Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Már írtam, hogy bárki mérte, Gasztony 33 és Rábagyarmat 32 cm hóadata idõtlen idõk óta hiteltelen, nem szabadna nagy nyilvánosan félrevezetni velük a közvéleményt. Hónapok óta figyelem, közük nincs a valósághoz, kb. 10 cm rátesznek. Gondolom a lehulló csapadékból számolja az ipse (1 mm csapadék 1 centi hó, tömörödés nincs). Persze ha a hiteltelen csapadékmérõ automaták a napijelentésben félrevezethetnek tömegeket, ez semmi ahhoz képest...
Sziasztok Gyerekek, valami jó kis meteorológiai vitát el kéne már kezdeni. Felpezsdíteni a fórumot.
Egy szóval se mondtam, hogy nem, viszont szépen kibújt a dolog, hiszen az én linkemre rögtön jött kontra, az elõzõ két megjegyzésre ami a jövõképre vonatkozott, persze nem.
Azért figyelemre méltó, hogy éppen ilyenkor kezd hízni a nekünk is potenciálisan "jó" hidegmag.
Ebbõl még akármi is lehet a hónap végére.
Ebbõl még akármi is lehet a hónap végére.
Közben rámentem az i-re, az alapján minden rendben.
Csak halkan megjegyzem, ez ma nem az én napom
Csak halkan megjegyzem, ez ma nem az én napom
Az említett internetes oldalról a sípályák adatai származnak. A térképre kizárólag OMSZ-os hómérések kerülnek, sajnos egyenlõtlenül. Ha az i betûre rámész, egyértelmû lesz...
Nem volt könnyû, kitoltam magam, de a durva az volt, amikor kimásztam, és fel akartam állni a hó tetején, akkor volt a nagy zutty, mert visszasüllyedtem derékig! 
Ferri!
Azon filóztunk mi is, hogy ezekbõl még májusban is marad valami!
Rajtuk tartom majd a szemem!
Köszönöm a gratulációkat, nagy élmény volt ekkora hófúvásokat látni!
Ferri!
Azon filóztunk mi is, hogy ezekbõl még májusban is marad valami!
Rajtuk tartom majd a szemem!
Köszönöm a gratulációkat, nagy élmény volt ekkora hófúvásokat látni!
Floo! Ezek kicsik, nem is értem miért fotóztad le
DD Eszméleteln lehetett élõben, ha képen ilyenek. Itt is vannak hófalak de, azért ez durva amit te fotóztál!!!
Köszönöm a választ, engem az ezen oldalon Link lévõ hivatkozás tévesztett meg, hogy honnan származnak a hóadatok.
Szerk: az itt lévõ térkép OMSZ és több helyen az OMSZ-re van hivatkozás, ezért gondoltam arra, de akkor rosszul!
Szerk: az itt lévõ térkép OMSZ és több helyen az OMSZ-re van hivatkozás, ezért gondoltam arra, de akkor rosszul!
Óriási
Ezek a kétméteres torlaszok ha nem is május 8-ig, de húsvétig nyugodtan kihúzhatják némi szerencsével
Az az adat nem a hojelentes.hu-ról van. Az OMSZ-os mért adat, Rábagyarmatról.
Meghatóan gyönyörû képek! Ilyet sajnos rég nem tudtam fényképezni térségemben. Mondjuk derékig érõ fúvatagok voltak az idén is, de ilyen...
Ez aztán a mûsor :--)
szalonna sütés hó tetején az lett volna még merész
Hogyan másztál ki?!
Szép képeket hoztok egyébként, itt megúsztuk a fúvást, most is esõ eseget, a hó tömör, vizes, F2 körüli tornádó kéne az odébb szállításhoz.
Szép képeket hoztok egyébként, itt megúsztuk a fúvást, most is esõ eseget, a hó tömör, vizes, F2 körüli tornádó kéne az odébb szállításhoz.
Köd és ködszitálás még ez hiányzott
Pont 1 éve 40 cm vastag hó volt itt és mellé fogcsikorgató hideg talán nézik a naptárt a medik
Sziasztok.Gépem behalt,mobolon vagyok..Valaki megnézné a táblázatot,és összesitene? met4ever 11.én este 9 körül megcsinálta a táblázatot.Köszi neki is! Meg aki segít,és elkésziti,összesit..Ma biztos nem tudok..
Elnézést kérek.Ami elromolhat-el is romlott..
Hófúvás újratöltve! 
Becsehely-Letenye között a földeken szinte alig van hó Link Link Link Link Link Link
De akkor hova tûnt a hó?
A válasz a következõ képekben keresendõ Link
Hófúvás tövében megpihenni... Link
....akár fekve is Link
Vagy épp ülve Link
Szédítõ magasságban a hófal tetején Link
Derékig benne Link
Aztán nyakig Link Link
(Hozzáteszem, 2 méter magas vagyok, és nem ért le a talajig a lábam.)
Mi lenne, ha még szeretném is a havat!
Becsehely-Letenye között a földeken szinte alig van hó Link Link Link Link Link Link
De akkor hova tûnt a hó?
A válasz a következõ képekben keresendõ Link
Hófúvás tövében megpihenni... Link
....akár fekve is Link
Vagy épp ülve Link
Szédítõ magasságban a hófal tetején Link
Derékig benne Link
Aztán nyakig Link Link
(Hozzáteszem, 2 méter magas vagyok, és nem ért le a talajig a lábam.)
Mi lenne, ha még szeretném is a havat!

Jaj , nem úgy verik a cigányt! Ha végre befáradna valami kis lábasos hideg nem lenne ez a ratyi nyugodt lehetsz. február vége még meghaladja hóesélyekben december elejét bõven. Lehetni sok minden lehet, valóban egyre karcsúbbak az esélyek, de még mindig benne van bõven a lehetõség átmeneti hóra, hófúvásra, rövidebb téli idõszakokra . Túl sok a károgás, a verifikáció, pedig messze nincs még itt az ideje a tavasznak . Ha március közepe után kicsivel összesítek nem tévedek nagyot. (De még akkor is lehet idõ elõtti!
)
trento! Én is így gondolom. Szerencsére nem is alaptalanul.
Nyuli! A mostaniról szól!
trento! Én is így gondolom. Szerencsére nem is alaptalanul.
Nyuli! A mostaniról szól!
Jelentem, ez a JANUÁRI nagy havazásról szól, nem a mostaniról 
Szerk.: jaizé... most én is kevertem
A térkép persze az aktuális helyzetet mutatja. És Zalában azért ott van a 32 centi a térképen.
Szerk.: jaizé... most én is kevertem
De miért túlórázik Holle anyó? Hisz még javában tart a rendes mûszakja.
Ezek fényében érdekesek a 30 centis, és azt meghaladó adatok, fõleg Zalára gondolok.
Link
Link
Továbbra is szürke és viszonylag csendes az idõ, hó nem hullott, Orfûn reggel 8cm vastag volt a hótakaró, a Mecsek déli oldalán az esõ míg az északin hó volt a jellemzõ az éjszaka folyamán.
Szoktalak én osztani valamikor is??
Az idén az idén
Térjünk vissza rá 2-3 nap múlva
Az idén az idén
Most nézem , hogy a mai nap két illetõ csinálta az elõrejelzést itt az oldalon. Még idáig nem tapasztaltam ilyet.
Kösz szépen! Egészen biztos, hogy nem mostanában lesz ilyen. Átlagosan 4-5 évente fordul itt elõ 20+cm hóhoz erõs szél, szóval ez a két eset egy hónapon belül elég sok üres évre enged következtetni a jövõben. A lényeg, hogy meg van örökítve képeken, szóval szûkebb idõkben majd elõ lehet venni õket.