. 2 m-rõl nézte mit csinálok. A fióka mozdulatlanul feküdt ahova tettem. Halála beálltával azonnal elröpült apja. Mibõl látta nem tudom, én csak annyit érzékeltem hogy kezd kihûlni a mozdulatlan fióka.
A "házirigó" tavalyi fészkét a sövénybe rakta és fiókáit épségben felnevelte. Mint a mellékelt képen látható, békésen bóklásztak a kertben a rigópapa nem távolodott el fiókáitól fél méternél nagyobb körben. Ha messzebb reppent a fiókák eltûntek az aljnövényzetben. A kertben tanultak repülni, eleinte a fatuskó volt a "légibázis". Szemlátomást "tudják" hogy Tomi kutya minden idegen embert/állatot elkerget de õket nem bántja. Jól megfigyelhették a ház körüli mozgást mert "sétáltatás" és reptetés akkor volt ha macskáim a házban pihentek.
A "házirigó" tavalyi fészkét a sövénybe rakta és fiókáit épségben felnevelte. Mint a mellékelt képen látható, békésen bóklásztak a kertben a rigópapa nem távolodott el fiókáitól fél méternél nagyobb körben. Ha messzebb reppent a fiókák eltûntek az aljnövényzetben. A kertben tanultak repülni, eleinte a fatuskó volt a "légibázis". Szemlátomást "tudják" hogy Tomi kutya minden idegen embert/állatot elkerget de õket nem bántja. Jól megfigyelhették a ház körüli mozgást mert "sétáltatás" és reptetés akkor volt ha macskáim a házban pihentek.

Szúrós ágak?
Majd fõleg akkor kell félni, amikor a fiókák repülni tanulnak..
Majd fõleg akkor kell félni, amikor a fiókák repülni tanulnak..
Szarvas, Arborétum sor. Ma megérkezett a gólyánk. A párja 2-3 nap késéssel szokta követni. Történetükrõl annyit, hogy az elmúlt tíz évben legalább háromszor váltottak lakóhelyet egyik villanykaróról a másikra. Az okot szerintem tudjátok. A költöz(tet)és láthatóan nem viselte meg a párt, ugyanúgy költöttek, mint az elõzõ évben. Tavalyelõtt súlyos baleset érte a hímet nyár végén: A fészek karbantartása közben felszedett egy olyan ágat, amire némi horgászzsinór és egy ólmos etetõ kosár volt felakadva. Napokig kínlódott, mert a fej közelében volt a zsinór a nyakára tekeredve. Egyszer csak eltûnt egy hétre – utána megjelent kolonc nélkül. valahogy letéote magáról. Senki nem tudott volna segíteni rajta : Egy vadállat nem engedi maga közelébe az embert.
Kalóz cica is felfedezte a rigók búvóhelyét, élénken leste õket, mire Tomi kutya jól képen nyalta 
Dobtam a rigóknak egy kis mangalica-szalonnát, azonnal felkapták 
Ui: Bubu a netes rádiót balra fent a "Listen" mezõben, WinAmp vagy RealAudio lejátszóval hallgathatod, a Neked megfelelõ jelsebességet kiválasztva (24kb is kifogástalan, nem akadozik)

Ui: Bubu a netes rádiót balra fent a "Listen" mezõben, WinAmp vagy RealAudio lejátszóval hallgathatod, a Neked megfelelõ jelsebességet kiválasztva (24kb is kifogástalan, nem akadozik)
Bubu úgy gondolom amire gondolsz az a nyers vagy szõrös bõr anyagú (hosszától függõen) comb/lábszár/védõ - chips/chunks - lovagláshoz, marhahajtáshoz 
Végignéztem a hozzáférhetõ 1945 elõtt és után készült westernfilmet, a klasszikusok mellett nekem legjobban a Jonah Hex tetszett
Itt megtalálod Link
Ha westernzenét hallgatnál van internetes rádió is: Cowboy Cultural Society Radio Link kellemes zenéket adnak, most is ez kíséri billentyûkalapálásom
Végignéztem a hozzáférhetõ 1945 elõtt és után készült westernfilmet, a klasszikusok mellett nekem legjobban a Jonah Hex tetszett
Ha westernzenét hallgatnál van internetes rádió is: Cowboy Cultural Society Radio Link kellemes zenéket adnak, most is ez kíséri billentyûkalapálásom

Bizony nagyon szívderítõ látvány, ahogy lábukon a hatalmas bunkókkal "igyekeznek" befelé, kicsit komótosabban, mint a többiek, cserébe nekik elsõbbségük van. A sok virágporos méhecske azt jelzi, hogy nagyban fiasítanak, a fiasítást etetik vele. A mogyoró lassan lemegy, de azért lefényképeztem azt is a barkával. Ha észreveszitek, készült fénykép a szemközti domboldal sárgálló sombokráról is, távolról és közelebbre "hozva" is. Olyanokról hordják most a világítósárga virágport meg már mézet is. Szomszéd barátunknak is van sombokra, mely mint a képeken látható, csak most kezdett kinyílni, így még arról nem nagyon hordanak a méhek.
Szépek bizony. Arra tapad a virágpor.
Más hogyan értelmezve, - mert sok cowboy filmet nézek mostanság - a préri lovasai is viselnek amolyan,,, szélfogó gatyát, ami fel van - volt kötve a combjukra, bõrbõl készült...sárfogó?
Más hogyan értelmezve, - mert sok cowboy filmet nézek mostanság - a préri lovasai is viselnek amolyan,,, szélfogó gatyát, ami fel van - volt kötve a combjukra, bõrbõl készült...sárfogó?
Ma felfedeztem hová fészkelt az emlegetett rigópár, amikor a tojó épp besurrant. Sajnos egy földre halmozott darabolásra váró terebélyes száraz-gallyas faágkupac (tavaly félig elszáradt barackfám lefûrészelt "fele") sûrû szövevényes mélyére. Én békén hagynám õket majd megcsinálom költés után, de alacsonyan kb. térdmagasságban van a bejáratuk. Tartok tõle hogy a a macskák felfedezik. Az csak reménykedés hogy az én macskáim már megszokták a "házirigó-férjet" és közömbösen elmennek mellette, idegen macskát pedig Tomi a kert közelébe se enged. Eddig szándékot se mutattak és nem bántották a gyakran köröttem pattogó rigót, de újdonsült párját még én is alig ismerem és ki tudja mit diktál a macska vadászösztöne...
Nem tudom hogy ütközik-e madártani szempontokkal amit észrevettem. Mióta a "házirigó" párjával szaladgál a kertben néhány napja, nem énekel, riasztó csivitelését is ritkán hallatja. Ma reggel nagyon szépen cifrázott, hosszú "játékidejû" trillát sikerült felvennem de nem tõle, hanem egy távolabbi fán énekelgetõ másik rigótól. Ezalatt a kert "rezidens" rigója komoly "kézitusába" keveredett egy másik rigóval egyetlen hang nélkül, csak szárnyaik csattanása hallatszott ahogy háztáji kakasok módjára viaskodtak, beggyel frontálisan összerepülve, csapkolódva, csõrrel-csüddel rugdosódva cikázva kerengtek szorosan egymás körül. A "kert rigója" kitett magáért nagyjából 50 m-es körön kívülre tessékelte a betolakodót, majd visszatért a kert aljnövényzetében nyugodtan csipegetõ párjához. Rögzítettem volna, sajnos videóhoz kevés fény volt még. Emelt ISO-val fotózva látványos pillanatfelvételt vagy sorozatot sem sikerült csinálnom mert messze voltak, rátelézve kirepültek a képbõl alaphelyzetben pedig csak két távoli/távolodó fekete pont mozgása látszott a gépben bár szabad szemmel minden részletét jól láttam
A hangfelvételeket este hozom, akit érdekel
A hangfelvételeket este hozom, akit érdekel
A március 21-ei kökörcsines képek hol készültek? Nem valahol a Nyírségben?
Láttad-e már az újabb állatnyomos képeimet? (27831. és 27852. hozzászólás). Te talán tudsz segíteni a meghatározásban.
Ma reggel egy újdonság fogadott: életemben elõször ébredtem balkáni gerle hangjára itt, Mogyoróskán. Legalábbis tisztára olyan volt, mint a miskolci b. gerlék hármas búgása. Régóta láttam már õket itt is, de a házunk közelében most hallottam elõször. Szerencsére tegnap meg láttam egy vadgerlepárt, tehát az is van még.
Ja, azt hittem személyesen jársz arra fele... köszi, akkor majd lehet zaklatlak privátban.
Tényleg nem tudom pontosan. Minden más kucsmafajban (esculenta-vulgaris, crassipes, semilibera, steppicola, conica, v. digitaliformis) tudok segíteni, sõt örülnék is néhány nagyon jó fotónak.
Szerintem a csapadékhiánnyal is összefügghet, itt nagyon kevés csapadék volt az elmúlt 2 hónapban.
Meg a mi talajunk nem annyira gyorsan melegedõ, bár érdekes módon a fák vagy épp a repce virágzásának idõpontját, az idõben elvetett kukorica méretét ez nem befolyásolja.
A vargánya is késõbb jelenik meg nálunk, mint a somogyi homokon.
Meg a mi talajunk nem annyira gyorsan melegedõ, bár érdekes módon a fák vagy épp a repce virágzásának idõpontját, az idõben elvetett kukorica méretét ez nem befolyásolja.
A vargánya is késõbb jelenik meg nálunk, mint a somogyi homokon.
Érdekes, hogy kucsmailag nemigen vagytok elõrébb, mint mondjuk a csepeli nyárasok.
Én meg találtam egy újabb pöfeteges helyet. Link
Én meg találtam egy újabb pöfeteges helyet. Link
(tappancsok) OFF
Jelentem, ma már láttam messzirõl sárgálló sombokrot!
Ha tompán is, de határozottan sárga volt, vagyis a virágok egy része már majdnem vagy teljesen kinyílt. Ha minden jól megy, még a héten teljes pompájukban fognak virítani!
ON (t)
Jelentem, ma már láttam messzirõl sárgálló sombokrot!
Ha tompán is, de határozottan sárga volt, vagyis a virágok egy része már majdnem vagy teljesen kinyílt. Ha minden jól megy, még a héten teljes pompájukban fognak virítani!
ON (t)
Az élelmiszer termelését illetõen tökéletesen igazad van Noli, hazánk lakossága számára az alapvetõ élelmiszereket itthon kell megtermelni és nem a világ másik felérõl megvenni idehozatni. Aki hazánkban nem õshonos élelmet, polipot egzotikus gyümölcsöket avagy távol-keleti fûszereket óhajt az hozasson magának külföldrõl, a lánckereskedõk jó pénzért boldogan ideszállítják neki. (Ez persze csak az együgyû átlagember vélelme, az "okosabbak" természetesen jobban tudják. Példának egy immár tízéves "okosság" 2001. január Link és és eredménye, a szemenként 80~100Ft-os cseresznye 2002. január Link Az ausztrál alma, kínai fokhagyma és marokkói paprika kapcsán érdemes visszatekinteni)
Igazad van, a racionális közlekedés/szállítás és üzemanyag-felhasználás nagyon szükséges. Be is vezetik AZONNAL mihelyt akadozni kezd a nyersolaj kitermelése. Szerintem a benzin magas ára nem fog önmagában eredményt hozni, emellett minden energiadrágulás így a szállítási költségek növekedése is mindig jelentkezik az élelmiszerek árában.
Igazad van, a racionális közlekedés/szállítás és üzemanyag-felhasználás nagyon szükséges. Be is vezetik AZONNAL mihelyt akadozni kezd a nyersolaj kitermelése. Szerintem a benzin magas ára nem fog önmagában eredményt hozni, emellett minden energiadrágulás így a szállítási költségek növekedése is mindig jelentkezik az élelmiszerek árában.
