Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Odaát is tudnak bukni, lásd múlthét.
Én az látom, hogy csak az ECM op. támogatja a nyugatibb középpontot, így az kevésbé esélyes.
Én az látom, hogy csak az ECM op. támogatja a nyugatibb középpontot, így az kevésbé esélyes.
Te csak ne osztogasd a havunkat
A következõ 10 évben nem lesz annyi mint ezen a télen, szóval
tessék megbecsülni!
A következõ 10 évben nem lesz annyi mint ezen a télen, szóval
tessék megbecsülni!
Ettõl még hó fog esni! Az intenzitás pedig kordában tarthatja a hõmérsékletet talajközelben.
Aztán várhatóan már emelkedni fog szépen lassan. Ha szombaton hó is esik a nap elsõ felében, azt már +1-2 fokban teheti. Majd esõ.
Egyébként nagyon bírnám ha a tavasz a mostani tél mintájára pontosan az elsõ tavaszi hónap elsõ napjára idõzítene egy derült, napközbeni 10-12 fokos hõmérsékletekkel és így tovább.
Jó lehet még ez a péntek. Ennyi alkalommal hóesést és kifehéredést amennyit az idei szezonban láttam! Nem tudom mikor volt utoljára ilyen sokszor egy télen. Erre még ott van a ma esti kis látvány havazás is.
Aztán várhatóan már emelkedni fog szépen lassan. Ha szombaton hó is esik a nap elsõ felében, azt már +1-2 fokban teheti. Majd esõ.
Egyébként nagyon bírnám ha a tavasz a mostani tél mintájára pontosan az elsõ tavaszi hónap elsõ napjára idõzítene egy derült, napközbeni 10-12 fokos hõmérsékletekkel és így tovább.
Jó lehet még ez a péntek. Ennyi alkalommal hóesést és kifehéredést amennyit az idei szezonban láttam! Nem tudom mikor volt utoljára ilyen sokszor egy télen. Erre még ott van a ma esti kis látvány havazás is.
Ez a térkép valóban mutatós,de az új profilképed mindent visz!
Ezzel az állattal mi történt? Vagy ez te vagy?
Az Ecm nem fukarkodik a csapadékkal. Össze sem merem számolni a millimétereket.
Galopp. Azért tegyük hozzá,hogy azért láttál ennyiszer kifehéredést, mert ami leesett rendszerint,1-2 nap alatt el is olvadt.De gyakran már akkor is olvadt mikor épp esett. Én ezerszer többre becsültem volna fele ennyi havas helyzetet tartósan negatív T-kel.
Ezzel az állattal mi történt? Vagy ez te vagy?
Az Ecm nem fukarkodik a csapadékkal. Össze sem merem számolni a millimétereket.
Galopp. Azért tegyük hozzá,hogy azért láttál ennyiszer kifehéredést, mert ami leesett rendszerint,1-2 nap alatt el is olvadt.De gyakran már akkor is olvadt mikor épp esett. Én ezerszer többre becsültem volna fele ennyi havas helyzetet tartósan negatív T-kel.
Sajnos ide nagyon kevés csapadék várható, pedig még mindig nagyon kellene az alsó rétegek átázásához.
Pontos adatot nem tudok, decemberben 50-60 mm, januárban meg 30-40mm közötti csapadék volt, február meg valószínû kevesebb lesz. Ez nem elég a tavalyi komoly aszály után.
Tehát sóvárogva nézem a Mo.-i mennyiségeket.
Pontos adatot nem tudok, decemberben 50-60 mm, januárban meg 30-40mm közötti csapadék volt, február meg valószínû kevesebb lesz. Ez nem elég a tavalyi komoly aszály után.
Tehát sóvárogva nézem a Mo.-i mennyiségeket.
Hol máshol lenne?
vicccc!
Floo: nagyon rendes tõled, jó lenne ha ilyen egyszerû lenne!
Floo: nagyon rendes tõled, jó lenne ha ilyen egyszerû lenne!
Azért ne felejtsd, hogy oda dõl ám be napközben is az adat, az elõre alapján valószínûleg nyugatabbi pályavonal lesz, így mi is elesünk, hát ez van....
Az OMSZ már péntekre is csak az É-i és a Ny-i országrészre mond havazást,máshol már váltást vár.Szombat meg csak esõ,kivéve Ny-i határszél.A hõmérsékleteken is emelt.Link
Balintaj!
Én is azon filóztam ma, hogy itt vannak ezek a marhanagy havak, meg a laikusoknak úgy tûnhet, hogy micsoda kemény tél van itt, aztán közben a talaj még szinte egyszer sem volt megfagyva, talán csak a felsõ 1-2 centi, de az alatt végig pozitív hõmérsékletû, azt a néhány napot kivéve meg a teteje is végig puha, sáros maradt.
Sumi!
Melyik városra és melyik években?
Itt 2005-ig tudsz visszamenni a térképeken Link , itt meg 1990-ig Link de ez sok helyen hiányos.
Én is azon filóztam ma, hogy itt vannak ezek a marhanagy havak, meg a laikusoknak úgy tûnhet, hogy micsoda kemény tél van itt, aztán közben a talaj még szinte egyszer sem volt megfagyva, talán csak a felsõ 1-2 centi, de az alatt végig pozitív hõmérsékletû, azt a néhány napot kivéve meg a teteje is végig puha, sáros maradt.
Sumi!
Melyik városra és melyik években?
Itt 2005-ig tudsz visszamenni a térképeken Link , itt meg 1990-ig Link de ez sok helyen hiányos.
Tudnátok nekem segíteni? Hol tudom megnézni városra és évre lebontva, hogy mekkora volt a mért legnagyobb hóvastagság? köszi
Szépen melegít az OMSZ is a pénteki napra, már nem -2 és +2 fok közé várja a maximumot, hanem -1 és +5 fokot vár. Ez már így inkább esõnek néz ki.
Ha azon múlna, én az elkövetkezõ 20 év összes centi havát Nektek adnám, vagy bárkinek aki rá van szorulva! 
A kutya sem beszélt nyárról,mivel hogy elõtte még van egy szép évszakunk!Igaz,ebbõl rendszerint vajmi kevés jut.A tavaszodást viszont lassan el lehet kezdeni várni. Mondjuk a jövõ héttõl.
Hagyjátok már ezt a nyári feelinget
márc 21 után ,ok?
de akkor se vegyetek rá mérget
márc 21 után ,ok?
de akkor se vegyetek rá mérget
Ne is mond....kell a fenének!
Bali!
Csak majd nehogy március közepén is a nyakunkba szakadjon 20 centi...
Bali!
Csak majd nehogy március közepén is a nyakunkba szakadjon 20 centi...
A Kékestetõ, viszont elég jó hely lesz hétvégén. 30 cm lazán benne van:Link
Floo: nekünk adhatjátok nyugodtan!
Floo: nekünk adhatjátok nyugodtan!
Itt is felettébb nyárias az égkép, gomolyfelhõk úsznak az égen, szokatlan ilyenkor...
Az kemény, mennyi nálad a T? Azér nem gondoltam volna, hogy itt 5c fokig bemelegszik. NA majd a cucc mögött holnap elkezdõdik a hideg térnyerése, onnantól lehet számolgatni...
Banderas!
Ez van, vasárnap reggelig kibírod....
Banderas!
Ez van, vasárnap reggelig kibírod....
Egyik sem, vagy inkább az elsõ, ugyanis szép gomolyfelhõk vannak, tiszta nyárias az égkép.
Már tegnap is sok tornyos gomoly volt, jó volt látni õket.
Már tegnap is sok tornyos gomoly volt, jó volt látni õket.
Kissé felszakadozott a felhõzet. Hála a gyenge légmozgásnak egész kellemes kint lenni a +4 fokban.
Ide sem kell ez a nagy esõ már.Tiszta mocsár van.Talán itt szerencsések leszünk majd.Most ide, és a keleti határszélre néz ki a legkevesebb.(OMSZ 6 napos csapielõréje alapján)
A ciklon ménnél É-abbra jön itt D-en annál kevesebb lesz a csapadék.Jelenlegi állás szerint Ny-on és É-on lesz a legtöbb csapadék.Akár Budapesten is, a köv. 6 napban 30-50 mm lejöhet.
A ciklon ménnél É-abbra jön itt D-en annál kevesebb lesz a csapadék.Jelenlegi állás szerint Ny-on és É-on lesz a legtöbb csapadék.Akár Budapesten is, a köv. 6 napban 30-50 mm lejöhet.
Én ennek a töménytelen mennyiségû csapadéknak már nem örülök.
Megint úszni fog az egész város és persze rommá lesz sózva minden jó Pesti szokás szerint.Persze az kicsit megszépítheti a dolgot,ha valóban lesz egy szép havas péntekünk.
Ezt követõen viszont bízom egy szárazabb idõszakban és a kikeletben.
Megint úszni fog az egész város és persze rommá lesz sózva minden jó Pesti szokás szerint.Persze az kicsit megszépítheti a dolgot,ha valóban lesz egy szép havas péntekünk.
Ezt követõen viszont bízom egy szárazabb idõszakban és a kikeletben.
Olyan szép idõ van, már-már kezd a sár is felszáradni, erre esik majd megint a hó...
A kondenzcsíkok is jól néznek ki.
Mire hazamegyek, fogadok befelhõsödik.
Senki ne feledje el, hogy a múltkori medi azért nem hozott itt 40cm csapadékot mert uccsó pillanatban a ciklon 200km-re tolta magát. Most ennyi tolódás akár országos elõoldat, vagy hátoldalt okozhat, és jelenleg több tényezõ válthat ki most ekkora ciklonközép eltolódást. Ebben a helyzetben akár országos meglepetés, de országos pofára esés is benne van. Jelenlegi adatok alapján viszont úgy néz ki, hogy a Dunántúl teljes területe szombat délig, nyugati harmada vasárnap reggelig kitarthat, és mivel határállapot lesz, a csapadék kegyetlen sok lehet. Térségünkre a friss adatok alapján 20cm + tudok elképzelni. De még egyszer hangsúlyozom minimális változás is történhat még aká a napján ami aztán országos hatássá válhat!!
Én úgy örülök a várható "undok hidegnek", mint majom a farkának.
Hamarosan így is, úgy is kampec lesz a télnek, aztán legalább 8 hosszú hónapig csak sóvároghatunk ez után:
Apropó: véleményed szerint szakad a hidegmag, avagy nem szakad? (Pontosabban, meglegyint-e legalább minket?)
Üveggömb tartományban tényleg északnyugati irányítást mutogat a GFS, ahogy feltételezted.
Kérdés, ez a blocking, hidegleszakadás irányába megy-e el (ha tényleg kialakul), vagy pedig a tartós zonalitás-elõoldal, azaz a kitavaszodás felé.
Hamarosan így is, úgy is kampec lesz a télnek, aztán legalább 8 hosszú hónapig csak sóvároghatunk ez után:
Apropó: véleményed szerint szakad a hidegmag, avagy nem szakad? (Pontosabban, meglegyint-e legalább minket?)
Üveggömb tartományban tényleg északnyugati irányítást mutogat a GFS, ahogy feltételezted.
Kérdés, ez a blocking, hidegleszakadás irányába megy-e el (ha tényleg kialakul), vagy pedig a tartós zonalitás-elõoldal, azaz a kitavaszodás felé.
Az biztos -az általad linkelt térkép is ezt mutatja- hogy e hét végéig "hideg" makroszinoptikai kép lesz jellemzõ: elég masszív brit-skandináv blokkoló AC, atlanti légáramlatok nálunk kizárva. Az anticiklon déli peremén természetesen hideg levegõ szivárog a kontinens belsejébe.
A mediciklonok elõoldala persze hoz majd jelentõs melegedést egy bizonyos területre, de nagytérségi és tartós enyheség lehetõsége ebben a szituációban nincs benne.
A tavasz a közeljövõben még nem érkezik meg, talán (?) majd március elsõ dekádjában valamikor -hacsak ránk nem szakad az északon sokáig lõdörgõ hidegmag.
A mediciklonok elõoldala persze hoz majd jelentõs melegedést egy bizonyos területre, de nagytérségi és tartós enyheség lehetõsége ebben a szituációban nincs benne.
A tavasz a közeljövõben még nem érkezik meg, talán (?) majd március elsõ dekádjában valamikor -hacsak ránk nem szakad az északon sokáig lõdörgõ hidegmag.
Ha a 925 hPA térkép alapján közelítjük meg a dolgokat, az Alpok alján csak valamikor vasárnap hajnalban következhet be a halmazállapot-váltás, a lehetõ legneccesebb helyzetnek ígérkezik a hét végi med, de ezzel nem mondok újat. A friss GFS még tovább emelt a csapadékon, gyakorlatilag keddig szinte egyfolytában esne (vasárnaptól gondolom túlnyomórészt esõ), nyugaton maradna az undok hideg (1-3 fok), keleten kora tavasz.
Mégsem marad el a harmadik felvonás, akkor már legyen hó, azután jöhet a tavaszi ruhatár.
Tényleg, még a mûholdon is látszik, hogy berobbant. 
Nyáron, ha ilyen korai idõpontban kezdõdik a konvekció, akkor bizony délután kitör a
... 
Lõhetne róla valaki képet, igen szép kis gomolyosodás lehet.
Szerk.: Idokepes webcam jól visszaadja.
Nyáron, ha ilyen korai idõpontban kezdõdik a konvekció, akkor bizony délután kitör a
Lõhetne róla valaki képet, igen szép kis gomolyosodás lehet.
Szerk.: Idokepes webcam jól visszaadja.
Valami jó hír is.Talán Somogy-Baranyában lesz a legkevesebb.Illetve lehet Baranyába még kellene az esõ,ezt nem tudom,de ide nem.
Annak a felhõzetnek itt van a széle a fejem felett.
Vagy szép napos délutáni idõ néz ki vagypedig egy szép alábesütõs naplementénk lesz.
