Metnet találkozók
Nagyon jó kép lett, és persze a többi is!
Ez egy olyan csendesen szervezõdött túra volt, mert nem láttam az elõjelét a fórumban/fórumokban?
Ez egy olyan csendesen szervezõdött túra volt, mert nem láttam az elõjelét a fórumban/fórumokban?
Sejtettem.
És, ha ennek a szomorú eseménynek az elkerülése csak ezen múlik, akkor csak bátran kötögess...
(Pedig direkt egy darab idegen kifejezést sem írtam
..)
(Pedig direkt egy darab idegen kifejezést sem írtam
Remek!
9.30 Vác vasútállomás,32-re érkezik be a Nyugatiból a vonat."Gépkocsira!" és azonnal indulunk tovább.
9.30 Vác vasútállomás,32-re érkezik be a Nyugatiból a vonat."Gépkocsira!" és azonnal indulunk tovább.
Nem, nem lesz esõ és nem lesz hó sem.
Megrendeltem a jó idõt!
jó idõ = jó látási viszonyok pl. hidegfront után
Én ebben reménykedem.
A GFS fáklya napról-napra kellemesebb idõt mutat.......
Figyelem már legalább egy hete.
Megrendeltem a jó idõt!
jó idõ = jó látási viszonyok pl. hidegfront után
Én ebben reménykedem.
A GFS fáklya napról-napra kellemesebb idõt mutat.......
Figyelem már legalább egy hete.
Még mindig nem néztem meg milyen idõ várható a túrára 
Remélem kamáslira nem lesz szükség.
Bááár... ha a hó miatt lenne, talán nem bánnám
Volt már rá példa...
ó, az a 60cm
Remélem kamáslira nem lesz szükség.
Bááár... ha a hó miatt lenne, talán nem bánnám
ó, az a 60cm
Szép estét!
Támogatom a Palui által felvázolt utazási lehetõséget, részemrõl minden oké.
Már nagyon várom a túrát!
Még sohasem voltam a Börzsönyben.
Támogatom a Palui által felvázolt utazási lehetõséget, részemrõl minden oké.
Már nagyon várom a túrát!
Budapest, Margit körút. Ha végül ezt az utat választjátok.
Köszönöm szépen elõre is.
Köszönöm szépen elõre is.
Közben beszéltem Petivel 
Mi is csatlakozunk a konvolyhoz. A váci parkolás meg mehet a levesbe...
Akkor marad a 2 kérdés.
Mikorra érjünk oda?
Johnas, hol vegyünk föl?
Mi is csatlakozunk a konvolyhoz. A váci parkolás meg mehet a levesbe...
Akkor marad a 2 kérdés.
Mikorra érjünk oda?
Johnas, hol vegyünk föl?
Tudom én, de simán belehaltam volna, ha nem köthetek beléd egy picit.
Köszönöm a tanácsokat! 
Közben megvan az említett parkolási lehetõség: Link
Megbeszélem Peti(80)-vel is a konvolyosdit, és jelzek!
Mikorra is kell odaérnünk a váci állomásra?
Johnas!
Hol kellene felvenni téged?
Közben megvan az említett parkolási lehetõség: Link
Megbeszélem Peti(80)-vel is a konvolyosdit, és jelzek!
Mikorra is kell odaérnünk a váci állomásra?
Johnas!
Hol kellene felvenni téged?
Sõt, ha Petinek nincs ellenére a királyházi konvojba is csatlakozhatna és akkor nem kell a váci parkolással maszatolni.Másrészt az öt fõs kocsikat kényelmes négy fõre bonthatnánk..off-road nincs..odáig végig aszfaltról szól a gurulás
..
Hogy a klasszikust idézzem: Pest,az Pest.
Ezt,mint részben I. kerületi gyökerû, bizton állíthatom.Pest természetesen ebben a szövegkohézióban, csak amolyan igazi pesti szleng volt.
Földrajzi lokalizáció szerint, a lenti Budapestet átszelõ észak-déli irányú útvonal, valóban a budai oldalon halad...
Sõt, ha Bp-i szakaszt választod, és netán van még üres hely a kocsiban, és ha eltûrsz engem akkor a Laci által felvázolt vonal esetében csatlakoznék, pont annak mentén lakom úgy is...
Egy javítás a javasolt útvonaladban:
"...át Pesten(Alkotás,Margit-körút,Bem-rakpart,Árpád-híd felé, Békás city,Megyeri-hídon át..."
Ez eddig át Budán.
Ne keverjük meg a vidékieket.
"...át Pesten(Alkotás,Margit-körút,Bem-rakpart,Árpád-híd felé, Békás city,Megyeri-hídon át..."
Ez eddig át Budán.
Hasznos beszerzés lesz.
...
A váci parkoláshoz:ahogy Szilvi írta a vasútállomás és környéke neuralgikus pont ebbõl a szempontból.Szombaton, ha jól tudom, délig van fizetés, de a legjobb, ha a Vörös-háznál nyíló kis utcában teszed le a kocsit, ahol a Váci erdészetünk is van.Ott nem kell fizetni.Ha Pest felõl jössz, a Vörös ház a 2-es út mentén jobbra lesz, ahogy mégy a városban, nem lehet eltéveszteni.Nomen est omen.
Elõtte lévõ kis utcába kell bekanyarodni és bal oldalon félig a járdán lehet megállni.
Én a helyedben se a magyar,se a szlovák traverzálással nem vacakolnék.Gyõrbõl M1, majd át Pesten(Alkotás,Margit-körút,Bem-rakpart,Árpád-híd felé, Békás city,Megyeri-hídon át M0, majd Vác felé lehajtás M2-re.)M2-ön Vác és Kosdi lehajtón be Vácra, majdnem a Vörös-házig visz be.(Lámpánál jobbra.)Sokkal gyorsabb,még ha kerülõnek tûnik, mint átvágni a Lábatlani végtelenségen vagy a szlovák szakaszon.Ha mégis arra jönnél, inkább M1 Tatai leágazó,Tata-1es fõút,aztán a 10-re rá Lábatlan-Nyergesújfalú, majd Esztergom-Párkány,Dunakanyar és Vác.De ez mindenképp lassú, körülményes és kerülõ..szerintem
A váci parkoláshoz:ahogy Szilvi írta a vasútállomás és környéke neuralgikus pont ebbõl a szempontból.Szombaton, ha jól tudom, délig van fizetés, de a legjobb, ha a Vörös-háznál nyíló kis utcában teszed le a kocsit, ahol a Váci erdészetünk is van.Ott nem kell fizetni.Ha Pest felõl jössz, a Vörös ház a 2-es út mentén jobbra lesz, ahogy mégy a városban, nem lehet eltéveszteni.Nomen est omen.
Én a helyedben se a magyar,se a szlovák traverzálással nem vacakolnék.Gyõrbõl M1, majd át Pesten(Alkotás,Margit-körút,Bem-rakpart,Árpád-híd felé, Békás city,Megyeri-hídon át M0, majd Vác felé lehajtás M2-re.)M2-ön Vác és Kosdi lehajtón be Vácra, majdnem a Vörös-házig visz be.(Lámpánál jobbra.)Sokkal gyorsabb,még ha kerülõnek tûnik, mint átvágni a Lábatlani végtelenségen vagy a szlovák szakaszon.Ha mégis arra jönnél, inkább M1 Tatai leágazó,Tata-1es fõút,aztán a 10-re rá Lábatlan-Nyergesújfalú, majd Esztergom-Párkány,Dunakanyar és Vác.De ez mindenképp lassú, körülményes és kerülõ..szerintem
Bocsánat a belekotyogásért,de a Váci vasútállomás környékén nem nagyon hiszem,hogy fogsz tudni parkolni.
Ott még a kis mellékutcák is mindig tele vannak,de szemfülesnek kell lenni hátha akad egy-két hely.
Bár a parkolásért a város nagy részében fizetni kell sajnos,szóval jól nézd meg hol állsz meg!
Ott még a kis mellékutcák is mindig tele vannak,de szemfülesnek kell lenni hátha akad egy-két hely.
Bár a parkolásért a város nagy részében fizetni kell sajnos,szóval jól nézd meg hol állsz meg!
Hopp, még valami.
Váci vasútállomás környéke, milyen parkolási szempontból? Csak mert nem szeretnék egész napra parkolójegyet venni
Váci vasútállomás környéke, milyen parkolási szempontból? Csak mert nem szeretnék egész napra parkolójegyet venni
Fejlámpa, az esti túrabefejezéshez beszerezve... 
Egy kérdés.
Érdemesebb az odaútnál a (Komáromtól kezdve) szlovák szakaszt választani? Csak mert a magyar oldal valami rémálom, azzal a sok és hosszú településsel...
Egy kérdés.
Érdemesebb az odaútnál a (Komáromtól kezdve) szlovák szakaszt választani? Csak mert a magyar oldal valami rémálom, azzal a sok és hosszú településsel...
Majd figyelem én is. Sõt még azt is megmondom neked mikor mi húzta az adott szerelvényt.
Köszi, akkor élnék a felajánlásoddal! Majd utánanézek, hogy szokott-e késni a Krampusz.
Azt csak az utolsó 2 hétben tudom meg, de reményeim szerint az éjszakát ott tölti
Mégegy opció. Ha 14:45-kor jöttök Alföld IC Zuglóig majd keletibõl Tokaj IC. Ezzel 19:24-re vagytok bent papíron. A bibi csak a Vércse IC a késések miatt van. Simán megvárhatjátok még a 15-20 perces késést is akár. Viszont az egri busz meg 19:15-re van bent...
Summa summarum:
13:25 - Campus express füzesabonyi átszállással az 5.vg-on lévõ egri gyorsra. Érkezés: 17:24(/+10perc durva késés esetén)
13:40 - egri busz közvetlen. érkezés 19:15-re.
13:45 - Kiskun IC- pesti átszállással és buszozással keletibe majd 16:33-kor start a Sajó IC-vel füzesabonyi átszállással 18:06-os egri személlyel érkezés 18:24.
14:45 - Alföld IC- pesti átszállással és buszozással keletibe majd 17:33-kor start a Tokaj IC-vel füzesabonyi átszállással 19:06-os egri személlyel érkezés 19:24.
Bárkinek akinek ilyen gondja van csak szóljon.
Megtervezem én neki. Úgy is benne vagyok most ebben.
Summa summarum:
13:25 - Campus express füzesabonyi átszállással az 5.vg-on lévõ egri gyorsra. Érkezés: 17:24(/+10perc durva késés esetén)
13:40 - egri busz közvetlen. érkezés 19:15-re.
13:45 - Kiskun IC- pesti átszállással és buszozással keletibe majd 16:33-kor start a Sajó IC-vel füzesabonyi átszállással 18:06-os egri személlyel érkezés 18:24.
14:45 - Alföld IC- pesti átszállással és buszozással keletibe majd 17:33-kor start a Tokaj IC-vel füzesabonyi átszállással 19:06-os egri személlyel érkezés 19:24.
Bárkinek akinek ilyen gondja van csak szóljon.
Ha nem késik brutális mértékben az express vonatotok (jó kis elsõ osztályú kocsikból fog állni amúgy) akkor elvileg 7 perccel rá indul az egri, de mivel gyorsvonattal jönnétek be Egerbe a kör IC-t (talán kócsag IC) ha 10 perc a késése akkor be fogja várni (Miskolc felõl) az egri, tehát biztos hogy eléritek az egrit.
Ha nem érnétek el a vonatot Szegeden. Hát. A vonat húzós utána. Busz sem jobb, de jobb mint a semmi. 15 perccel késõbb indul Egerbe 13:40-kor és 19:15-re van bent. Igen röhej. Az agriás minden bokornál megáll, míg a reggeli tiszavolános kanyar 50 perccel hamarabb felér. csak az reggel 6-kor van...
Ha nem érnétek el a vonatot Szegeden. Hát. A vonat húzós utána. Busz sem jobb, de jobb mint a semmi. 15 perccel késõbb indul Egerbe 13:40-kor és 19:15-re van bent. Igen röhej. Az agriás minden bokornál megáll, míg a reggeli tiszavolános kanyar 50 perccel hamarabb felér. csak az reggel 6-kor van...
Á. Még a 13.25-ös Krampusz is netzes...
És Egerbe van csatlakozás?
Dom, meglepetés bácsi meddig tartózkodik ott?
És Egerbe van csatlakozás?
Dom, meglepetés bácsi meddig tartózkodik ott?
Ide is beírom, mielõtt lemaradnék, szeretnék menni a börzsönyi nyílt napra. Igény esetén még a fõzõt is beüzemelem.
A túra meg én? Összeférhetetlen fogalmak. Ha mennék, csak a kellemes társaság miatt tenném. Gondold végig, mennyi túrán láttál engem?
Így viszont kár lenne a helyet foglalnom mások elõl. Sajnálom, de a túrázás nem az én világom.
Azt gondoltam, de õ azt kérdezte mikor ér fel
Azért írtam utána, hogy menjenek veled
de azt a buszt esélytelen elérni. Mégha pontosan is ér be a vonat. 1-essel lehet esetleg elémenni, ha van pont. Nagyon necces. Ismervén a vasutat én nem számolnék a 18:00-as busszal.
18:50-re ér fel. Azt tudom javasolni, hogy gyere Dáviddal, de majd ezt ti beszéljétek meg.
Vannak itten! Krumpli, káposzta, hagyma és borhegyek!
Amúgy csak ijesztgettem személyemmel, éccõ biztosan látható löszök.
Amúgy csak ijesztgettem személyemmel, éccõ biztosan látható löszök.
Szeged,viszont nincs messze Deszktõl. Igaz,hegyek a közelben sincsenek. Jöhettél volna múltkor... Na ,nem baj,majd legközelebb!
A "humorizálás"
helyett szívesebben olvasék tõled valami ilyesmit: Jelentkezem a találkozóra! ...
Nagyon választani nem tudsz valóban... korábbi idõpont nem jöhet szóba? Legkésõbbi idõpont sajnos a Crampus express. Attól azért tartok, mert nagy táv, gyorsként. Könnyen el tud csúszni idõben. Miskolcon a bükki buszt tuti nem éritek el.15 perc az érkezés és az indulás és ezt most megmondom neked hogy 5 percet biztos fog késni a vonat. Amit tudok javasolni hogy Fabonyba leszállva feljöttök Egerbe és úgy megyünk át Bükkszentkeresztre. Idõben még mindíg elõrébb leszünk mintha felmentetek volna vonattal Miskolcra és valami csoda folytán elértétek volna a 6-os buszt. Ha nem lesz fél méteres hó akkor tudom garantálni hogy kevéssel 6 után ott leszünk. Ha viszont lesz akkor a vonattal is csúszni fogtok ez biztos, tehát marad a pesti IC majd keletibõl egri gyors/miskolci gyors, amelyiket jobbnak érzitek.
"a Mána-gerinc meg erõsen lefelé fog lejteni.. " Még szerencse, hogy az nem felfelé lejt....
Crampus express? Mindjárt utánanézek.
Azt tudom nektek javasolni hogy ha közvetlen vonatot akartok, hogy gyertek el füzesabonyig, gyertek fel Eger-be átszállva az egri gyorsra kimegyek elétek és átmegyünk kocsival. Ha 17:30-ra beértek átkocogunk fél 7-ig bõven kocsival. A busz csak 7 körülre ér fel miskolcról. mellesleg pénz, mert nagy kerülõ. Mindjárt nézem mi van még.
Azt tudom nektek javasolni hogy ha közvetlen vonatot akartok, hogy gyertek el füzesabonyig, gyertek fel Eger-be átszállva az egri gyorsra kimegyek elétek és átmegyünk kocsival. Ha 17:30-ra beértek átkocogunk fél 7-ig bõven kocsival. A busz csak 7 körülre ér fel miskolcról. mellesleg pénz, mert nagy kerülõ. Mindjárt nézem mi van még.
Ráadásul van is egy közvetlen vonat péntekenként Szegedrõl Miskolcra. Az a böki, hogy az is csak 17.43-ra van Miskolcon... És akkor még fel kell jutnunk Bükkszentkeresztre. A 6 órás busz mikorra ér fel?
Remek.Be is írtalak, bár holdfényes platós off-road most kivételesen nem lesz. 
Még két fix hely kiadó...
Gábor: Sajnálom, de a végén hátha ott leszel...még az augusztus éjszakai Csóvi toronyban beszéltük hova is lesz a menet õsszel, ha lesz..és lett..
A terep leíráshoz megnyugtatásul:nem kell majd belehalni
...kaptat,kaptat, de egyrészt nem rohanunk,nyugisan megyünk, többször megállunk, másrészt inkább csak a vége, a völgyfõ kicsit "mászósabb"..a Mána-gerinc meg erõsen lefelé fog lejteni..
Még két fix hely kiadó...
Gábor: Sajnálom, de a végén hátha ott leszel...még az augusztus éjszakai Csóvi toronyban beszéltük hova is lesz a menet õsszel, ha lesz..és lett..
A terep leíráshoz megnyugtatásul:nem kell majd belehalni


