Információk az előrejelzési versenyhez
Versenyinformációk
A VERSENYSZABÁLYZATÚj előrejelzés elküldése az előrejelzési versenybe
A legutóbbi forduló eredménye
A verseny összesített állása
A 3 kieső fordulót nem tartalmazó összesített lista
A synop-kódok értelmezéséhez egy kis segítség
Szélirány-meghatározáshoz segítség
Stelvio segítségével megjelenített összesített ranglista
Stelvio segítségével megjelenített örökranglista
Stelvio segítségével megjelenített dicsőséglista
A meteorológiai állomások elhelyezkedése
A meteorológiai állomások beosztása
Semmi gond.
Talán legalább egy Pápa-intenzitású jelenidõ összejön.
Bocsánat, az este szót nem láttam.
Hiába, rohanok, az egyetemrõl rohantam haza ebédelni és már megyek is vissza, he-he!
Hiába, rohanok, az egyetemrõl rohantam haza ebédelni és már megyek is vissza, he-he!
Szerintem én is ezt írtam.
"
Nyári idõszámítás szerint tegnap este 8 és ma reggel 8 között (helyi idõ) bármikor mért legalacsonyabb hõmérséklet.
"
Csak a mostani helyi idõket nézve.
"
Nyári idõszámítás szerint tegnap este 8 és ma reggel 8 között (helyi idõ) bármikor mért legalacsonyabb hõmérséklet.
"
Csak a mostani helyi idõket nézve.
A Tmin/max ügyében a versenyben a synop-szabályzat érvényesül!
Tmin: Elõzõ este 18UTC - tárgynap 06UTC közötti idõszak...
Tmax: Tárgynap 06-18TC közötti idõszak ...
A csapadék pedig 0-0UTC között.
Tmin: Elõzõ este 18UTC - tárgynap 06UTC közötti idõszak...
Tmax: Tárgynap 06-18TC közötti idõszak ...
A csapadék pedig 0-0UTC között.
Ajjaj.. Hogy fog így felmenni a hõmérséklet 2-ig 18°C-ra? ... [esõ]
Na és az sem ártana, ha addig az esõ is elállna
Na és az sem ártana, ha addig az esõ is elállna
A mostani fordulóban teljesen csõdöt mondtam a hõmérsékleteket illetõen. Csak egy esõs jelenidõ kozmetikázna az eredményemen egy kicsit......
10 UTC:
T: 15,7 °C, Td: 14,4 °C, borult ég, gyenge folyamatos esõ. Mérsékelt DNY-i szél.
T: 15,7 °C, Td: 14,4 °C, borult ég, gyenge folyamatos esõ. Mérsékelt DNY-i szél.
Azt hiszem, ez az elsõ alkalom, mikor jelenidõt adok, kezdek izgulni a beválása miatt. Nem kicsit, nagyon!
Egy kis helyzetjelentés nálam (a reptér légvonalban 5-6 km-re délre van, ez belváros az a város széle):
T: 15.9 °C
Rh: 90%
Felhõzet: borult
Jelenidõ: esõ
Szél: gyenge déli
T: 15.9 °C
Rh: 90%
Felhõzet: borult
Jelenidõ: esõ
Szél: gyenge déli
A csapadék miatt ne aggódjatok, az elmúlt fél órában csepergett az esõ, pár perce elég szépen rákezdett, bár már ismét csendesedik (remélem a reptéren is eseget).
Na, a max. már 0 pont.
Nem tudtam rájönni, pedig átgondoltam sok verziót. Emberi tévedés lehet.
Nem tudtam rájönni, pedig átgondoltam sok verziót. Emberi tévedés lehet.
Én sem szeretném hogy így legyen, hisz a jelenidõ menthet meg egy csúfos forduló lehetõségétõl, de elég rendesen esik össze a csapadékmezõ.
Éjjel 0 UTC-ig 0,9 mm esett Debrecenben, az az elmúlt 6 órára vonatkozik, ma a 6 UTC-s szinopban kerek 1 mm van. Ez az elmúlt 12 órában esett. Tehát elvileg 0,1 mm már megvan. Remélem jól mondom, mert ebben nem vagyok 100%-ig biztos.
A hõmérsékletekkel nagyon elszálltam, a T aktot talán még elcsíphetem, nagyon lassan vánszorog a csapadékmezõ, lehet nem ér oda idõben? [esõ]
Én már csak annak hiszek, ami megtörtént, nehogy estig csak itt szemerkéljen, és akkor Debrecen lesz a második Pápa..
Szeged, Kecskemét, Pest, Szolnok végig ÉNY-is szél, Miskolc és Debrecen tartja a keletit. Legalábbis 1 órája még
Szeged, Kecskemét, Pest, Szolnok végig ÉNY-is szél, Miskolc és Debrecen tartja a keletit. Legalábbis 1 órája még
Sajnos max 2-3 fokot fog már csak melegedni. Odaér a csapadékmezõ és lõttek a 20-at megközelítõ maxoknak. Így sok ember örülhet...
A WO is 22 °C-ot vár ma max-nak. Pedig azért ilyen rövid távon pontos szokott lenni.
Szerk: Talán ebbõl dolgozik õ is: Link
Szerk: Talán ebbõl dolgozik õ is: Link
16 felett? Ez viszont már jó hír!
A szél viszont lassan kezdhetne fordulni, nyugatiig meg se álljon...
A szél viszont lassan kezdhetne fordulni, nyugatiig meg se álljon...
Nálam valamivel 16°C felett van a hõmérséklet jelenleg, a felhõzet még nem teljesen zárt. Szélcsend. Most sietek el, késõbb adok még infót...
Lassan nekem sem lesz jó.
De ha a Takt bejön, akkor nem panaszkodom majd.
Nagyon megfontolt ez a felhõtömb, reméltem kicsit jobban siet, de nem,megette a fene a T.maxot,
pedig jó is lehetett volna, persze valakinek jó lesz
Bizony, hogy nem, én is mindig tanulok valamit. 
07UTC:
T:14,1 °C, Td: 13,8 °C, 7 okta felhõ, gyenge K-i szél. Jelenidõ: párásság.
07UTC:
T:14,1 °C, Td: 13,8 °C, 7 okta felhõ, gyenge K-i szél. Jelenidõ: párásság.
Sikerült jól el nem olvasnom a szabályzatot, ezért a Tmin értékem teljesen esélytelen volt, dehát a tanulópénzt meg kell fizetni
Én próbáltam merészet húzni, de nagyon úgy néz ki, hogy most nem fog bejönni.
A szélirányra és erõsségre nagyon kíváncsi leszek.
A szélirányra és erõsségre nagyon kíváncsi leszek.
Nyári idõszámítás szerint tegnap este 8 és ma reggel 8 között (helyi idõ) bármikor mért legalacsonyabb hõmérséklet.
Sziasztok!
A Tmax után nem következhet be a Tmin, csak az elõtte mért legalacsonyabb számít? Mondjuk este 23.30-kor ha hidegebb van, mint hajnalban...?
(remélem nem kérdeztem egetverõ baromságot, ehhez _sem_ értek annyira, de mint jelenség, elõfordul...)
A Tmax után nem következhet be a Tmin, csak az elõtte mért legalacsonyabb számít? Mondjuk este 23.30-kor ha hidegebb van, mint hajnalban...?
(remélem nem kérdeztem egetverõ baromságot, ehhez _sem_ értek annyira, de mint jelenség, elõfordul...)
Végre egyszer telibe találtam a minimumot. 
Kornél: Teljesen igazad van, bezavart a térképen egy másik vonal. Elnézést a téves infóért.
6 UTC: Elmúlt köd! Ennek ellenére is lement 12-re a minimum.
Szerk: De még most is alig hiszek a szememnek, pedig igaz. 5 UTC-kor volt a köd, elõtte 14 °C volt, 5 UTC-re már 13 °C és ismét szélcsend. A páratartalom 96%-körül volt. Mikor mehetett le ennyire?
Kornél: Teljesen igazad van, bezavart a térképen egy másik vonal. Elnézést a téves infóért.
6 UTC: Elmúlt köd! Ennek ellenére is lement 12-re a minimum.
Szerk: De még most is alig hiszek a szememnek, pedig igaz. 5 UTC-kor volt a köd, elõtte 14 °C volt, 5 UTC-re már 13 °C és ismét szélcsend. A páratartalom 96%-körül volt. Mikor mehetett le ennyire?
AAXX 04061 12882 11613 71001 10129 20126 39944 40073 57001 60012 72884 8257/ 333 20123 55016 70022 82640
Station: DEBRECEN (109 m - 47 29N - 21 36E)
Reported by a manned station.
Day: 04
Hour: 06 UTC
Air Temperature : +12.9ºC
Dew point: +12.6ºC
Air relative humidity: 98%
Minimum temperature: +12.3ºC
Station pressure: 994.4 Hpa
Sea level pressure: 1007.3 Hpa
Pressure change: 0.1 Hpa, Decreasing steadily; resultant pressure lower
Wind direction: 95º-104º (east).
Wind speed: 1 m/s (3.6 Km/h), from anemometer.
Horizontal visibility: 1.3 kilometers.
Station: DEBRECEN (109 m - 47 29N - 21 36E)
Reported by a manned station.
Day: 04
Hour: 06 UTC
Air Temperature : +12.9ºC
Dew point: +12.6ºC
Air relative humidity: 98%
Minimum temperature: +12.3ºC
Station pressure: 994.4 Hpa
Sea level pressure: 1007.3 Hpa
Pressure change: 0.1 Hpa, Decreasing steadily; resultant pressure lower
Wind direction: 95º-104º (east).
Wind speed: 1 m/s (3.6 Km/h), from anemometer.
Horizontal visibility: 1.3 kilometers.
Nos, bejönni látszik a sok felhõre apellálásom Tmin ügyében.
Az óránkénti mérések 14°C alatti adatot nem adtak, azaz valószínûleg 13-14°C lesz a Tmin.
Sajna a 06UTC-s synop-ot nem tudom bevárni, rohannom kell a fõsulira.
Az óránkénti mérések 14°C alatti adatot nem adtak, azaz valószínûleg 13-14°C lesz a Tmin.
Sajna a 06UTC-s synop-ot nem tudom bevárni, rohannom kell a fõsulira.
00 UTC:
T: 14,8 °C, Td: 13,8 °C, 7 okta felhõ, D-i mérsékelt szél. Csapadék az elmúlt 6 órában: 0,9 mm.
T: 14,8 °C, Td: 13,8 °C, 7 okta felhõ, D-i mérsékelt szél. Csapadék az elmúlt 6 órában: 0,9 mm.
Ismét jól beleválasztottak, persze ez nem lep meg, lehet kiesõ lesz a "hazai", nem baj, Pakson már összejött amit akartam, a többi mind csak ráadás.