Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Sziasztok!
Elküldtem a tippemet...holnap azért ránézek 1-2 modellre, mert a szign.jel.-et nem igazán tudtam mit adjak... vagyis vaciláltam.
Ejjj de ravasz verseny lesz ez
Coontac tudom mire gondoltál!
Elküldtem a tippemet...holnap azért ránézek 1-2 modellre, mert a szign.jel.-et nem igazán tudtam mit adjak... vagyis vaciláltam.
Ejjj de ravasz verseny lesz ez
Coontac tudom mire gondoltál!
Köszi a segítséget, tudom, hogy úgy izgalmas, de a számításaimhoz elengedhetetlen egy-két információ
Coontac, nem úgy az izgalmas, ha nincs segédinformáció??
Amúgy a reptéren van, ez önmagában elárul néhány dolgot a környék adottságairól... Többet nem tudok róla, de itt van webcam: Link
Amúgy a reptéren van, ez önmagában elárul néhány dolgot a környék adottságairól... Többet nem tudok róla, de itt van webcam: Link
Én már számoltam,de a rendkívûl bizonytalan helyzetre való tekintettel,csak kedden adok le tippet.
Többek közt ezért van, h elég 16 fordulóban részt venni annak, aki szeretne odaérni a végelszámolásra. Sztem, ezt most még nem lehet megmondani, h hány forduló lesz akkor valószínû, h 2 (de 3-nál semmiképp sem több)...
Ezt így elég nehéz megoldani, az egyedüli megoldásnak azt látom, ha egy MEGBÍZHATÓ ismerõsödre bízod az aktuális tipp elküldését.
Én is megvárom a keddet..
Ja egy kérdésem lenne..
Ha július 15 és 25 között nem lesz internet elérhetõségem,akkor hány fordulóból fogok kimaradni?Sajnos sehogyan sem tudom megoldani a dolgot..olyan helyre megyek,hogy még a telefon térerõ is kérdéses lesz..
Ja egy kérdésem lenne..
Ha július 15 és 25 között nem lesz internet elérhetõségem,akkor hány fordulóból fogok kimaradni?Sajnos sehogyan sem tudom megoldani a dolgot..olyan helyre megyek,hogy még a telefon térerõ is kérdéses lesz..
Nem kevésbé merészen, én is megtettem... 
Nem szeretnék még egy olyan fordulót, mint a mostani volt... Fõleg nem hazai pályán!
88. hely... pfff
na talán majd most javítok...
Nem szeretnék még egy olyan fordulót, mint a mostani volt... Fõleg nem hazai pályán!
88. hely... pfff
na talán majd most javítok...
Köszönöm, barátom, de az igazi az lett volna, ha Egerbe írtátok volna ki! Még egy egri fordulót elbírt volna rendszer, meg szerintem a versenyzõk is!
Mindegy, ez a humor része volt, irány Gyõr, mindjárt le is adok egy elõrét!
Oké,tudod most veszek részt elõször és fogalmam sem volt,hogy van ez az egész.
Hát ja, finoman szólva is "eddig jól kijött a lépés" antibulvár-nak...16.8 a legrosszabb eredménye. Én csak irígykedem innen a 35-40. helyrõl
A család finoman érzi ezt a kis versenyt.
Bátyjám vezet, én tizedik vagyok.
Így kell ezt, na.
Bátyjám vezet, én tizedik vagyok.
Így kell ezt, na.
Köszi, már nem kell, megszámoltam
Megint kimaradtam az elsõ 100-ból.
És persze megint 101-dik lettem.
Megint kimaradtam az elsõ 100-ból.
És persze megint 101-dik lettem.
Szoasztok!
Gratulálok mindenkinek.
Nem volt netem, ezért ennek a fordulónak a pontozásáról lemaradtam.
Valaki meg tudná mondani, hogy ebben a fordulóban hányadik lettem? Köszi elõre is!
Ja, és, ha meg tudnátok mondani, hogy 8,4ponttal hányadiknak lehetett lenni, azt külön megköszönném.
Gratulálok mindenkinek.
Nem volt netem, ezért ennek a fordulónak a pontozásáról lemaradtam.
Ja, és, ha meg tudnátok mondani, hogy 8,4ponttal hányadiknak lehetett lenni, azt külön megköszönném.
Keszthelyen sincs észlelés, már idõtlen idõk óta.
A nagykanizsai állomáshoz legközelebb Sármellék esik azok közül, ahol megfigyelés van, azért is írtam, hogy nem véletlenül azzal váltotta ki az OMSZ.
A nagykanizsai állomáshoz legközelebb Sármellék esik azok közül, ahol megfigyelés van, azért is írtam, hogy nem véletlenül azzal váltotta ki az OMSZ.
Pontosan
csak ezt nem akartam mondani
Amúgy kempeternek nincs beírva az eredménye vagy csak nem látom.
Amúgy kempeternek nincs beírva az eredménye vagy csak nem látom.
Keszthelyen ugyanez a helyzet? Ott nem lenne könnyebb megtartani,a kanizsai fordulót?
Ejha eddigi szereplésem legjobb eredményét értem el.
Sajnos eddig nemtudtam kikelni az ágyból
Ez a jó eredmény azonban visszahozta a jókedvemet!
Sajnos eddig nemtudtam kikelni az ágyból
Ez a jó eredmény azonban visszahozta a jókedvemet!
Azért ez nem olyan megszüntetés volt, mint pl. Nyíregyháza, Sopron vagy Baja. A gyõri állomást gyakorlatilag átköltöztették Pérre, a nagykanizsait pedig Sármellékre (személyzetestõl együtt, legalábbis utóbbi helyszínen). Mivel ezeken a helyeken korábban nem volt megfigyelés, így tulajdonképpen "nullszaldósra" jött ki a dolog.
De nincs mit csodálkozni ezen, manapság a meteorológiai személyzet folyamatos (0-24) fenntartása már csak a repülõtereken éri meg. Igaz, már nincs is túl sok repülõtéren kívüli állomásunk, azok közül, ahol folyamatos szolgálat van. Tulajdonképpen csak Miskolc (Siófokot és Kékestetõt most nem veszem bele, azok más miatt fontosak ugyebár.)
Bocsi, ez kicsit OFF volt, de ha egyszer már felmerült
De nincs mit csodálkozni ezen, manapság a meteorológiai személyzet folyamatos (0-24) fenntartása már csak a repülõtereken éri meg. Igaz, már nincs is túl sok repülõtéren kívüli állomásunk, azok közül, ahol folyamatos szolgálat van. Tulajdonképpen csak Miskolc (Siófokot és Kékestetõt most nem veszem bele, azok más miatt fontosak ugyebár.)
Bocsi, ez kicsit OFF volt, de ha egyszer már felmerült
Hehe.
ez az eredmény kellett már. Majd 40 helyet elõrelépve 78. vagyok.
török föl mint a talajvíz.