Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Úgy, hogy a Takt hajnali 2-kor lett mérve, reggel 6-ig a Tmin-hez számít, de várj, vegyük a mostani szitut. Takt 22 fok volt. Tegyük fel, hogy 3-kor elered az esõ, 4-ig esik, lemegy 15 fokra, napközben bborult ,szeles idõ van, 15-rõl csak 20-ig emelkedik. Máris alacsonyabb a max, mint az akt... Érted?
Csapadék nélkül 26robika "érdekes" tippje lehet a nyerõ. A szélcsend jóslata mit ér pontokba szedve (gondolom szélerõre 1 pont, de az irányra nem tudom kap-e valamit)?
A Tmax 6-18 óra UTC szerint "mérõdik", a Tmin mérési idõszakban ennél lehet melegebb is, nem?
Hát én arra számítottam, hogy ma esõs idõ lesz, innen a furcsaság. De nem jött be.
Szerk: A Tmax más idõintervallumhoz tartozott, mint a Takt. A front sem jött idõben.
Szerk: A Tmax más idõintervallumhoz tartozott, mint a Takt. A front sem jött idõben.
Ezt most nem értem. A Tmax. hogy lehet alacsonyabb mint a Takt?
Maximum egyenlõ. De alacsonyabb?
Maximum egyenlõ. De alacsonyabb?
Nálam is. Nem olyan nehezen elképzelhetõ ez. Nézd csak meg, a max 22-23 fok körül lesz, az akt 22 volt. Kicsit felhõsebb maradt volna, netán esõsebb, akkor a 20 fokos maxot úgy kellett volna kirimánkodni! Ezzel számoltam én is, sajnos nem úgy történt, ahogy vártam, de ha lesz csapadék, akkor 13 pontom van.
Hamarjában végignéztem a mezõnyt, a legtöbb amit számoltam (persze ha nem lesz csapi, és a Tmax. 23 fok lesz) 13,2 pont.
Viszont szemet szúrt egy-két embernél hogy a Takt. magasabb mint a Tmax. Érdekes.
Viszont szemet szúrt egy-két embernél hogy a Takt. magasabb mint a Tmax. Érdekes.
Szerintem akinek 15 pont körül lesz, az már nagyon jó helyezésnek fog számítani, mi valahol a sereghajtók táborában végzünk majd.
Én kb. 20 helyet esek vissza, az elsõ 50-bõl talán nem esek ki.
Ha jól nézem eddig 8,8 pontom van, ez valami fergeteges teljesítmény
Én kb. 20 helyet esek vissza, az elsõ 50-bõl talán nem esek ki.
Ha jól nézem eddig 8,8 pontom van, ez valami fergeteges teljesítmény
Mi volt a legalacsonyabb pontszám, amivel eddig fordulót lehetett nyerni? Lehet megdöntjük...
Katasztrofálisan! 
Ami eddig biztos, az 4.4 pont. Legjobb esetben 8.8 lehet, de ehhez csapadék kellene és legfeljebb 23.4 °C-os Tmax. Az elsõre még van hangyányi esély, a másodikra ennél is kevesebb. Van a 4 tippem között egy olyan, ami lehet 10 pontot is ért volna, ha megvannak a pontos adatok, akkor majd elmondom azzal mit értem volna.
Ami eddig biztos, az 4.4 pont. Legjobb esetben 8.8 lehet, de ehhez csapadék kellene és legfeljebb 23.4 °C-os Tmax. Az elsõre még van hangyányi esély, a másodikra ennél is kevesebb. Van a 4 tippem között egy olyan, ami lehet 10 pontot is ért volna, ha megvannak a pontos adatok, akkor majd elmondom azzal mit értem volna.
Pedig még mehetett volna felfelé, így nem lesz meg a 25 fokos max. Te hogy állsz eddig?
[
Tényleg, ez igaz, a nagy felfordulásban nem is gondoltam erre. A horvát radaron mozgó tömbök még elkaphatják az állomást.
Szerk: Addig Blizzard csapadékpontja is kérdéses marad.
Szerk: Addig Blizzard csapadékpontja is kérdéses marad.
Ebben az esetben a 0 UTC-s táviratig nem fogjuk tudni lezárni a versenyt, mivel a csapadék egzisztencia nyitott kérdés marad addig.
Nekem is az elsõ volt a legjobb, azóta csak bukdácsolok, a fránya jelenidõkkel csomó pontot elhullajtottam. Most elõször nem tettem és ez legalább bejött, sõt a végén még a 25 fokos T max-om is, de azzal is csak 8,4 pontom lenne!
Eddig komoly 2,4 pontom van...
Ha melegedne egy kicsit még, akkor akár 5 pont körül is lehetne, ha még lenne egy kis esõ is, talán meglenne az 0,1 mm, és az újabb 3 pont, hm...
Ha melegedne egy kicsit még, akkor akár 5 pont körül is lehetne, ha még lenne egy kis esõ is, talán meglenne az 0,1 mm, és az újabb 3 pont, hm...
Én is reménykedtem, de a merülõ forralót belelógatták abba az 5 csepp esõbe... [esõ]
Én csak azt nem tudom megérteni, hogy többször csepergett az esõ, hogy nem tudott összejönni 0.1 mm? Talán az észlelõ bácsi a fûtõszálas kezével párologtatta el azt a kevéske vizet ami a mérõhengerben összegyûlt?
Aki 0 pontot gyûjt, azt is megilletné valami külön jutalom
Nekem jelen állás szerint ennyi... ahogy nézem ennyi is marad. Azért ehhez is kell ám érzék
A 10 pont ebben a mezõnyben szerintem elég szép eredmény lenne, én az 5-re hajtok.
Köszi hogy reklámozol
Itt az erõsen felhõs ég mellett elég régóta süt a nap,pont jó helyen nincsenek felhõk.
Jelenleg 25,8 fok! a hõmérséklet.Én az állomástól kb 5-6km-re vagyok.
Itt az erõsen felhõs ég mellett elég régóta süt a nap,pont jó helyen nincsenek felhõk.
Jelenleg 25,8 fok! a hõmérséklet.Én az állomástól kb 5-6km-re vagyok.
Esett nem egyszer az esõ,és nem tudott összeszenvedni 0,1 mm-t????
A fenébe,jó ha lesz 10 pontom
A fenébe,jó ha lesz 10 pontom
Ez a front bizony nem méltóztatott délebbre lenyúlni, ahogy az elvárható lett volna tõle.
Én is a környéken lakom ám!
Na nem annyira mint Leo, de D-DNy felé továbbra is erõsen felhõs az ég, É felé viszont talán közepesen csak. Itt néha-néha kisüt a Nap.
Én majdnem az eltúlzott T max végett dobtam az 1,2-es szorzót, erre a végén még pont ez fog hozni pontot!
A pontom azóta komoly 1.1-el nõtt (jelenleg 4.4
) mert a Tmin megkönyörült sokunknak. Telitalálat Tmax kellene (ami nem valószínû) és egy kis mérhetõ csapadék, hogy ne legyen totális csõd megint az eredmény.
Hát igen, jobban tetszett volna. A pontod valóban elszámoltam.
Ha elnézek D-DNy felé, akkor eléggé homogén As felhõzet van. Még 1-2 órát lefogja a Napot és a Tmax is meglesz. Persze nekem ez már mindegy.
Tudom, nekem is hozott volna kemény pontokat, csak idegesítésként írtam be, mert mikor megláttam akkor ez volt az elsõ reakcióm nekem is.
Az biztos,legalább 2 ponttal több lenne mint most
2 és 3 óra között volt pont a fordulat.
2 és 3 óra között volt pont a fordulat.
Szép napot!
A 3 órás synopot még megnéztem, akkor már csak 20 °C volt és mérsékelt vagy élénk északias szél fújt, sok ember örült volna egy ilyen mérésnek 1 órával korábban.
A 3 órás synopot még megnéztem, akkor már csak 20 °C volt és mérsékelt vagy élénk északias szél fújt, sok ember örült volna egy ilyen mérésnek 1 órával korábban.