2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#170139
Odaát is tudnak bukni, lásd múlthét.

Én az látom, hogy csak az ECM op. támogatja a nyugatibb középpontot, így az kevésbé esélyes.
#170138
Nincs mit kacsint
#170137
Te csak ne osztogasd a havunkat kacsint
A következõ 10 évben nem lesz annyi mint ezen a télen, szóval
tessék megbecsülni! hideg havazas laza
#170136
Ettõl még hó fog esni! Az intenzitás pedig kordában tarthatja a hõmérsékletet talajközelben.
Aztán várhatóan már emelkedni fog szépen lassan. Ha szombaton hó is esik a nap elsõ felében, azt már +1-2 fokban teheti. Majd esõ.

Egyébként nagyon bírnám ha a tavasz a mostani tél mintájára pontosan az elsõ tavaszi hónap elsõ napjára idõzítene egy derült, napközbeni 10-12 fokos hõmérsékletekkel és így tovább. nevet

Jó lehet még ez a péntek. Ennyi alkalommal hóesést és kifehéredést amennyit az idei szezonban láttam! Nem tudom mikor volt utoljára ilyen sokszor egy télen. Erre még ott van a ma esti kis látvány havazás is. havazas
#170135
Ez a térkép valóban mutatós,de az új profilképed mindent visz!
Ezzel az állattal mi történt? Vagy ez te vagy? laza
Az Ecm nem fukarkodik a csapadékkal. Össze sem merem számolni a millimétereket.

Galopp. Azért tegyük hozzá,hogy azért láttál ennyiszer kifehéredést, mert ami leesett rendszerint,1-2 nap alatt el is olvadt.De gyakran már akkor is olvadt mikor épp esett. Én ezerszer többre becsültem volna fele ennyi havas helyzetet tartósan negatív T-kel. nevet
#170134
Sajnos ide nagyon kevés csapadék várható, pedig még mindig nagyon kellene az alsó rétegek átázásához.
Pontos adatot nem tudok, decemberben 50-60 mm, januárban meg 30-40mm közötti csapadék volt, február meg valószínû kevesebb lesz. Ez nem elég a tavalyi komoly aszály után.
Tehát sóvárogva nézem a Mo.-i mennyiségeket.
#170133
Nagyon szépe köszönöm!
#170132
Hát igen, attól függ, mi a nyugat és mi az észak.
Pénteken reggelre elvileg az ország 2/3-án havazni fog Link Link Link
A szombat a kérdõjeles.
#170131
Hol máshol lenne? laza vicccc!

Floo: nagyon rendes tõled, jó lenne ha ilyen egyszerû lenne! vidám
#170130
Azért ne felejtsd, hogy oda dõl ám be napközben is az adat, az elõre alapján valószínûleg nyugatabbi pályavonal lesz, így mi is elesünk, hát ez van....
#170129
Link
Link
Link
ebbõl a háromból már ki lehet "hámozni" vidám
#170128
Ez elég érdekes lett...szerintem ez bukta így.
#170127
Látják ott Kelet-Magyarországon azt a hómentes területet? vidám
#170126
Az OMSZ már péntekre is csak az É-i és a Ny-i országrészre mond havazást,máshol már váltást vár.Szombat meg csak esõ,kivéve Ny-i határszél.A hõmérsékleteken is emelt.Link
#170125
Szombat reggel érdemes lesz mondjuk Visegrádra felmenni hónézõbe?
#170124
Csütörtöktõl vasárnapig várható hómennyiség:

beillesztett kép



nevet
#170123
Balintaj!
Én is azon filóztam ma, hogy itt vannak ezek a marhanagy havak, meg a laikusoknak úgy tûnhet, hogy micsoda kemény tél van itt, aztán közben a talaj még szinte egyszer sem volt megfagyva, talán csak a felsõ 1-2 centi, de az alatt végig pozitív hõmérsékletû, azt a néhány napot kivéve meg a teteje is végig puha, sáros maradt.

Sumi!
Melyik városra és melyik években?
Itt 2005-ig tudsz visszamenni a térképeken Link , itt meg 1990-ig Link de ez sok helyen hiányos.
#170122
Tudnátok nekem segíteni? Hol tudom megnézni városra és évre lebontva, hogy mekkora volt a mért legnagyobb hóvastagság? köszi
#170121
Szépen melegít az OMSZ is a pénteki napra, már nem -2 és +2 fok közé várja a maximumot, hanem -1 és +5 fokot vár. Ez már így inkább esõnek néz ki.
#170120
Ha azon múlna, én az elkövetkezõ 20 év összes centi havát Nektek adnám, vagy bárkinek aki rá van szorulva! laza
#170119
A kutya sem beszélt nyárról,mivel hogy elõtte még van egy szép évszakunk!Igaz,ebbõl rendszerint vajmi kevés jut.A tavaszodást viszont lassan el lehet kezdeni várni. Mondjuk a jövõ héttõl. kacsint
#170118
Hagyjátok már ezt a nyári feelinget laza
márc 21 után ,ok? hideg
de akkor se vegyetek rá mérget kacsint
#170117
Ne is mond....kell a fenének!

Bali!
Csak majd nehogy március közepén is a nyakunkba szakadjon 20 centi...
#170116
A Kékestetõ, viszont elég jó hely lesz hétvégén. 30 cm lazán benne van:Link havazas

Floo: nekünk adhatjátok nyugodtan! vidám
#170115
Link
A narancssárgá-nak még lehet egy ici-picit jönni keletebre havazas
#170114
Itt is felettébb nyárias az égkép, gomolyfelhõk úsznak az égen, szokatlan ilyenkor... nevet
#170113
Az kemény, mennyi nálad a T? Azér nem gondoltam volna, hogy itt 5c fokig bemelegszik. NA majd a cucc mögött holnap elkezdõdik a hideg térnyerése, onnantól lehet számolgatni...

Banderas!
Ez van, vasárnap reggelig kibírod....nevet
#170112
Egyik sem, vagy inkább az elsõ, ugyanis szép gomolyfelhõk vannak, tiszta nyárias az égkép.
Már tegnap is sok tornyos gomoly volt, jó volt látni õket.
#170111
Kissé felszakadozott a felhõzet. Hála a gyenge légmozgásnak egész kellemes kint lenni a +4 fokban. nevet
#170110
Ide sem kell ez a nagy esõ már.Tiszta mocsár van.Talán itt szerencsések leszünk majd.Most ide, és a keleti határszélre néz ki a legkevesebb.(OMSZ 6 napos csapielõréje alapján)

A ciklon ménnél É-abbra jön itt D-en annál kevesebb lesz a csapadék.Jelenlegi állás szerint Ny-on és É-on lesz a legtöbb csapadék.Akár Budapesten is, a köv. 6 napban 30-50 mm lejöhet.
#170109
Esik a hó hideg
#170108
Én ennek a töménytelen mennyiségû csapadéknak már nem örülök.
Megint úszni fog az egész város és persze rommá lesz sózva minden jó Pesti szokás szerint.Persze az kicsit megszépítheti a dolgot,ha valóban lesz egy szép havas péntekünk.
Ezt követõen viszont bízom egy szárazabb idõszakban és a kikeletben. nevet
#170107
Olyan szép idõ van, már-már kezd a sár is felszáradni, erre esik majd megint a hó...
#170106
????
#170105
A kondenzcsíkok is jól néznek ki. nevet Mire hazamegyek, fogadok befelhõsödik. nyelvnyujtas
#170104
No, jól nézünk ki...
#170103
Senki ne feledje el, hogy a múltkori medi azért nem hozott itt 40cm csapadékot mert uccsó pillanatban a ciklon 200km-re tolta magát. Most ennyi tolódás akár országos elõoldat, vagy hátoldalt okozhat, és jelenleg több tényezõ válthat ki most ekkora ciklonközép eltolódást. Ebben a helyzetben akár országos meglepetés, de országos pofára esés is benne van. Jelenlegi adatok alapján viszont úgy néz ki, hogy a Dunántúl teljes területe szombat délig, nyugati harmada vasárnap reggelig kitarthat, és mivel határállapot lesz, a csapadék kegyetlen sok lehet. Térségünkre a friss adatok alapján 20cm + tudok elképzelni. De még egyszer hangsúlyozom minimális változás is történhat még aká a napján ami aztán országos hatássá válhat!!
#170102
Komoly árvíz lesz ha ez amit mutatnak csapadékot leesik a 20cm körüli hóra itt. zavarban
#170101
Én úgy örülök a várható "undok hidegnek", mint majom a farkának.
Hamarosan így is, úgy is kampec lesz a télnek, aztán legalább 8 hosszú hónapig csak sóvároghatunk ez után: havazas hideg
Apropó: véleményed szerint szakad a hidegmag, avagy nem szakad? (Pontosabban, meglegyint-e legalább minket?)
Üveggömb tartományban tényleg északnyugati irányítást mutogat a GFS, ahogy feltételezted.
Kérdés, ez a blocking, hidegleszakadás irányába megy-e el (ha tényleg kialakul), vagy pedig a tartós zonalitás-elõoldal, azaz a kitavaszodás felé. szomoru
#170100
Az biztos -az általad linkelt térkép is ezt mutatja- hogy e hét végéig "hideg" makroszinoptikai kép lesz jellemzõ: elég masszív brit-skandináv blokkoló AC, atlanti légáramlatok nálunk kizárva. Az anticiklon déli peremén természetesen hideg levegõ szivárog a kontinens belsejébe.
A mediciklonok elõoldala persze hoz majd jelentõs melegedést egy bizonyos területre, de nagytérségi és tartós enyheség lehetõsége ebben a szituációban nincs benne. hideg
A tavasz a közeljövõben még nem érkezik meg, talán (?) majd március elsõ dekádjában valamikor -hacsak ránk nem szakad az északon sokáig lõdörgõ hidegmag.
#170099
Ha a 925 hPA térkép alapján közelítjük meg a dolgokat, az Alpok alján csak valamikor vasárnap hajnalban következhet be a halmazállapot-váltás, a lehetõ legneccesebb helyzetnek ígérkezik a hét végi med, de ezzel nem mondok újat. A friss GFS még tovább emelt a csapadékon, gyakorlatilag keddig szinte egyfolytában esne (vasárnaptól gondolom túlnyomórészt esõ), nyugaton maradna az undok hideg (1-3 fok), keleten kora tavasz. nevet
#170098
Mégsem marad el a harmadik felvonás, akkor már legyen hó, azután jöhet a tavaszi ruhatár.
#170097
Tényleg, még a mûholdon is látszik, hogy berobbant. vidám
Nyáron, ha ilyen korai idõpontban kezdõdik a konvekció, akkor bizony délután kitör a zivatar ... nevet
Lõhetne róla valaki képet, igen szép kis gomolyosodás lehet.

Szerk.: Idokepes webcam jól visszaadja. zivatar
#170096
Ismét egy jel, hogy jön a tavasz, Cu med-ek jelentek meg a Mecsek felett. vidám
#170095
Az ECM ENS megint feljebb húzott 1-2 fokot, viszont rengeteg lesz a csapadék.
#170094
Pénteken egyébként meddig terjedhet a havazás?
#170093
Igen! És hol a legtöbb? ;-) Igaz ez még változik.
#170092
Valami jó hír is.Talán Somogy-Baranyában lesz a legkevesebb.Illetve lehet Baranyába még kellene az esõ,ezt nem tudom,de ide nem.
#170091
Annak a felhõzetnek itt van a széle a fejem felett. nevet Vagy szép napos délutáni idõ néz ki vagypedig egy szép alábesütõs naplementénk lesz.
nevet
#170090
Vasárnap estig akár 40-50 mm csapadék (OMSZ csapadéktérkép) várható:

Link

Utolsó észlelés

2026-06-26 01:46:10

Ercsi

21.3 °C

31500

RH: 60 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.