Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Kérdés a felhõzet elvékonyodásának mértéke és idõtartama. A kisugárzás erõsödése néhány tizedet jelenthet, persze ez elsõsorban a felszín közelében. Nüanszokon múlhat a halmazállapot.
Elég tisztességes mennyiségû hó esett. 6 órakor mértem akkor 9 cm volt a friss, azóta esett még 1-2 centi. Kár, hogy ezt sem élvezhetjük néhány napnál tovább.
Most csak szállingózik.
Most csak szállingózik.
Igen Kékesen 84-85 cm hó van.
Jelenleg szállingózik a hó. Vasárnap reggelre várom a váltást.
A mediterrán ciklonok elvonulását nagyon gyakran kíséri még hosszan elhúzódó szitálás, vagy nagyon apró szemû hóesés. Jelenleg nálam az utóbbi tapasztalható. Sokszor van olyan, hogy az elõbbit szeretik esõnek észlelni. 
A kérdés, hogy mikor elkezdõdik a következõ felvonás, milyen intenzitással indít. Bár egyre inkább úgy fest a dolog, hogy az éjjel nem lesz még semmi komolyabb ilyen téren, így valóban esélyesebb éjfél után az esõ.
Tény hogy nem állunk jól hõmérsékletek terén az alsóbb légrétegeken. 850-en mondható talán még stabilnak.
A kérdés, hogy mikor elkezdõdik a következõ felvonás, milyen intenzitással indít. Bár egyre inkább úgy fest a dolog, hogy az éjjel nem lesz még semmi komolyabb ilyen téren, így valóban esélyesebb éjfél után az esõ.
Tény hogy nem állunk jól hõmérsékletek terén az alsóbb légrétegeken. 850-en mondható talán még stabilnak.
Elég Jarnoékhoz felmenni nagy hóért, itt van néhány 10 kilométerre...
Meg is lesz, vagyis a mostani 5 centire még jön 25, az 30 lesz, meg a holnap késõ esti is hóval indít, abból is 5 centi lejön, vagyis az idei ínséges télen végre láthatunk 35 centi havat! 
Komolyra fordítva hóilag el vagyunk látva, az biztos!
Holnap délután 2-tõl ráérek, aki esetleg jó nagy havat akar látni, azt várom sok szeretettel egy kirándulásra!

Komolyra fordítva hóilag el vagyunk látva, az biztos!
Holnap délután 2-tõl ráérek, aki esetleg jó nagy havat akar látni, azt várom sok szeretettel egy kirándulásra!
Csodálkozom hogy ránk nem adták ki, lehet két nagy csapimezõ között leszünk
Nagyon intenzív hóesés lesz éjjel, 5:20-kor kelek megyek dolgozni, lehet ki sem kell néznem, csak betenni az intenzív ikont?! 
Most érkeztem meg Debrecenbõl a Mátra érintésével, odafenn pokoli idõ volt, köd, havazás és kb. 80 cm hó.
Lefelé Gyöngyös környékén volt egy meleg szektor szerintem az erõmû miatt, ott alig volt hó, majd Hatvantól végig havazott, nem volt semmiféle váltás.
Itt Zuglóban gyengén esik a hó, aprószemû, de egyértelmûen hó (még).
Ha még lesz energiám rakok fel pár képet.
Ja, kb. 8-10 cm tapadós hó van
Lefelé Gyöngyös környékén volt egy meleg szektor szerintem az erõmû miatt, ott alig volt hó, majd Hatvantól végig havazott, nem volt semmiféle váltás.
Itt Zuglóban gyengén esik a hó, aprószemû, de egyértelmûen hó (még).
Ha még lesz energiám rakok fel pár képet.
Ja, kb. 8-10 cm tapadós hó van
Holnapra az OMSZ: Zala,Vas,Komárom-Esztergom és Fejér megyében 20 cm fölötti hó mennyiséget vár: Link
A retek klub híradó, vagy melyik: - Az egész országban havazott, mindenkinek bosszúságot okozott...
Mi meg itt görcsölünk, hogy mé nem esik. Véber István: Vasárnap már egész ország esõ, esetleg az Alpokalján eleinte havasesõ...
A ZAMG és az ORF most már egyöntetûen vasárnapra várja csak a váltást Burgenlandra, éjszaka még nem, amikor a legerõsebb intenzitású csapadék várható. De mivel nagyon éles lesz a határ, itt legkésõbb kora hajnaltól már mindenképp vegyes csapadék valószínû.
A hõmérséklet viszont fagypont alatt lehet még vasárnap reggelig, mivel az északi szél visszatartja majd a kelet felõl érkezõ enyhébb levegõt, így szerintem ónos esõnek is reális esélye van.
Egyébként minden bizonnyal holnap reggel is hideg lesz, mert most -5 fok körüli a harmatpont, és a várható intenzív csapadékkal simán lemehet addig a hõmérséklet is éjjel.
A hõmérséklet viszont fagypont alatt lehet még vasárnap reggelig, mivel az északi szél visszatartja majd a kelet felõl érkezõ enyhébb levegõt, így szerintem ónos esõnek is reális esélye van.
Egyébként minden bizonnyal holnap reggel is hideg lesz, mert most -5 fok körüli a harmatpont, és a várható intenzív csapadékkal simán lemehet addig a hõmérséklet is éjjel.
Itt még tisztán havazik, pedig már nincs messze a váltás határa. Most alsó 800-1000m-en végig 0 fok lehet. Hatalmas pelyhekben esik megint, de van benne apró hungarocell, hódara szerû hó is. Alig olvad egyelõre. Eddig 9cm esett itt. A következõ órákban még számítok 1-2cm-re.
Ebben a pillanatban kicsit visszavett az intenzitás
Ebben a pillanatban kicsit visszavett az intenzitás
5-6cm nagyon vizes hó van.
Most valami gyenge szitálásféle hull, már nem tisztán hó.
Most valami gyenge szitálásféle hull, már nem tisztán hó.
Nálam 6-7 cm a hóréteg vastagsága, egész nap esett változó intenzitással. Déltõl 4 óráig több intenzív szakasz is volt benne. Ha nem lenne a gyenge olvadás, bõven 10 cm fölött lennénk.
Be lehet nézni,mert ez már olyan hó,ami megtapad a kabátodon,és a függõleges felületeken is és a lehulló sebessége is nagyobb.Egyre melegebb van a magasban,kezd elfogyni a minusz réteg.
Esett 4-5 centi hó, napközben olvadozgatott, most már -2 alatt van a hõmérséklet.
Azért elképesztõ a csapadékmezõk óramû pontosságú haladása, tegnap este-éjjel jött egy, ma este-éjjel jön a második és holnap este-éjjel a harmadik.
Azért elképesztõ a csapadékmezõk óramû pontosságú haladása, tegnap este-éjjel jött egy, ma este-éjjel jön a második és holnap este-éjjel a harmadik.
Én onnan indulok ki (mindenféle modellnézegetés és rádióhallgatás nélkül) hogy délután óta 3 tizedfokot melegedtünk és a levegõ is párásodik,ami a legegyértelmûbb jele,jelen helyzetben a folyamatos lassú enyhülésnek.Szerintem a folyékony már ma éjfélig megjelenik ebben a régióban.Lehet hogy nemsokára.Ettõl függetlenül ha ma éjféltõl kezdve már egy szem hó sem esik ebbõl a medisorozatból,akkor sem lehet egy szavunk sem,gyönyörû volt a mai nap.Február végén nemigen lehet többet várni.
Tavaly DK aratott, idén ÉNY ...Azt mond meg mi mikor jövünk?! Elégedjünk meg azzal, hogy most általában a meleg oldalra, tavaly meg a csontszáraz oldalra billenünk? Nem csak ott kell a keserû poharat kiinni, no ennyi... Link
Ferri! Link
A generalisszimusz egyetért Link azt súgta, hogy fõleg DK-en lesz vigyorfagyasztó dühösködés márciusban!
Ferri! Link
A generalisszimusz egyetért Link azt súgta, hogy fõleg DK-en lesz vigyorfagyasztó dühösködés márciusban!
Azért az nem túl jó jel a hóváróknak a késõbbiekben, hogy a fõvárostól keletre már havasesõ esik. Közben ezt jelzi a hó szempontjából amúgy is pesszimista gfs Link
Az inforádión az élõszavas friss elõrejelzés szerint a fõváros keleti részein hajnalban válthat a csapadék, míg a Dunától nyugatra és a hegyekben napközben.
Azért az meredek lenne, ha már most 7-kor teljesen átváltana esõbe.
Azért az meredek lenne, ha már most 7-kor teljesen átváltana esõbe.
Egyébként az AO index sejtet valamit március elejére...
Link
Elég közel kerülhet hozzánk a szibériai hidegmag, mely a szezonban eddig nem látott erõsségûre dagadhat: Link
A hazai fáklyákon is tapasztalható némi szórásocska, nem csak pozitív tartományok felé irányuló kilengéssel: Link
Amúgy nem semmi, hogy szinte minden légréteg fagyos felettem jelenleg: Link , Link , 2m-en is csak 1 fok van, mégis mezei esõ hull [esõ] És ahogy elnézem, nem csak nálam
Link
Elég közel kerülhet hozzánk a szibériai hidegmag, mely a szezonban eddig nem látott erõsségûre dagadhat: Link
A hazai fáklyákon is tapasztalható némi szórásocska, nem csak pozitív tartományok felé irányuló kilengéssel: Link
Amúgy nem semmi, hogy szinte minden légréteg fagyos felettem jelenleg: Link , Link , 2m-en is csak 1 fok van, mégis mezei esõ hull [esõ] És ahogy elnézem, nem csak nálam
Azért azt megnéztem volna ha ez a 4napos csapadék végig hóban jött volna le..
Brutális mennyiség lett volna..de ha az a volna ott nem volna.
Brutális mennyiség lett volna..de ha az a volna ott nem volna.
Meg tudom erõsíteni hogy ziv24-nek igaza van.Most voltam lent,hó esik de ez már "el van ázva",ez inkább már olvasztja a havat mintsem növelné.Bármelyik percben havasesõre válthat.Az intenzitás is gyenge.A következõ tömbnek majd a keleti szélét kapjuk,abban is lehetnek jelentõsebb csapadékot adó szakaszok,de nem csodálkoznék ha az egész már folyékony lenne.
Végét járja a csapadék, majdnem full hó, de van benne némi , a havazások végére jellemzõ szitálás. Szép volt ez...
7 - 8 centi van, erõsen tömörödik, meglehetõsen olvad a hó. Bizony Jarno adatain is látszik, hogy jó T mellett ez 12, 14 centi is lehetett volna, levonva a Bükk magasabb régióinak természetes csapadék plusszát.
Friss ZAMG animacio brutalis lett, mar-mar hasonlo intenzitast mutat ma ejjel a holnapihoz hasonlo. Kemeny durr lehet ez. Ma sem alszok
Igen érdekes formát tervez ölteni a hidegbázis jövõ hónap elejére.. Link
Télkedvelõként szívesen eljátszogatnék az egyikkel, mármint ránk helyezõdésének közvetett következményeivel..
Persze tudom, sokan akadnak, akik inkább jobbszeretnének közéjük kerülni, és élvezni az ottani kellemes, meleg klímát és annak minden örömteli velejáróját
Miskolc északi végén ritkán volt erõs intenzitás ma, még 12 elõtt volt ilyesmi. De közepesen szinte végig havazott. Most meg megy az erõteljes hattyúdal
nagyon látványos, kár hogy már sötét van!
Itt nem nagyon van benne még esõ
Gondolom a fõvárosi hõsziget erõsebb.
Itt nem nagyon van benne még esõ
Bizony, a tél csodálatos fináléja a mai nap.
Nálam is már 8 cm körül van a lehullott hó mennyisége, reggeli órákban még kisebb hófúvás is volt.
A 14 óra elõtti fél órás hóömlés a tél legerõsebb havazása volt, 20-25 perc alatt lejött 2 cm hó.
A most ténykedõ erõs havazás se kutya, a délutáni mögött van sûrûségében, igaz pelyhek most legnagyobbak, 2-3 cm átmérõjûek.
Nálam is már 8 cm körül van a lehullott hó mennyisége, reggeli órákban még kisebb hófúvás is volt.
A 14 óra elõtti fél órás hóömlés a tél legerõsebb havazása volt, 20-25 perc alatt lejött 2 cm hó.
A most ténykedõ erõs havazás se kutya, a délutáni mögött van sûrûségében, igaz pelyhek most legnagyobbak, 2-3 cm átmérõjûek.
Huhh, hazaértem. A Vitara alja érte a havat.
Este felrakok néhány képet, csak kiásom magunkat.
Folyamatosan ömlik a hó. Eddig kb. 18-20 cm esett a meglévõre.
Este felrakok néhány képet, csak kiásom magunkat.
Folyamatosan ömlik a hó. Eddig kb. 18-20 cm esett a meglévõre.
Azt azért nem hittem volna,hogy már kora este megérkezik a váltás.Pedig de!
Jönnek a havas esõ észlelések a fõvárosból.
Jönnek a havas esõ észlelések a fõvárosból.
Ezúttal nagyon örülök, hogy Somogy jó része, nyugathoz tartozik.
Ez is tolta Ny-ra a tegnap estihez képest.Mondtam és hogy ismét Ny-on lesz a legtöbb csapadék végül.
óóó yess 
Pedig fél 4 körül azt hittem, már el fog állni... de a radar alapján a finálé ütös lehet
Most szép nagy pelyhekben, közepesen hull!
Kora reggel óta folyamatos, látványos havazás... ha Decemberben jött volna, simán 12-15 centis hó lenne, de én ennek a 7-8 centinek is örülök
Szerk: sûrû, nagypelyhes, erõs havazás van
Pedig fél 4 körül azt hittem, már el fog állni... de a radar alapján a finálé ütös lehet
Most szép nagy pelyhekben, közepesen hull!
Kora reggel óta folyamatos, látványos havazás... ha Decemberben jött volna, simán 12-15 centis hó lenne, de én ennek a 7-8 centinek is örülök
Szerk: sûrû, nagypelyhes, erõs havazás van