Metnet találkozók
Eddig 7 ember jelezte részvételi szándékát, így már velem együtt 8-an vagyunk. Akik ígérték, hogy jönnek, jelentkezzenek!
Aki tud hótáncot járni, az hamarosan elkezdheti
Köszi a szervezést LAM-nak és Myloh-nak. Köszi a fuvart nanovich*-nak.
Jó kis terep volt. Érzem az összes izmot a lábamon
Jó kis terep volt. Érzem az összes izmot a lábamon
Képes beszámoló a tegnapi börzsönyi túráról:
Napfelkelte + sekély köd még Gyõrújbarát határában: Link Link
Rózsás-völgy, Rózsás-patak: Link Link Link Link Túrázók a völgyben: Link Link Link Link Link
Cleoo: Link Palui és Milán: Link
A fák az égig érnek: Link Link Egy kis pihenõ: Link
Akiknek köszönhetjük a túrát: Link (Laci és Milán)
Néha nehéz terepen haladtunk: Link Link Link Link
Nanovich
: Link Link
Ismét a patak és környezete, mert annyira csodálatos volt: Link Link
A csapat: Link
Egy régi elhagyatott kunyhó a Rózsás-völgyben: Link
Kilátás a Csóványoson található toronyból: Link Link Link (939 méter + 40 méter)
Astral, a metnet gombaszakértõje: Link ...és egy gomba: Link
Pitom, Stormhunter és Nanovich: Link Palui fényképezés közben: Link
Pihenés a Nagy-Mánán: Link Link Kilátás a Nagy-Mánáról: Link
Köszönöm, hogy ott lehettem!
Napfelkelte + sekély köd még Gyõrújbarát határában: Link Link
Rózsás-völgy, Rózsás-patak: Link Link Link Link Túrázók a völgyben: Link Link Link Link Link
Cleoo: Link Palui és Milán: Link
A fák az égig érnek: Link Link Egy kis pihenõ: Link
Akiknek köszönhetjük a túrát: Link (Laci és Milán)
Néha nehéz terepen haladtunk: Link Link Link Link
Nanovich
Ismét a patak és környezete, mert annyira csodálatos volt: Link Link
A csapat: Link
Egy régi elhagyatott kunyhó a Rózsás-völgyben: Link
Kilátás a Csóványoson található toronyból: Link Link Link (939 méter + 40 méter)
Astral, a metnet gombaszakértõje: Link ...és egy gomba: Link
Pitom, Stormhunter és Nanovich: Link Palui fényképezés közben: Link
Pihenés a Nagy-Mánán: Link Link Kilátás a Nagy-Mánáról: Link
Köszönöm, hogy ott lehettem!
Szevasztok!
nagy mázlista voltam a tegnap, mert hazahoztak, amit nagyon köszönök és a szervezést is és együtt túrázhattam a csapattal a Börzsöny egyik legszebb tájékán. tele vagyok élményekkel a képeket, feltöltöttem a képtárba. szemezgessetek benne nyugodtan.
nagy mázlista voltam a tegnap, mert hazahoztak, amit nagyon köszönök és a szervezést is és együtt túrázhattam a csapattal a Börzsöny egyik legszebb tájékán. tele vagyok élményekkel a képeket, feltöltöttem a képtárba. szemezgessetek benne nyugodtan.
Icipici képes beszámoló(idõrendi sorrendben:
Indulás Gyõrújbarátról, Petitõl. Megalapozta a hangulatot: Link
Indul a Börzsönytúra, laza emelkedéssel, szép fényekkel: Link
Sokszor keresztezte utunkat a Rózsás-forrás, néha ilyen kicsi, rotáló tavacskákkal: Link
Érdekes formák útközben: Link
Nola elmormolja az imát a természethez, megköszönvén, hogy tiszteletünket tehettük az erdõrezervátumban: Link
Mgelepõen "gazdag" gombafelhozatal útközben Link Link Link Link
Peti mászik: Link
Útközbeni pihenõ: Link
... Link Link
No comment: Link
Nagy-Mána bérc csúcsán: Link
Esti békavadászat: Link
Mûködésben a lámpák: Link
És végül két pano a Csóványosról: Link Link
Indulás Gyõrújbarátról, Petitõl. Megalapozta a hangulatot: Link
Indul a Börzsönytúra, laza emelkedéssel, szép fényekkel: Link
Sokszor keresztezte utunkat a Rózsás-forrás, néha ilyen kicsi, rotáló tavacskákkal: Link
Érdekes formák útközben: Link
Nola elmormolja az imát a természethez, megköszönvén, hogy tiszteletünket tehettük az erdõrezervátumban: Link
Mgelepõen "gazdag" gombafelhozatal útközben Link Link Link Link
Peti mászik: Link
Útközbeni pihenõ: Link
... Link Link
No comment: Link
Nagy-Mána bérc csúcsán: Link
Esti békavadászat: Link
Mûködésben a lámpák: Link
És végül két pano a Csóványosról: Link Link
Hoppá, én is hazatértem -volt itt egy igen jó kis kitérõ-, köszönet a szervezésért, s remélem legközelebb bernáthegyi kutyákkal megyünk.
Már én is hazaértem a börzsönyi túráról. (Palui és Jaurinum is!)
Nagyszerû volt a szervezés, kiváló volt a csapat, fantasztikus volt a táj.
Nagyon jól éreztem magam.
Köszönöm Nektek!
Nagyszerû volt a szervezés, kiváló volt a csapat, fantasztikus volt a táj.
Nagyon jól éreztem magam.
Köszönöm Nektek!
Mi is szeretnénk megköszönni a mai klassz napot Lacinak, külön köszönet Milánnak és Nándinak a fuvarozásért!
Orsi, Sanyi.
Ui.: holnap igyekszem prezentálni a képeket.
Orsi, Sanyi.
Ui.: holnap igyekszem prezentálni a képeket.
Már rég itthon
(Eddig tartott 10-12ezer kJ energiaegyenértékû táplálék magamhoz vétele
)
Nagyon jó volt a mai túra. Köszönettel tartozom a szervezésért Lacinak és Milánnak, a többieknek pedig mert nem hagyták, hogy elragadjon a szomj- és éhhalál
Jövõre ugyanitt! Képek hamarosan...
Nagyon jó volt a mai túra. Köszönettel tartozom a szervezésért Lacinak és Milánnak, a többieknek pedig mert nem hagyták, hogy elragadjon a szomj- és éhhalál
Már itthon
A mai túra is fantasztikus volt a Börzsöny legvadregényesebb részén
Nagyon nagy köszönet a szervezésért, a fuvarozásért, s azért, hogy részt vehettem
Holnap egy rövid "ellentúra" ?
A mai túra is fantasztikus volt a Börzsöny legvadregényesebb részén
Nagyon nagy köszönet a szervezésért, a fuvarozásért, s azért, hogy részt vehettem
Holnap egy rövid "ellentúra" ?
Ideértem én is 
LAM!
Laci, azt vedd számításba, hogy a forgalmimban 4 személyesként szerepel az autó, bármilyen furcsa is... Így Jónáson és Pitomon kívül nem fér be más. Visszafelé eddig Jaurinum Dávid jelezte "velünkutazási" szándékát.
LAM!
Laci, azt vedd számításba, hogy a forgalmimban 4 személyesként szerepel az autó, bármilyen furcsa is... Így Jónáson és Pitomon kívül nem fér be más. Visszafelé eddig Jaurinum Dávid jelezte "velünkutazási" szándékát.
Szia Johnas!
Paluival az elõbb beszéltem telefonon -jelenleg nincs gépközelben- ezért megkért, hogy válaszoljak a kérdésedre. 8:30-re legyetek (pitommal) a Margit-körúton, az OTP-nél.
Palui és az én mobilszámomat küldöm privátban az esetlegesen nem várt események miatt. Remélejük, nem lesz ilyen, de inkább menjünk biztosra.
Üdv! Peti
Paluival az elõbb beszéltem telefonon -jelenleg nincs gépközelben- ezért megkért, hogy válaszoljak a kérdésedre. 8:30-re legyetek (pitommal) a Margit-körúton, az OTP-nél.
Palui és az én mobilszámomat küldöm privátban az esetlegesen nem várt események miatt. Remélejük, nem lesz ilyen, de inkább menjünk biztosra.
Üdv! Peti
Tekintélyes csigával bírt a kosocska, 80+ cm körülire taksálom. Kár érte, fõleg, hogy íly módon vészett.
Friss kép?
Friss kép?
Épp azért írtam.
Mondjuk a fehér kényesebb szín, mint az erdész zöld.
Bár a mosatás oka elmaradhatott volna és ebben a legkevesebb a sáros autód..
Muflonban nincs hiány a vidéken, még talán látunk is.Bár annyi az esélye ennyi emberrel,mint a nyári éjszakai vadlesen volt.
Pár éve remek koscsatát néztünk végig a pogányvári sáncnál, és idõnként még ilyen furcsaságokat is láthat muflonéktól az erdõjáró...
Link
Fogadnak jobbulást!
Mondjuk a fehér kényesebb szín, mint az erdész zöld.
Muflonban nincs hiány a vidéken, még talán látunk is.Bár annyi az esélye ennyi emberrel,mint a nyári éjszakai vadlesen volt.
Pár éve remek koscsatát néztünk végig a pogányvári sáncnál, és idõnként még ilyen furcsaságokat is láthat muflonéktól az erdõjáró...
Link
Fogadnak jobbulást!
Köszönöm a külön kiemelést, enélkül fogalmam sem lett volna, mi is az az egész napos "berzsenyezés".
Reggel 7-kor már Vácon vagyok, megyek kocsit mosatni a mai kaland után, per pillanat nem látszik, mi a színe az autókának.
Disznóból eggyel biztos kevesebb lesz a ma esti vadászat kimenetele miatt
, de számítok elriadó muflonnyájra, legalábbis a vágyaim között van.
Lacikám, a fogam nem fáj rá, bár pillanatnyilag jobban hasonlít a bal pofim egy hörcsög pofazacskójához.
Reggel 7-kor már Vácon vagyok, megyek kocsit mosatni a mai kaland után, per pillanat nem látszik, mi a színe az autókának.
Disznóból eggyel biztos kevesebb lesz a ma esti vadászat kimenetele miatt
Lacikám, a fogam nem fáj rá, bár pillanatnyilag jobban hasonlít a bal pofim egy hörcsög pofazacskójához.
Na ez a remek hozzáállás! 
Peti80:Köszi a rövid, de lényeges hírt.
Gábor:Köszönjük!Sajnálom, hogy a nyári "torony-tervek" nem valósulhattak meg részedrõl.
Peti80:Köszi a rövid, de lényeges hírt.
Gábor:Köszönjük!Sajnálom, hogy a nyári "torony-tervek" nem valósulhattak meg részedrõl.
Szia!
Tegnap beszéltem Petivel (paluival).
Természetesen menni fogunk.
Tegnap beszéltem Petivel (paluival).
Természetesen menni fogunk.
Sajnos holnap lesz a gombaszakellenõri vizsga, úgyhogy lemondanám a túrát, de kit érdekel az a papír?
Jó túrát, klassz hangulatot kívánok a börzsönyi csapatnak! Lélekben én is ott leszek. :]
Aha.Így már világos.
Talán most már ne kavarjuk át.De a felajánlás nemes.
Legrosszabb esetben egy gyors fordulóval megoldjuk.
Talán most már ne kavarjuk át.De a felajánlás nemes.
Hölgyek,Urak!
Úgy tûnik a nyári talin ellõttük idei reprezentációs kapacitásunk
, így fájdalom, de a szokott menüzéssel most nem szolgálhatunk.Fapados lesz a járat ebben a tekintetben.De remélem ez nem ingat meg senkit. 
Jövõre pótoljuk!
Minden más már rajtunk múlik, a Börzsönyön biztos nem fog.
Éppen ezért nyomatékosan kérek mindenkit, mivel ez egy viszonylag hosszú túra és legalább 7 órányi idõt hegyen,erdõn bolyongunk majd elegendõ táplálékot és folyadékot dugjon a zsákjába!A nélkül ne induljon el senki.
(Ez az erdész kollégára is vonatkozik.
..)
Tartalék kamásli valamennyi lesz nálunk, így igény esetén kölcsönözni tudunk.Fej vagy kézi lámpát ne feledjétek, mert az alkony óráival együtt szállunk alá majd a hegyrõl..
Jó készülõdést!
Ha kérdés van estig még - kisebb szünetekkel - itt vagyok...
Borka:köszönjük!...hölgyeknek vagy tõgyeknek?
Úgy tûnik a nyári talin ellõttük idei reprezentációs kapacitásunk
Jövõre pótoljuk!
Éppen ezért nyomatékosan kérek mindenkit, mivel ez egy viszonylag hosszú túra és legalább 7 órányi idõt hegyen,erdõn bolyongunk majd elegendõ táplálékot és folyadékot dugjon a zsákjába!A nélkül ne induljon el senki.
(Ez az erdész kollégára is vonatkozik.
Tartalék kamásli valamennyi lesz nálunk, így igény esetén kölcsönözni tudunk.Fej vagy kézi lámpát ne feledjétek, mert az alkony óráival együtt szállunk alá majd a hegyrõl..
Jó készülõdést!
Ha kérdés van estig még - kisebb szünetekkel - itt vagyok...
Borka:köszönjük!...hölgyeknek vagy tõgyeknek?
A gyors jelentkezõket arra értettem, akik inkább nem vonatoznának, hanem jönnének autóval.
Mondanám, ha tudnám,de nem vagyok Palui. 
Johnas is vár rá.Peti80-an is vele jön.Eddig nem jelezte Peti,hogy ne jönne.Gondolom hamarosan itt lesz.Számolunk vele, Te meg gyere a Nyugatis csapattal nyugodtan.
(3,4 plusz jelentkezõre nem igazán számítanék így péntek este.)
Johnas is vár rá.Peti80-an is vele jön.Eddig nem jelezte Peti,hogy ne jönne.Gondolom hamarosan itt lesz.Számolunk vele, Te meg gyere a Nyugatis csapattal nyugodtan.
(3,4 plusz jelentkezõre nem igazán számítanék így péntek este.)
Mi is nagyon jó túrázást kívánunk!
Gondolom, Milán már "izzítja" a vaddisznókat, hogy rekordidõ alatt megtegyétek a túrát...
Millió pusszancs a tölgyeknek!
Gondolom, Milán már "izzítja" a vaddisznókat, hogy rekordidõ alatt megtegyétek a túrát...
Millió pusszancs a tölgyeknek!
De akkor ezt tudnom kellene, hogy azzal induljak-é el, vagy reggel a Nyugatiban kezdjek
(Ráadásul így még vihetnék is 3-4 gyors jelentkezõt ha ez a verzió marad)
Köszi!Ha Peti nem jönne, akkor nagyon kellene
...de reméljük nem kerül rá sor.3 autóban elférünk.
Kriszta:
...és köszönjük..
Kriszta:
Én is be tudok szállni egy autóval, ha nagyon kell. Cégtõl el tudom vinni.
Kérlek jelezzetek vissza, hogy van-e rá igény!
Kérlek jelezzetek vissza, hogy van-e rá igény!
Üdvözletemet küldöm a Börzsönynek, sajnos most nem lehetek ott a túrán, lélekben viszont igen.
Hm, ha tudtam volna a napszemüvegrõl...áááhhh.
Némi sajnálatos szolgálati közlemény...
Levi barátunk nem tud részt venni a holnapi napon, ami a Királyházára jutásban okozhat kisebb fennakadást.
Peti:ennek fényében, amennyiben nem jelent gondot, a korábbihoz képest a teljes szállító kapacitással vennénk igénybe a gépkocsidat,hogy ne kelljen kétszer fordulni.Kb.35 km a táv, vagyis oda-vissza 70.Váctól számítva.Köszönjük elõre is!
Kornél:köszönjük!
Pitomka hozza az inverziós napszemüvegét és nem lehet gond!
Link
Levi barátunk nem tud részt venni a holnapi napon, ami a Királyházára jutásban okozhat kisebb fennakadást.
Peti:ennek fényében, amennyiben nem jelent gondot, a korábbihoz képest a teljes szállító kapacitással vennénk igénybe a gépkocsidat,hogy ne kelljen kétszer fordulni.Kb.35 km a táv, vagyis oda-vissza 70.Váctól számítva.Köszönjük elõre is!
Kornél:köszönjük!
Link
Jó túrázást a börzsönyieknek, remélem fotóapparátust mindenki visz magával, kíváncsian fogom várni a képeket! 
Úgy tûnik, az idõjárási feltételek adottak lesznek a túrázáshoz
Úgy tûnik, az idõjárási feltételek adottak lesznek a túrázáshoz
Ha már régi elnevezések értelmezése és némi színtan szóba került..Fagusaink rõt(!!) színe
Link
ugye a közvetlen lehullás elõtti erõsen vörösesbarnába fordulást jelenti,ami épp emiatt az avaron is megjelenik, míg az ugróvillások helyre bandája ki nem kezdi azt ...ellentétben a kora õszibb szeptember végi-októberi sárgás-zöldes-barnás-vöröses színkompozícióval...hamár homár
...de majd holnap megvitatjuk, ha erre fáj a fogad
...
Link
ugye a közvetlen lehullás elõtti erõsen vörösesbarnába fordulást jelenti,ami épp emiatt az avaron is megjelenik, míg az ugróvillások helyre bandája ki nem kezdi azt ...ellentétben a kora õszibb szeptember végi-októberi sárgás-zöldes-barnás-vöröses színkompozícióval...hamár homár

