Bioszféra
Becsehely-Nagykanizsa-Zalaegerszeg vonalon kocsikáztam ma, az anyósülésrõl azzal szórakoztam, hogy menet közben minél élesebb aranyvesszõ és kajszi képeket sikerüljön készítenem. Hát nem volt könnyû, lett egy rakat homályos kép, meg minden egyéb került a képre, ezek a jobbak Link Link Link Link Link Link Link Link Link Link Link
Nagyszénás-Újpuszta : Mai belvízlecsapoló kirándulásom után a Dögös-Kákafoki csatornától nem messze láttam három fekete gólyát. Nyár végi gyülekezõ helyükön Tarajpusztán útban kedvenc gombászhelyemre 20-30-as csapatokat szoktam látni. Kicsit késõbb indulnak, mint a fehérek.
Mi ma a munkahelyen a mûhelyben egy gyerek vizisiklót találtunk
Szegényke alig lehetett 15 cm.Persze elfelejtettem fényképezni.
Kitettük az udvarra a fûbe.
Pontosan ilyen volt, a fehér folttal a nyakán:Link
Szegényke alig lehetett 15 cm.Persze elfelejtettem fényképezni.
Kitettük az udvarra a fûbe.
Pontosan ilyen volt, a fehér folttal a nyakán:Link
Tegnap délután jöttömben-keltemben arra lettem figyelmes, hogy a kerítésen túl, a fûben egy sötét "folt" mozog fel-alá, néha meg-megáll. Közelebb kerülve látom, hogy egy jól megtermett nyúl eszeget. Gyorsan végig gondoltam, melyik szomszédnak vannak nyulai, kapom a telefont és már mondom is, hogy nálunk van a koma, ha netán keresik, hát akkor itt... Jön azonnal a válasz, hogy nem az övék, hanem a tizenkettedik szomszédé, de csak hagyjam, mert ha jóllakott, majd hazatalál, úgy szokta..
Ó,ha én nyúl lehetnék...
Ó,ha én nyúl lehetnék...
A krókuszok a viszonylag meleg idõ hatására hamarabb elvirágoztak. Virágzik a mandula, az aranyvesszõ, a cseresznyén is egyre nagyobbak a rügyek.
Ne is mondd! Nálunk EU-s pénzbõl "felújították" az egykori csónakázó tavat, na idén tuti nem lesz békakórus...
((((
A legjobb! Kedvenc holtágam partján éjszaka még a békakórus is tolja
Alig várom már...
Elfejeltettem átállítani a fórum helyszínt,tegnap már Pécsen voltam.
Más: múltkor írtam,hogy a pincénk penészes,vizes. Na már most,kinyitottuk a pince ajtókat,lefújtuk vízzel lágyított domestossal az ajtókat,lépcsõ,a fal egy részét. Az elmúlt pár hét alatt látványosan eltûnt a penész,szárad a pince..valószínû a szellõzéssel lehetett gond..
Más: múltkor írtam,hogy a pincénk penészes,vizes. Na már most,kinyitottuk a pince ajtókat,lefújtuk vízzel lágyított domestossal az ajtókat,lépcsõ,a fal egy részét. Az elmúlt pár hét alatt látványosan eltûnt a penész,szárad a pince..valószínû a szellõzéssel lehetett gond..
Próbáld ki alkalmasint, langyos éccakán, ha már van fülemüle is, és semmi mást ne csinálj, csak feküdj hanyatt, nézd a csillagokat, közben meg hallgasd a madarakat, ahogy beleszólnak az éjszaka folyásába. Persze elõtte szúnyogriasztót végy magadhoz.
Noli, eza tejutas mondat szép.
Át tudom érezni. 
Ervin, mekkora fazon a kutyid!

Kimi, Szép a fakopáncsod! Itt is szoktak tremolózni, de még sosem sikerült elkapni egyet se, mindig átmegy a törzs másik oldalára..
Ervin, mekkora fazon a kutyid!
Kimi, Szép a fakopáncsod! Itt is szoktak tremolózni, de még sosem sikerült elkapni egyet se, mindig átmegy a törzs másik oldalára..
Kajszibarack, Wikipédia. Link A fajtáknál ott a "szegedi mamut".
Egyszer jó volna egyenként az összeset megkóstolni.
Egyszer jó volna egyenként az összeset megkóstolni.
Itt pont a következõ napokban fog kinyílni a kajszi. Még az aranyvesszõ sem virágzik. A napokban itt is "berobbannak" a dolgok és lesznek méhek is.
Tavaly 1 db barackunk se volt a fán. Idén viszont tuti lesz.
Tavaly 1 db barackunk se volt a fán. Idén viszont tuti lesz.
Virágzik a barack itt is,de méh az egy darab sem volt vasárnap,amikor kimentünk a tanyára. A többi gyümölcsfa még csak most kezd éledezni,rügyeznek szépen. Szõlõ még "alszik" nem is baj,el vagyunk maradva a metszéssel(1 délutános program..csak hát sose jön össze
).
Nárciszok kinyíltak,tulipán még nem virágzik,de zöldje már van.
Képek hétvégén lesznek frissek,de tegnap nem volt nálam fényképezõ mikor kimentünk.
Nárciszok kinyíltak,tulipán még nem virágzik,de zöldje már van.
Képek hétvégén lesznek frissek,de tegnap nem volt nálam fényképezõ mikor kimentünk.
Nálam kajszivirágillat tölti be az udvart, de méhet ma egy db-ot sem láttam, mondjuk nem is volt az a kimondott méhröptetõs idõ. Holnaptól viszont napos és meleg idõ lesz, remélem jönnek a méhek is.
Keresztülmentem ma Zalán, totál általános már a kajszi és az aranyvesszõvirágzás, utóbbi sokfelé már nagyon mélysárga, tehát túl vannak a csúcson, a kajszi még az elején van.
Ma este már sötétben ismét megnyomattam a kajszit, mivel egész nap esegetett az esõ, most pár napig nem fogom.
Kertészkedtem egy "kicsit" Link Link , pár nap múlva megmutatom, mennyi az a kicsi.
Keresztülmentem ma Zalán, totál általános már a kajszi és az aranyvesszõvirágzás, utóbbi sokfelé már nagyon mélysárga, tehát túl vannak a csúcson, a kajszi még az elején van.
Ma este már sötétben ismét megnyomattam a kajszit, mivel egész nap esegetett az esõ, most pár napig nem fogom.
Kertészkedtem egy "kicsit" Link Link , pár nap múlva megmutatom, mennyi az a kicsi.
De helyes :-))))
Jelentem, városszerte nyílik a mandula! Holnap viszek teleobit és lekapom, ami a Várban nõ.
Jelentem, városszerte nyílik a mandula! Holnap viszek teleobit és lekapom, ami a Várban nõ.
Az öreg biztos nem fogja kivágni, mert árnyékol az ólakra nála.
És ha uborkát akarsz eltenni, csak öntesz rá a fából ecetet :-))))
Tényleg, de hüle vagyok...
Ennyibõl jó a szomszéd ecetfája, elõfordul rajta mindenféle madár.
Ennyibõl jó a szomszéd ecetfája, elõfordul rajta mindenféle madár.
Maga a részf@szú bagó! :-))) Ha tudnád, mit nem adnék egy ilyen gyönyörûségért!!! Mondjuk az se rossz, ha az ember hallgatja õket, miközben csendben elfordul felette a Tejút. :-)
Akidobos GRAT
"Enyém a vár, Tied a lekvár" - nagyon jól elkaptad a pillanatot
Forrás/Source: Link
Ahogy az a füles lehunyt szemmel ül mit sem törõdve a sopánkodó kárálással (mely a varjú "testbeszédébõl" vizuálisan is kiérezhetõ)

Forrás/Source: Link
Ahogy az a füles lehunyt szemmel ül mit sem törõdve a sopánkodó kárálással (mely a varjú "testbeszédébõl" vizuálisan is kiérezhetõ)
A Tavaszt nem véletlen ábrázolják virágkoszorúval övezett hajadonnak, bár mostanság egy bájos lány nyûgös ébredezésére emlékeztetnek jelenségei
Sinding mellett (szerintem) jól illik hozzá Saint-Saens zenéje is A hattyú Link
Szeretettel ajánlom minden Bioszférás és Metnetes fórumtársunknak és látogatónak.
Jó napot jó kedvet Mindenkinek
Sinding mellett (szerintem) jól illik hozzá Saint-Saens zenéje is A hattyú Link
Szeretettel ajánlom minden Bioszférás és Metnetes fórumtársunknak és látogatónak.
Jó napot jó kedvet Mindenkinek
Reggel felhúztam a redõnyt és valami nem stimmelt a szemben lévõ faágon. Volt ott egy folt, ami eddig nem. Gyorsan elõkaptam a telét, hátha a napok óta esténként hangját hallató illetõ az. És valóban: Link A párja meg beült egy varjúfészekbe, a varjak meg ott téblábolnak körülötte, hogy most akkor hogyisvanez..: Link :-)))
Azt hiszem, de nem vagyok benne egészen biztos. A tavaszi megújhodás, újjászületés, a nyiló virágok, a vissza/hazatérõ vándormadarak láttán inkább csak a fülemben csendül fel, a lelkemig hatol, eláraszt Sinding csodálatos zenéje (amely még zsenge ifjú koromban magával ragadott - nyolcéves sem lehettem, pedig a klasszikusokkal akkor kezdtem ismerkedni).
Kosakiss kollega csak nem Sinding dallamát Link (ebben zenekarral szép képekkel) dalolta a rozsdafarkú?
(Szeretem, még ma is lejátszom néhány strófát belõle fejbõl, a komolyabb darabok között tanultam kezdésnek. Rég vót igaz se volt, szerettem klimpírozni szerencsémre zeneszerzõ néhai apósom zongoráján évtizedekig játszhattam gyakorolhattam amíg ide nem költöztem. Édesapja zongoráját természetesen magával vitte feleségem, itt csak egy nagyobbacska szintetizátorom van ami hangzásban halvány mása apósoménak. Arra jó hogy néha leülök mellé ellenõrizni mit felejtettem el mert sajnos halványodnak a dallamok és ujjrendek, ujjaim is rozsdásodnak...
)
(Szeretem, még ma is lejátszom néhány strófát belõle fejbõl, a komolyabb darabok között tanultam kezdésnek. Rég vót igaz se volt, szerettem klimpírozni szerencsémre zeneszerzõ néhai apósom zongoráján évtizedekig játszhattam gyakorolhattam amíg ide nem költöztem. Édesapja zongoráját természetesen magával vitte feleségem, itt csak egy nagyobbacska szintetizátorom van ami hangzásban halvány mása apósoménak. Arra jó hogy néha leülök mellé ellenõrizni mit felejtettem el mert sajnos halványodnak a dallamok és ujjrendek, ujjaim is rozsdásodnak...