2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#177331
Felénk is jutott egy kis látvány így késõ délutánra, fejlõdõ záporcella tõlünk keletre: Link nevet

Gratulálok mindenkinek a csodás fotókhoz. zivatar
#177330
Szegedi égkép 18 órakor : Link

Szibéria : tetszik! nevet

A GEM is hasonló : Link
#177329
Az UKMO megmondja a tutit !!nevetnevet
Link
Link
Link
éés a GEM:
Link
Link

Vajon tényleg ennyire nyugatra jön majd ?!?!
#177328
Kora délutáni fortyogás Link Link , esti zivatar érkezése Link elég jó hangja volt zivatar
#177327
Köszönöm mindenkinek!

Sprinter! A Képeid: HÁMM! Fincsii. nevet

Nemrég jöttem be. ISzonyat ocsmány égbolt volt. nevet
#177326
Azt fotóztam le (néhány hozzászólással lejjebb),dörgés, villámlás nem volt.
#177325
Sorban pattannak ki a cellák a Dél-Dunántúlon és haladnak Nyugat felé... Baja környékén ismét megjelent egy izmosabb góc ,ha minden igaz : felénk tart. Link
#177324
Nem volt nagy durranás, szépeket dörgött, de csapadékot nem sokat adott itt Újszegeden.
#177323
Így jött a kicsike! zivatar
Link

Csapadék tényleg minimális volt, kis szélerõsödés kísérte, de a látvány lenyûgözõ volt.
Elvagyunk ma kényeztetve! vidám
#177322
Remélem a Gyõr és környékiek megfigyelték a csodaszép színben pompázó eget, naplementét!
nevet
#177321
Feriék üzenik,hogy tubát láttak a belváros felé ( a met.állomásról). Próbálták lefotózni ,talán majd láthatunk képet róla!

Krisz : gyönyörû!
#177320
Maximum tûzerõ!!!! laza
2-3 órás kergetõzés volt a Nagy-Berekben. Egyik pillanatban sorozom a cellát, a következõben pedig elkap a szomszédjának a leáramlása. Egy nap alatt 2 zivatar. laza
Az alábbi cella kb. délután 2-kor durrant be.

beillesztett kép


Néhány további kép: Link Link
#177319
Az imént havasesõ/jég zápor volt, itt a ludas... Link vidám
#177318
vidám Csodálat! vidám
#177317
Csodás fotó!
nevet
#177316
Hó meg cb. Na ez a nemmindegy. nevet

beillesztett kép



Most pedig nyomáZS ki naplementét. Alábesüt. nevet
#177315
A java elmegy tõlem Délre...Újszeged és Deszk nagyot kaphat!
#177314
Az év második zivatara. Mintha nyár lenne. zivatar
#177313
És lehet, nemsokára újból fog? havazas
Link
Link
Link
kacsint
#177312
Morcos kis jószág ez vidám Koromfeketeség, földig nyúló csapadékmezõk, lassan fölénk ér, narancssárgás villogás, szép kis szezonnyitó... pláne, hogy pár napja havazott hideg
#177311
Ejj, de kár a mobilos képek miatt. Rendes géppel nagyon látványos fotók lettek volna. Pofás kis zivatarok ténferegtek DNy-on! zivatar A délelõtti icemageddon után itt változóan felhõs, jelenleg derült idõ van. A napon kellemes meleg van, de a szél sokat ront a hõérzeten... A képeket és videókat csak a köv. napokban tudom feldolgozni. Amúgy a látvány nem volt eget rengetõ: egy masszív csapadékfüggöny, némi peremfelhõvel. nevet
#177310
Frissebb nem is lehetne!nevet
Itt délen sorban pattannak ki a záporok....
Link
#177309
Bizony! Be is dörrent az elõbb...Link
Ez telibekap!
#177308
Recccccs zivatar
#177307
Ejj, mi közelít ÉNY felõl! Fekete az ég! vidám [esõ]
Hoppá, bedörrent zivatar laza
#177306
Nem ért meglepetés Link nevet
#177305
Pofás kis záport kaphatunk hamarosan nevet
Link
#177304
Friss Viharvadász oldal a facebookon, csatlakozzatok és jöhetnek oda is a képek. nevet

Link
#177303
Toscana szépen behavazódott Link
#177302
Gratulálok, ámulatba ejtõ ez a kép!! vidám
#177301
Baja fele halad a zivatar: Link nevet
#177300
Egészen friss szegedi égkép, az olvadás utáni óriáspocsolyában tükrözõdve. nevet

Link
#177299
Nyugati irányból támad a zivatar.
Mire ide értem, már a csapadékhullás is megkezdõdött. nevet

Link
#177298
I smell storm... and its smells GOOD! laza

beillesztett kép



Hozok még, van mit, csak elõbb kaja. nevet
#177297
Tõlem D-Dk-re az elmúlt órában több Cb-t is láttam, de sajnos mindegyik elkerült, így az év elsõ zivijére továbbra is várnom kell...
#177296
Jó kis zápor van, pár szem jéggel.
Így érkezett Link
#177295
Most már látod, miért voltam nemrég a plafonon. Mínusz 12 a magasban, hozzá med és hó 5 nap múlva... Keleten, vagy németéknél, ahol karácsony óta múlt héten láttak 1. nagyobb havat, megértem, ha még hiányolják, de mi dunántúliak már 4. hónapja kapjuk zsinórban a nagy havakat, így ne vegye senki zokon, ha betettem a Womit ikont, nem utálom a telet, csak már nem hiányzik novemberig a hátam kozepére sem nevet
#177294
Közelednek a felhõk, zápor esélyes.
Rafi: Mindig a nagyobb jelenidõ dominál!
#177293
Ahogy fordulok, a szemem láttára a kék pozitív CG vidám Aztán 20 secre rá a dörrrrrrrrrr. Még a ház is beleremegett. Képek nemsokára.
nyelvnyujtas
#177292
Dörög. Már a harmadik cella kerül el északra, elõzõrõl egy gyors mobilos kép.
Link
#177291
Micsoda Cb-k sorakoznak az égen, D,DNY,NY felé tiszta üllõs az ég. nevet
#177290
Ez a micsoda majdnem leért a földre, fent voltam az erdõbe, onnét láttam, mire leértem a tisztásra, ennyi maradt belõle Link
Kaposvár felé eszméletlen az égkép, mobillal tudok csak fotózni, de inkább nem égetem magam.

Taki, itt is hasonló a helyzet, csak közelebb vannak a CB-k. Ám pazar kép!
#177289
Ideért. Hódara zápor hull belõle +8 fokban. laza
#177288
Elnézve a bakony irányába jó kis Cb-halad, már látszik is a radaron. laza
#177287
Pécsudvard környékén az imént:

beillesztett kép

#177286
Az elébb átvonult felettünk egy gyenge zápor, miután áthaladt felettünk zivatar lett belõle. zavarban
#177285
Igen, de azért Húsvét elõtt vagy legalább környékén legalább egyszer legalább pár napra merész min 23 fokos felmelegedéses epizódot is vártam, ami a jelen elõrejelzések fényében nem lesz túl sok esélye megvalósulni. Bár végülis a modellek most épp Húsvétra várnak határozott melegedést, de megy a tilitoli, jelenleg kb ápr 2-4 re teszik. Ezt követõen szerintem még lesz egy nagy zutty, mire abból kijövünk, már szinte csak nyár következhet. Mondjuk az erõs konvektív szélsõséges tavaszkezdet jól bejött, (mégha jómagam idén még nem tapasztaltam zivatart, mégis tõlem állítólag 5 km re tornádó volt múlt héten villámtev. nélküli cellából). Szóval az idõjárás mostanság nagyon ellentmondásos a legkeményebb tél és a legintenzívebb nyári légköri jelenségek jelennek meg szinte egyidejûleg, így most bármiképpen megfogalmazott hosszútávú elõrejelzés dodonai, egyedül a szélsõségesség az, amirõl beszélhetzünk, ami a tény!

#177284
Van egy-két szebb gomoly, de a zivatarunk még mindig fényévekre van szerintem, késõn induló szezon lesz ez... nevet
Szörnyû az a -10°C-os 850 25-e után.
#177283
Bajától délre lévõ cellácska csal záport ereget, de dél-keletre a vajdaságban szép kis õsrobbanások vannak. kacsint
#177282
A GFS jobban megfogta a délnyugati konvekciót, az ECMWF ehhez képest újfent kissé leszerepelt.
Nem is beszélve arról, hogy délkeleten is szép konvekció van. nevet

Utolsó észlelés

2026-06-26 00:08:40

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

19.1 °C

13502

RH: 61 | P: 1018.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.