2026. június 26., péntek

Metnet találkozók

Adott napon: 
Keresés:
#21020
Nagyon jó kép lett, és persze a többi is!
nevet
Ez egy olyan csendesen szervezõdött túra volt, mert nem láttam az elõjelét a fórumban/fórumokban?
#21019
Mai nap hangulata:

beillesztett kép

#21018
Jó volt a Pilis túra, köszi Micinek a szervezésért! vidám
#21017
laza vidám laza
#21016
És a környék presszóiból semmi?
#21015
Sejtettem. nevet És, ha ennek a szomorú eseménynek az elkerülése csak ezen múlik, akkor csak bátran kötögess... laza
(Pedig direkt egy darab idegen kifejezést sem írtam nyelvnyujtas vidám ..)
#21014
Remek!
9.30 Vác vasútállomás,32-re érkezik be a Nyugatiból a vonat."Gépkocsira!" és azonnal indulunk tovább. nevet
#21013
Nem, nem lesz esõ és nem lesz hó sem.
Megrendeltem a jó idõt! nevet
jó idõ = jó látási viszonyok pl. hidegfront után
Én ebben reménykedem.

A GFS fáklya napról-napra kellemesebb idõt mutat.......
Figyelem már legalább egy hete.



#21012
Még mindig nem néztem meg milyen idõ várható a túrára nevet
Remélem kamáslira nem lesz szükség.
Bááár... ha a hó miatt lenne, talán nem bánnám vidám Volt már rá példa...
ó, az a 60cm laza
#21011
Hm....felelõtlenül nem ígérgetek!
vidám
#21010
Engem majd viszel a hátadon laza
#21009
Szép estét!

Támogatom a Palui által felvázolt utazási lehetõséget, részemrõl minden oké.
Már nagyon várom a túrát! nevet Még sohasem voltam a Börzsönyben.
#21008
Oké Bubuka vidám
#21007
Budapest, Margit körút. Ha végül ezt az utat választjátok.
Köszönöm szépen elõre is.
#21006
Közben beszéltem Petivel nevet
Mi is csatlakozunk a konvolyhoz. A váci parkolás meg mehet a levesbe...
Akkor marad a 2 kérdés.
Mikorra érjünk oda?
Johnas, hol vegyünk föl?
nevet
#21005
Tudom én, de simán belehaltam volna, ha nem köthetek beléd egy picit. nyelvnyujtas
#21004
Köszönöm a tanácsokat! vidám
Közben megvan az említett parkolási lehetõség: Link
Megbeszélem Peti(80)-vel is a konvolyosdit, és jelzek!
Mikorra is kell odaérnünk a váci állomásra?

Johnas!
Hol kellene felvenni téged?
#21003
Sõt, ha Petinek nincs ellenére a királyházi konvojba is csatlakozhatna és akkor nem kell a váci parkolással maszatolni.Másrészt az öt fõs kocsikat kényelmes négy fõre bonthatnánk..off-road nincs..odáig végig aszfaltról szól a gurulás nevet ..
#21002
Hogy a klasszikust idézzem: Pest,az Pest. kacsint Ezt,mint részben I. kerületi gyökerû, bizton állíthatom.Pest természetesen ebben a szövegkohézióban, csak amolyan igazi pesti szleng volt. nevet Földrajzi lokalizáció szerint, a lenti Budapestet átszelõ észak-déli irányú útvonal, valóban a budai oldalon halad...
#21001
Sõt, ha Bp-i szakaszt választod, és netán van még üres hely a kocsiban, és ha eltûrsz engem akkor a Laci által felvázolt vonal esetében csatlakoznék, pont annak mentén lakom úgy is...
#21000
Egy javítás a javasolt útvonaladban:
"...át Pesten(Alkotás,Margit-körút,Bem-rakpart,Árpád-híd felé, Békás city,Megyeri-hídon át..."

Ez eddig át Budán. kacsint Ne keverjük meg a vidékieket. laza
#20999
Hasznos beszerzés lesz. kacsint ...
A váci parkoláshoz:ahogy Szilvi írta a vasútállomás és környéke neuralgikus pont ebbõl a szempontból.Szombaton, ha jól tudom, délig van fizetés, de a legjobb, ha a Vörös-háznál nyíló kis utcában teszed le a kocsit, ahol a Váci erdészetünk is van.Ott nem kell fizetni.Ha Pest felõl jössz, a Vörös ház a 2-es út mentén jobbra lesz, ahogy mégy a városban, nem lehet eltéveszteni.Nomen est omen. nevet Elõtte lévõ kis utcába kell bekanyarodni és bal oldalon félig a járdán lehet megállni.

Én a helyedben se a magyar,se a szlovák traverzálással nem vacakolnék.Gyõrbõl M1, majd át Pesten(Alkotás,Margit-körút,Bem-rakpart,Árpád-híd felé, Békás city,Megyeri-hídon át M0, majd Vác felé lehajtás M2-re.)M2-ön Vác és Kosdi lehajtón be Vácra, majdnem a Vörös-házig visz be.(Lámpánál jobbra.)Sokkal gyorsabb,még ha kerülõnek tûnik, mint átvágni a Lábatlani végtelenségen vagy a szlovák szakaszon.Ha mégis arra jönnél, inkább M1 Tatai leágazó,Tata-1es fõút,aztán a 10-re rá Lábatlan-Nyergesújfalú, majd Esztergom-Párkány,Dunakanyar és Vác.De ez mindenképp lassú, körülményes és kerülõ..szerintem kacsint
#20998
Az Duduka nem Bubuka vidám Ám szívesen nevet
#20997
Bocsánat a belekotyogásért,de a Váci vasútállomás környékén nem nagyon hiszem,hogy fogsz tudni parkolni.
Ott még a kis mellékutcák is mindig tele vannak,de szemfülesnek kell lenni hátha akad egy-két hely.
Bár a parkolásért a város nagy részében fizetni kell sajnos,szóval jól nézd meg hol állsz meg!
#20996
Hopp, még valami.
Váci vasútállomás környéke, milyen parkolási szempontból? Csak mert nem szeretnék egész napra parkolójegyet venni nevet
#20995
Fejlámpa, az esti túrabefejezéshez beszerezve... nevet
Egy kérdés.
Érdemesebb az odaútnál a (Komáromtól kezdve) szlovák szakaszt választani? Csak mert a magyar oldal valami rémálom, azzal a sok és hosszú településsel...
#20994
Múltkori Rám-szakadék túra néhány pillanata:
Link
Köszönet Bubukának és Cleoonak nevet

Egy másik: Link
vidám
#20993
Majd figyelem én is. Sõt még azt is megmondom neked mikor mi húzta az adott szerelvényt. kacsint
#20992
Télen - 2010-03-15

beillesztett kép


vidám
#20991
Köszi, akkor élnék a felajánlásoddal! Majd utánanézek, hogy szokott-e késni a Krampusz.
#20990
Azt csak az utolsó 2 hétben tudom meg, de reményeim szerint az éjszakát ott töltinevet
#20989
Mégegy opció. Ha 14:45-kor jöttök Alföld IC Zuglóig majd keletibõl Tokaj IC. Ezzel 19:24-re vagytok bent papíron. A bibi csak a Vércse IC a késések miatt van. Simán megvárhatjátok még a 15-20 perces késést is akár. Viszont az egri busz meg 19:15-re van bent...
Summa summarum:
13:25 - Campus express füzesabonyi átszállással az 5.vg-on lévõ egri gyorsra. Érkezés: 17:24(/+10perc durva késés esetén)
13:40 - egri busz közvetlen. érkezés 19:15-re.
13:45 - Kiskun IC- pesti átszállással és buszozással keletibe majd 16:33-kor start a Sajó IC-vel füzesabonyi átszállással 18:06-os egri személlyel érkezés 18:24.
14:45 - Alföld IC- pesti átszállással és buszozással keletibe majd 17:33-kor start a Tokaj IC-vel füzesabonyi átszállással 19:06-os egri személlyel érkezés 19:24.

Bárkinek akinek ilyen gondja van csak szóljon. hideg Megtervezem én neki. Úgy is benne vagyok most ebben. vidám
#20988
Ha nem késik brutális mértékben az express vonatotok (jó kis elsõ osztályú kocsikból fog állni amúgy) akkor elvileg 7 perccel rá indul az egri, de mivel gyorsvonattal jönnétek be Egerbe a kör IC-t (talán kócsag IC) ha 10 perc a késése akkor be fogja várni (Miskolc felõl) az egri, tehát biztos hogy eléritek az egrit.
Ha nem érnétek el a vonatot Szegeden. Hát. A vonat húzós utána. Busz sem jobb, de jobb mint a semmi. 15 perccel késõbb indul Egerbe 13:40-kor és 19:15-re van bent. Igen röhej. Az agriás minden bokornál megáll, míg a reggeli tiszavolános kanyar 50 perccel hamarabb felér. csak az reggel 6-kor van...
#20987
Á. Még a 13.25-ös Krampusz is netzes...
És Egerbe van csatlakozás?

Dom, meglepetés bácsi meddig tartózkodik ott?
#20986
Jó reggelt!
#20985
Ide is beírom, mielõtt lemaradnék, szeretnék menni a börzsönyi nyílt napra. Igény esetén még a fõzõt is beüzemelem.nevet
#20984
A túra meg én? Összeférhetetlen fogalmak. Ha mennék, csak a kellemes társaság miatt tenném. Gondold végig, mennyi túrán láttál engem? kacsint Így viszont kár lenne a helyet foglalnom mások elõl. Sajnálom, de a túrázás nem az én világom. zavarban
#20983
Azt gondoltam, de õ azt kérdezte mikor ér felnyelvnyujtas Azért írtam utána, hogy menjenek velednevet
#20982
de azt a buszt esélytelen elérni. Mégha pontosan is ér be a vonat. 1-essel lehet esetleg elémenni, ha van pont. Nagyon necces. Ismervén a vasutat én nem számolnék a 18:00-as busszal.
#20981
18:50-re ér fel. Azt tudom javasolni, hogy gyere Dáviddal, de majd ezt ti beszéljétek meg.
#20980
Vannak itten! Krumpli, káposzta, hagyma és borhegyek! zivatar
Amúgy csak ijesztgettem személyemmel, éccõ biztosan látható löszök. laza
#20979
Szeged,viszont nincs messze Deszktõl. Igaz,hegyek a közelben sincsenek. Jöhettél volna múltkor... Na ,nem baj,majd legközelebb!
#20978
Nem is tudom, a Börzsöny az legalább hegység, de olyan messze van. vidám
#20977
Hétvégén

beillesztett kép

#20976
A "humorizálás" kacsint helyett szívesebben olvasék tõled valami ilyesmit: Jelentkezem a találkozóra! ... vidám
#20975
Nagyon választani nem tudsz valóban... korábbi idõpont nem jöhet szóba? Legkésõbbi idõpont sajnos a Crampus express. Attól azért tartok, mert nagy táv, gyorsként. Könnyen el tud csúszni idõben. Miskolcon a bükki buszt tuti nem éritek el.15 perc az érkezés és az indulás és ezt most megmondom neked hogy 5 percet biztos fog késni a vonat. Amit tudok javasolni hogy Fabonyba leszállva feljöttök Egerbe és úgy megyünk át Bükkszentkeresztre. Idõben még mindíg elõrébb leszünk mintha felmentetek volna vonattal Miskolcra és valami csoda folytán elértétek volna a 6-os buszt. Ha nem lesz fél méteres hó akkor tudom garantálni hogy kevéssel 6 után ott leszünk. Ha viszont lesz akkor a vonattal is csúszni fogtok ez biztos, tehát marad a pesti IC majd keletibõl egri gyors/miskolci gyors, amelyiket jobbnak érzitek.
#20974
"a Mána-gerinc meg erõsen lefelé fog lejteni.. " Még szerencse, hogy az nem felfelé lejt.... laza
#20973
Crampus express? Mindjárt utánanézek.

Azt tudom nektek javasolni hogy ha közvetlen vonatot akartok, hogy gyertek el füzesabonyig, gyertek fel Eger-be átszállva az egri gyorsra kimegyek elétek és átmegyünk kocsival. Ha 17:30-ra beértek átkocogunk fél 7-ig bõven kocsival. A busz csak 7 körülre ér fel miskolcról. mellesleg pénz, mert nagy kerülõ. Mindjárt nézem mi van még.
#20972
Ráadásul van is egy közvetlen vonat péntekenként Szegedrõl Miskolcra. Az a böki, hogy az is csak 17.43-ra van Miskolcon... És akkor még fel kell jutnunk Bükkszentkeresztre. A 6 órás busz mikorra ér fel?
#20971
Remek.Be is írtalak, bár holdfényes platós off-road most kivételesen nem lesz. kacsint

Még két fix hely kiadó...

Gábor: Sajnálom, de a végén hátha ott leszel...még az augusztus éjszakai Csóvi toronyban beszéltük hova is lesz a menet õsszel, ha lesz..és lett.. nevet

A terep leíráshoz megnyugtatásul:nem kell majd belehalni kacsint ...kaptat,kaptat, de egyrészt nem rohanunk,nyugisan megyünk, többször megállunk, másrészt inkább csak a vége, a völgyfõ kicsit "mászósabb"..a Mána-gerinc meg erõsen lefelé fog lejteni.. nevet

Utolsó észlelés

2026-06-26 17:01:35

Aba

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.