Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Sziasztok!
Egy kis statisztika:
1.0-sok: 29db
T_min: 8-12 (+1db 14-es)
T_max: 11-16 (+1db 20-as, 1db 21-es és 1db 23-as)
Felhõ: 20db borult, 8db erõsen felhõs, 1db gyengén
Jelenidõ: 19db esõ, 7db semmi, 3db zápor
T: 9-16 (+1db 18, 1db 19, 2db 20)
Szélirány: ÉNY-ÉK (+2db DNY)
Szélerõ: Gyenge-Élénk
Mindenki vár csapit.
Az átlagos elõre:
T_min=9
T_max=14
Felhõ=borult
Jelenidõ=esõ
T=13
Szél=mérsékelt É
Csapi lesz
Ezzel nyerne:
lász: 27,6pont
Egy kis statisztika:
1.0-sok: 29db
T_min: 8-12 (+1db 14-es)
T_max: 11-16 (+1db 20-as, 1db 21-es és 1db 23-as)
Felhõ: 20db borult, 8db erõsen felhõs, 1db gyengén
Jelenidõ: 19db esõ, 7db semmi, 3db zápor
T: 9-16 (+1db 18, 1db 19, 2db 20)
Szélirány: ÉNY-ÉK (+2db DNY)
Szélerõ: Gyenge-Élénk
Mindenki vár csapit.
Az átlagos elõre:
T_min=9
T_max=14
Felhõ=borult
Jelenidõ=esõ
T=13
Szél=mérsékelt É
Csapi lesz
Ezzel nyerne:
lász: 27,6pont
Hehe, lám a gépelés mennyire elrontja a helyesírást. Ilyet írásban sose írnék le.
Tényleg necces lesz az a jelenidõ.
Tényleg necces lesz az a jelenidõ.
Ahogyan eddig is látszott nüanszokon fog múlni hogy 12UTC-re odaér-e a csapadék vagy csak utána....
10 UTC:
T: 12°C, gyenge K-i szél. Egyebet most nem írtak ki, ami fontos lenne, de valószínû a borult égbolt.
T: 12°C, gyenge K-i szél. Egyebet most nem írtak ki, ami fontos lenne, de valószínû a borult égbolt.
Jééé...Nagy valószínûséggel meglesz az elsõ szignifikáns jelenidõ ebben a sorozatban !!!
Szerintem esélyes az esõ 12UTC-re Szombathelyen. [esõ]
Ha 11UTC-ig itt megered akkor tuti.....
Kompenzálná a T-n való bukásaimat kissé.....
A T-im holnapra pont jók lettek volna.
Ha 11UTC-ig itt megered akkor tuti.....
Kompenzálná a T-n való bukásaimat kissé.....
A T-im holnapra pont jók lettek volna.
Az a francos szél sem akar átfordulni É-ra... pedig arról volt szó
A takt nekem is jól lenne ha még 1 fokkal emelkedne
Na és ha az a csapadék késne kicsit akkor...
radaranim alapján kb. 1/2 3 - 3 közé tenném a csapadék kezdetét...
sajnos
Úgy néz ki, hogy a csapadék éppen jókor érkezik a jelenidõsöknek...
Nekem nem
A T-k viszont eddig jók
Itt a lesújtó eredmény. 9,9 a T min., csapadék még nem volt.
Station name: , SZOMBATHELY
Date/time: 2008-09-14 06:00:00
Position: 47.267, 16.633
Whole report:
AAXX 140600Z 14061 12812 31978 80601 10102 20060 39955 40200 53009 70222 8807/ 333 20099 55013
Station name: , SZOMBATHELY
Date/time: 2008-09-14 06:00:00
Position: 47.267, 16.633
Whole report:
AAXX 140600Z 14061 12812 31978 80601 10102 20060 39955 40200 53009 70222 8807/ 333 20099 55013
10-kor 11,1 fok, gyenge ÉK-i szél, borult.
Remélem a csapadék csak estére érkezik meg.
Remélem a csapadék csak estére érkezik meg.
1-2 cseppecske esõ hullott, de mérhetõ esõ (itt) nem. Amúgy elég "vészesen" melegszik (fõleg az én 12 fokos maxomhoz képest), szóval szerintem a 14 fok is meglehet, de a 13 szinte biztos
9 órakor 10,8 fok volt hivatalosan, borult ég és keletrõl fujdogáló szél.
9 órakor 10,8 fok volt hivatalosan, borult ég és keletrõl fujdogáló szél.
hmm ... sokaknál lesz ez (is) kiesõ forduló.
Mint ahogy nálam is. Bár egy záporos jelenidõ még orvosolhatna valamit a dolgon
Persze erre most nagyon kicsi az esély
Kösz Jóska.
De nem ezen, hanem a szignifikánson vacilláltam a legtöbbet. Majd meglátjuk lesz-e?
Rohanok dolgomra!
De nem ezen, hanem a szignifikánson vacilláltam a legtöbbet. Majd meglátjuk lesz-e?
Rohanok dolgomra!
Na én is telivel indulok, csak az a baj hogy a legutóbb is így kezdõdött, és mi lett belõle (9 pont), úgyhogy nyugtával dícsérem a napot. Remélem késik a csapi és nem lesz szigni
Ma sem leszünk mentesek a szentségelésektõl.
Ez lassan jobb, mint a lottó sorsolás.
Ez lassan jobb, mint a lottó sorsolás.
Minden nap figyeltem, hogy Szomathely min. hõmérséklete 1 C fokkal alacsonyabb volt, mint Szentgotthárdé. Erre a verseny napján természetesen ez megforult (sajnos). A max. 1C fokkal magasabb szokott lenni. Kíváncsi leszek, hogy ez bejön-e. Jelenleg egyébként szemerkél az esõ.
Így van, már megint Gambuc volt a legjobb, õ rögtön egy telivel indul, kalapemelés neki, nagyon megy neki mostanság!
Az élmezõny java számol a szignifikánssal, így nekem annak késése (tegnap este óta úgy látszik, hogy bizony késhet: Link ) jól jönne, mivel én nem.
Az élmezõny java számol a szignifikánssal, így nekem annak késése (tegnap este óta úgy látszik, hogy bizony késhet: Link ) jól jönne, mivel én nem.
Most már biztos, h 10 fok a min, és az is, h legalább 10 fok lesz a max
gratula annak aki eltalálta. Eddig csapi nem volt.
Továbbra is 9,9 volt az eddigi legalacsonyabb, azaz lassan a 10 valóban véglegesnek tekinthetõ. (Hacsak a hátralévõ 20 percben nem ugrik le 5 tizedet...)
És persze csapadék eddig nem fordult elõ.
És persze csapadék eddig nem fordult elõ.
Azt, hiszem beszélnem kell a kínai kapcsolatommal, hogy kicsit modosítsanak az alpokalja idõjárásán!
23.00-kor maradt a 13°C
De hogy lesz ebbõl 7°C regglre? Na csak mert annyit adtam Tmin-enek
De hogy lesz ebbõl 7°C regglre? Na csak mert annyit adtam Tmin-enek
Szívesen!
Én is megnéztem, és tényleg jó dolgok vannak rajta, már nem is emlékeztem pontosan. Külön jó, hogy ki is fejtik rajta a táviratokat, így aki nem gyakorlott kódfejtõ, itt még segítséget is kaphat, konkrét példákon keresztül.
Én is megnéztem, és tényleg jó dolgok vannak rajta, már nem is emlékeztem pontosan. Külön jó, hogy ki is fejtik rajta a táviratokat, így aki nem gyakorlott kódfejtõ, itt még segítséget is kaphat, konkrét példákon keresztül.