Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Akkor van ha esõrõl van szó! 5 mm körüli mutatott a tegnap estére hozzám több futáson, az utolsó futáson bevágta 10 mm fölé , és fényesen bejött! (14,7mm) Hó esetén ilyenre nem emlékszem medinél!
Hoppá! Az új ECM met.hu csapadék lényegesen jobb mint az eddigiek, ebben már nem 2 mm van!!
Nem hiába szugerálom csak bejön a porhavas hófúvásos akció!
Az OMSZ is prognózisa sem véletlenül volt kihegyezve rá!
Hoppá! Az új ECM met.hu csapadék lényegesen jobb mint az eddigiek, ebben már nem 2 mm van!!
Az OMSZ is prognózisa sem véletlenül volt kihegyezve rá!
Friss ECM még brutálisabb lett a reggelinél is. Kõkemény. Szerintem 1 óra és indul a show
Talán mégis szerencsénk lehet pénteken. A friss GFS kb. 20-25 cm hó DK-re, péntek hajnaltól szombat délig nagyjából.
Két napig szép havunk lenne így, aztán jöhet, aminek jönnie kell.
Jó estét. Tartom a tegnap esti kommentem (itt a héten már semmi hó, 2 nap kisebb száraz lehûlés után a hétvégétõl esõs idõ), annyi kitétellel hogy a vasárnapi esõ legelején lehet némi látványhó is.
Érdekes, hogy amikor egyszer a modellek beállnak egy tuti helyzetrõl egy gyatra verzióra, visszafelé sosincs út.
Snowhunter: látom már az "alsó hangon 10 cm"-t Te sem várod... nem csoda
Szerintem összefüggõ hóréteg se igen lesz már.
Érdekes, hogy amikor egyszer a modellek beállnak egy tuti helyzetrõl egy gyatra verzióra, visszafelé sosincs út.
Snowhunter: látom már az "alsó hangon 10 cm"-t Te sem várod... nem csoda
Szerintem összefüggõ hóréteg se igen lesz már.
Ahogy látom gfs újra kipakolta az összes holnapi csapadékot rólunk. Szó szerint a kertek alatt torpanna meg.
Elképesztõ, hogy még a 24 órás idõjárást sem lehet belõni.
Galopp a wetterzentrale-n néztem a 12-es futást.
Az általad linkelt fáklyán a hétfõ-kedd nagyon kemény lett. Márciusi hõhullám...
Elképesztõ, hogy még a 24 órás idõjárást sem lehet belõni.
Galopp a wetterzentrale-n néztem a 12-es futást.
Az általad linkelt fáklyán a hétfõ-kedd nagyon kemény lett. Márciusi hõhullám...
Jó ég, milyen szép képek!! Hát igen, ehhez már jó gép kell és persze jó fotós!
Megint eseget a hó,de inkább azt mondom záporos a jellege.
Tartós havazás egyelõre még jó darabig nem lesz a radarok alapján.
Tartós havazás egyelõre még jó darabig nem lesz a radarok alapján.
Hát ha ott hó van,akkor itt természetes is hogy általában nincs. Sokszor lehetett hallani anno, hogy nyugat Európában tombol a tél- na emlékszem, milyen sopánkodva néztem a híradóban a nagy nyugati havakat... mert akkor itt langy meleg, nemszeretem tél volt. Nagyjából ez van most is, csak még éppen nyugathoz tartozunk itt a végeken.
Rafy, a link végén a '_n.jpg'-t cseréld ki '_o.jpg'-re. Ez minden facebook-os kép esetén mûködik.
A pár nappal ezelõtti várakozásaimnak megfelelõen alakulnak a dolgok, pénteken a délkeleti részeken is lehet havazás, helyenként akár 5-10 cm fölötti mennyiség is. Itt Kecskeméten a határon lehetek, viszont Szolnok térsége és ettõl ÉK-re már kimaradhat. Persze jó néhány tíz km-en múlik az egész, de lehet benne csúszás kicsit... A megerõsödõ É-i, ÉK-i szél pedig hófúvásokat okozhat egyre többfelé, így igazi téli idõ lehet pénteken az ország nagyobbik részén. A nyugati részekre holnap délutánig egy jó 15-20 cm-es friss havat várok legalább és az egyre élénkebb, erõsebb É-i, ÉNY-i szél hordhatja is. Az ECM széltérkép 40-60 km-es lökéseket is vár majd péntekre.
Ha nem húzza ránk vasárnap a ciklont, akkor egy meglepi beködölést se zárnék ki. Karácsonykor is ugyanezen a részen maradt tartósan 1-2 fok alatt a T.
Link
Link
A friss GFS fáklya összezárt 3-5 fokon hétfõre, viszont ezzel együtt jelentõsen csökkentette a csapadékot is. Kíváncsian várom, hogy a többi modell hogyan változik a vasárnappal-hétfõvel kapcsolatban.
Ti komolyan ne vegyétek már a köpönyeget! Teljesen hülyeség és elnagyolt amit csinálnak.
Az a hosszútávú úgy ahogy van kuka. Fõleg a csapadék elõrejelzései. A hõmérsékletekrõl már nem is beszélve. Péntekre ide -5 fok nappal. LoL!!
A holnapi 6mm-t se tudom honnan szedték. Hogy nem a gfs-bõl, az biztos! De az aladinból sem. Sõt, meg az Ecm-bõl sem. Tippelgetés az egész.
Az a hosszútávú úgy ahogy van kuka. Fõleg a csapadék elõrejelzései. A hõmérsékletekrõl már nem is beszélve. Péntekre ide -5 fok nappal. LoL!!
A holnapi 6mm-t se tudom honnan szedték. Hogy nem a gfs-bõl, az biztos! De az aladinból sem. Sõt, meg az Ecm-bõl sem. Tippelgetés az egész.
Azért az annyira nem ritka, normálisabb teleken egyszer átlépjük a 20 cm-t, februárban is megvolt. Igazából a hét elején még bíztam benne, hogy 30-40 cm között lesz szombat reggelre, mire jön a napsütés.
Megpróbálom rögzíteni, de tönkre nem teszem a gépet ezért, valahogy majd megoldom. Azért regisztrálok gyors youtubera
Én megértelek. Oda van a 10 centi havunk (0-2 cm foltos latyak van helyette). A tegnapi esõ a világ végérõl is idetalált, bezzeg a holnapi, holnaputáni hó messze elkerül minket.
126 óránál persze van esélyünk esõre (a GFS szerint), de az nem boldogít.
126 óránál persze van esélyünk esõre (a GFS szerint), de az nem boldogít.
Kezd kialakulni austrocontrolos radaron egy DK-ÉNY sáv már, most alakulgat, úgyhogy 2-3 órán belül már várható normális intenzitású hóesés
Nincs valami erkély vagy ami alá behúzódhatnál és onnan videóznál? Nagyon komoly intenzitást mutatnak felétek, és majd 1 napig. Kemény
Pedig az elmúlt 24 órában az ecmwf szinte egyedül adott csak mérhetõ csapadékot... most újra a többi is. Ami nagyon meglepõ számomra, hogy a szloák Aladin még mindig tartja a 0mm-t
Én 7-12cm közé várom a frisset, ami a meglévõ 10cm-rel már egy (Gyõr és környékén) ritkán látható hóvastagságot adna.
Én 7-12cm közé várom a frisset, ami a meglévõ 10cm-rel már egy (Gyõr és környékén) ritkán látható hóvastagságot adna.
Ma nem tudom, mennyi olvadt el, mert még bent vagyok Óbudán, de reggel még teljesen összefüggõ, 5 centi körüli volt, csurig telítõdve folyékony vízzel, mint valami szivacs. Tocsogott minden. Ha túlélte a napot, most kõkeménnyé fagy, legalább minden pehely megmaradhat, ha lesz még hó holnap-holnapután.
Ma volt a 24. hótakarós napunk, van rá esély, hogy folytatódjon a sorozat akár a 30. napig is, ami így a tél félidejében nem is rossz eredmény.
Ma volt a 24. hótakarós napunk, van rá esély, hogy folytatódjon a sorozat akár a 30. napig is, ami így a tél félidejében nem is rossz eredmény.
Hozzám 3cm-t Györtöl 50km-re vagyok
Komáromra szintén 20cm-t ad az pedig tölem csak 20km....
Komáromra szintén 20cm-t ad az pedig tölem csak 20km....
Tõlünk délre, délnyugatra lehetnek ilyen mennyiségek szerintem, itt 10 cm ha lejön, örülhetünk.
Szépen jön felfele Zafir ciklon a radaron. Lehet elõbb felér és már este 10 körül havazhat nálam is?
Köpönyeg nem GFS-bõl dolgozik ? Berakott ide 20 cm intenzív havazást holnapra!Most akkor mi lesz ??
Bizony ! Komoly havazás lehet itt pénteken , fõleg du. és este ! Én min. 10 cm hóra számítok,de ennek a duplája sem kizárt szerintem.
Igen elnézést, összekevertem a váraljai észlelést, no mind1 várakozok tovább, csendben.
Mennyi hó van még itt a szomszédban? Mennék este oda...
Zuhan a T, és ez mindenképp jó jel...
Zuhan a T, és ez mindenképp jó jel...
Egész héten felhozta minden modell, nekem ez volt az új, hogy megtorpanna délre. Remélem, csak kisiklás volt, már beígértem az újabb havat, sacc. 10 cm azért lejöhet, ha a múltkori esetbõl indulok ki...azaz GFS-ECM párost részesítem elõnyben a csapadékot illetõen.
174: Az jókora esõ lenne talán az egész országban...
174: Az jókora esõ lenne talán az egész országban...
Hát már 100x visszasírom a jó kis 3-4 cm-es hó melletti hideg párnás ködös idõt...
Ez ami most van egy hozzám hasonló tél fan-nak olyan mintha kést forgatnának a szívembe.
De tudomásul veszem ez van nincs mit tenni.
Ez ami most van egy hozzám hasonló tél fan-nak olyan mintha kést forgatnának a szívembe.
De tudomásul veszem ez van nincs mit tenni.
Ejjha, esegetne.. 
Link
Link
Jelentõs, elhúzódó csapadék néz ki ( Link ), melynek eleje mindenképp folyékony lesz térségemben, úgy vélem (akár ónos esõ
), ám péntek délutántól eljöhet a váltás és akár szombat reggelig is esegethet a hó, péntek éjszaka akár intenzíven is. Kellemes csalódás, valószínûleg bukta lesz az az 5 nappal ezelõtti prognózisom, hogy szombat éjfélig max. 5 cm hóra leszünk jók. Elvétettem, vállalom, legalábbis egyelõre nagyon úgy néz ki..
Link
Link
Jelentõs, elhúzódó csapadék néz ki ( Link ), melynek eleje mindenképp folyékony lesz térségemben, úgy vélem (akár ónos esõ
Ez az UM-es verzió most új... eddig kitartott amellett, hogy nem jön fel idáig. érdekes szitu, mert eddig az ECMWF-en kívül egyik sem hozta fel Gyõrig, most meg sorban álnnak be mellé
A szemem legnagyobb megerõltetésével sem láttam egy darab hópelyhet se, csak esõ esik. Bár teljesen mindegy úgyis, hisz +2 fok van.
Mindenesetre ha bejönne a várakozásod, akkor Érd hétfõi hátrányos elhelyezkedése elõnnyé válna, mert csütörtökön is, pénteken is érintene az érdemi csapadék széle.
Ezt de jó, hogy írtad. Már többször eszemben volt, hogy rákérdezek. A csapadékra ugyan ez a helyzet, ezt nem tudom, mennyire tudja egy modell figyelembe venni?! Olyan érzésem van, hogy ha mindig leesne a 3-5 nappal elõtte várt mennyiség, akkor erõs túlzással trópusi klíma alatt élnénk. Vagy nagyon rosszul érzem ezt?! Ebben a szezonban ezek a 3-5 napos prognózisok katasztrófálisak bizonyos régiókra(tisztelet a kivételnek). Kb most csömörlöttem meg a modellektõl. Csak adja az ég, hogy kibírjam, hogy telente 2 napnál messzebbre sose akarjak nézni
.
szerk.: Jöhet a kés a hátamba
.
szerk.: Jöhet a kés a hátamba
Inkább majd videót csinálok, úgysem használtam még a 7D ezen funkcióját. Kicsit fáj a szívem kitenni az erõs hóesésnek...