Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
28mm tegnap este óta,péntektõl szamolva 35 mm.Most havazik,tiszta karácsonyi hangulat..Ja.Húsvéti...
Nálam is folyamatosan csökken a T (T akt.: 2,6°C), de ennek ellenére bízom benne, hogy itt nem vált át hóba.
Ahogy látom lakóhelyeden kívül havazik már Sopron és Szombathely környékén is.
------------
Stílszerûen havas húsvétot, vagy ha úgy tetszik zivataros húsvétot (kelet) kívánok mindenkinek!
Ahogy látom lakóhelyeden kívül havazik már Sopron és Szombathely környékén is.
------------
Stílszerûen havas húsvétot, vagy ha úgy tetszik zivataros húsvétot (kelet) kívánok mindenkinek!
Egyre nagyobb az aránya a hónak.
Kizárt lett volna ha ekkora szél nem kavarja be,le ide a hideget!
Ezt a profik miért nem látták?
Kizárt lett volna ha ekkora szél nem kavarja be,le ide a hideget!
Ezt a profik miért nem látták?
Tegnapi csapadékmennyiség: 25,4 mm
(Helltaki: 25,4 "Zöldike": 25,1)
Tegnap este óta esik, többször intenzív szakaszokkal.
És még jön az utánpótlás, elég a radarképekre nézni!
(Helltaki: 25,4 "Zöldike": 25,1)
Tegnap este óta esik, többször intenzív szakaszokkal.
És még jön az utánpótlás, elég a radarképekre nézni!
Kellemes húsvéti ünnepeket !
Már ahol, de itt minden lesz nyugaton csak kellemes nem. A kertekben egyre hízó tavak, ömlik az esõ. A többi a visszatekintõben...
Már ahol, de itt minden lesz nyugaton csak kellemes nem. A kertekben egyre hízó tavak, ömlik az esõ. A többi a visszatekintõben...
Akkora hóvihar van, hogy menten besz.rok!!!!! Eszméletlen hóömlés, sötétség, nem látni szinte semmit, földig hajolnak a fák a szélben és kb 5 cm hó!
12 órás csapadék 23,4 mm, összefüggõen áll a víz a talajon. Jelenleg is intenzív esõ van.
Eszméletlen ami itt folyik, közelítjük a 30 mm-t, szakad egyfolytában és még bõven van utánpótlás, lehet mehetne a narancs az esõre...
Végül simán bejött a váltás nyugatra, és még korábbin is, mint várni lehetett. Sopron és Kõszeg térségében már most havazik, de nemrég nálunk is havas esõbe váltott a csapadék (igaz még ritkák a hópelyhek az esõben).
Ömlik a havasesõ.
60 km/h-s széllökések mellett.
25 mm csapi esett tegnap délután óta.
Minden a várakozásaimnak megfelelõen alakul.
Nem sok kell a hóhoz.
60 km/h-s széllökések mellett.
25 mm csapi esett tegnap délután óta.
Minden a várakozásaimnak megfelelõen alakul.
Nem sok kell a hóhoz.
Intenzív esõ van, a talajon összefüggõen áll a víz. Az automata szerint 7,2 mm/h-s az intenzitás és eddig 15,6 mm esett tegnap este óta. [esõ]
Árad a Kapos, már a házunkig ér majdnem. Szuterinungban 50 cm a víz. Kaposvárt megint elönti a folyó.
Floo mester, szerintem minden összeállt ahhoz, hogy a következõ hetekben legyenek zivataros, sõt szupercellás helyzetek: jó makro-helyzet, vizes talaj, hideg légtömegek folyamatos érkezése, és ami nagyon fontos: magas napállás. Ha az ilyenkor megfelelõ egyensúlyi hõmérséklet alatti légtömeg van felettünk, az erõs nap rögtön labilizálja. A dologban eddig is "mindössze" az volt a hiba, hogy nem nagyon sütött a nap
Én is pont erre gondoltam: ÉNy-on havazás, DK-en zivatar!
Fergeteges lenne. Ejj, de jók az esélyek holnapra, csak be ne kavarjon valami! (a tornádót kivéve)
Elfelejtettem, hogy megy a videó! 
P Kapitány!
Mikor fogja abbahagyni vajon....ejj!
Kíváncsi vagyok, lesz-e holnap olyan, hogy északnyugaton havazik, délkeleten meg szupercella dönget.
Egyszerre lehetne a riasztási térképen havazásra és heves zivatarra, nagy méretû jégre riasztani!
P Kapitány!
Mikor fogja abbahagyni vajon....ejj!
Kíváncsi vagyok, lesz-e holnap olyan, hogy északnyugaton havazik, délkeleten meg szupercella dönget.
Egyszerre lehetne a riasztási térképen havazásra és heves zivatarra, nagy méretû jégre riasztani!
Erre is lehet akció holnap?
DNY-i áramlás jó szokott lenni ide.
Floo: az utolsó videón a kommentár:
DNY-i áramlás jó szokott lenni ide.
Floo: az utolsó videón a kommentár:
Egyre inkább ráhangolódok. 
Imént csuktam bé az ablakot. A szellõztetéstõl elég hûvös levegõ töltötte meg a szobám. 9,2 fok van jelenleg.
Imént csuktam bé az ablakot. A szellõztetéstõl elég hûvös levegõ töltötte meg a szobám. 9,2 fok van jelenleg.
Ó, yeah.
Kicsit tolódjon fel még Északabbra. De biztos, hogy látni fogom. Hav itt már nem maradt, de a rövid ruházat jól jöhet holnap. Nyári idõszámítás, nyárias idõjárás.
Tegnap esett az Avason megmaradó hó?
Most nézem, hogy tegnap reggel 14 cm volt ott, ma reggel viszont már csak...13.
Onnan mindig le kell imádkozni a havat - a tegnapi ottani hókatyvasztól függetlenül.
-----
Ma itt másfél percet sütött a nap. Szépen adagolja, nehogy még itt a végén leégjünk a napfénymentes idõszak után. Link Link Link Link Link
Most nézem, hogy tegnap reggel 14 cm volt ott, ma reggel viszont már csak...13.
-----
Ma itt másfél percet sütött a nap. Szépen adagolja, nehogy még itt a végén leégjünk a napfénymentes idõszak után. Link Link Link Link Link
Szupercella kompozit paraméter holnap délutánra Link
Kezdõdik a szezon, indul a vadászidény!
Szép lesz: hókupac, rövidnadrág, szupercella!
Kezdõdik a szezon, indul a vadászidény!
Szép lesz: hókupac, rövidnadrág, szupercella!
Ezt nem mondta senki,így én sem.
Azt viszont jelenleg senki nem tudja mi lesz a folytatás,csak tippelni lehet,de az nem érv egy jóslatra,hogy már megtörtént korábban.
Tetszik a friss ECM. Nálunk lényeges változás még nem lenne,de ezen elkezdene "ciklonosodni" végre Izland környéke,ami a kulcsa lenne a váltásnak.
Tetszik a friss ECM. Nálunk lényeges változás még nem lenne,de ezen elkezdene "ciklonosodni" végre Izland környéke,ami a kulcsa lenne a váltásnak.
Talán a jövõ hét közepén esedékes medit követõ újabb ciklon már nem érint minket, viszont így majd jönnek a szeles, 5 fokos nappalok, ami még mindig nem tavasz...
Akkor itt lenne a történelem vége?
Ezt még Fukuyama sem gondolta komolyan Link inkább ráragasztották ezt a nem túl hízelgõ bélyeget... A történelemben is felfedezhetõ bizonyos mechanizmus, ami nem kis túlzással alkalmas a "történelem ismétli önmagát" fogalom alátámasztására. Réthlyt olvasva, a gyakran ismétlõdõ belvíz/ kontra pár év múlva aszály szituációk arra engednek következtetni , hogy nincs új a nap alatt, csak még sok mindent nem tudunk(fõleg én
).Rácsodálkozunk a hihetetlen dolgokra amit az idõjárás produkál az utóbbi években (én is le vagyok nyûgözve, döbbenve),de Réthlynél sem maradt állandó semmi, a történelem kereke sem állt meg, tehát van okunk bizakodni!
Torontál! Kemény voltál! A háttérben bevillanó objektum csak nem a törzshely?
Torontál! Kemény voltál! A háttérben bevillanó objektum csak nem a törzshely?
Kendig-csúcs:726 m 0.4 fok
Hirschenstein:866 m 0.0 fok
Nagyjából ezeken a szinteken dõl el a csapadék halmazállapota.
Itt: 4.4 fok
Ezen értékek már csak csökkenni fognak.
Megállapítás: Holnap nagy eséllyel fog hó esni itt és a környéken.
Hirschenstein:866 m 0.0 fok
Nagyjából ezeken a szinteken dõl el a csapadék halmazállapota.
Itt: 4.4 fok
Ezen értékek már csak csökkenni fognak.
Megállapítás: Holnap nagy eséllyel fog hó esni itt és a környéken.
Floo!
A római birodalamas megjegyzésed miatt háromszoros egyetértõ kitüntetés!!
A lényeglátásod lenyûgözõ.. Van remény a feltörekvõ nemzedékben...
Némi hómaradék állja a SARAT! a melegben...
A római birodalamas megjegyzésed miatt háromszoros egyetértõ kitüntetés!!
A lényeglátásod lenyûgözõ.. Van remény a feltörekvõ nemzedékben...
Némi hómaradék állja a SARAT! a melegben...
Professzor úr: egyetértünk, túl sok (rekord) csapadék volt/van! Legyen már száraz és meleg tavasz!
Engem nem kell meggyõzni
. Azokkal kellene elbeszélgetni, akik a hónapban bekövetkezett 50 éve nem volt ilyen és a feljegyzések óta nem volt ilyen helyzetekre beírják, hogy "x éve itt nálam is leesett 2 centi hó hózáporból, volt ilyen máskor is, csak most kicsit több hullott"
.
szerk.: Ja igen, meg azt is szeretem, hogy régen is volt ilyen, csak mostanra nagyon ellustultunk és ezért fájóbb
. Mutasson már valaki ilyet március 27-e környékén a múltból, ever Link ! Ha jól tudom Budapest 100 éve is létezett, nem lett volna senki, aki lejegyez egy március végi 16 centis hótakarót?!
szerk.: Ja igen, meg azt is szeretem, hogy régen is volt ilyen, csak mostanra nagyon ellustultunk és ezért fájóbb
Erre a tavaszra szeszélyes jelzõt használni olyan, mint június eleji mediterrán ciklon dömpingre Medárdot.
Ez több, mint szeszélyes!
S@rge!
Ez nagyon jó, szuper, sokáig dolgoztál vele?
Ez több, mint szeszélyes!
S@rge!
Ez nagyon jó, szuper, sokáig dolgoztál vele?
Azért ez kicsit túlzás ám! 
Most is van Római birodalom, csak más a neve!
Mivel voltak már a múltban olyan idõszakok, amikor hol erõsebb, hol gyengébb volt a zonalitás (és persze vele párhuzamosan a meridionalitás), ha akkor visszatért a zonalitás, most is vissza fog.
Ha nem, akkor....de nincs pardon, vissza fog!
Derick!
Ez jó!
Most is van Római birodalom, csak más a neve!
Mivel voltak már a múltban olyan idõszakok, amikor hol erõsebb, hol gyengébb volt a zonalitás (és persze vele párhuzamosan a meridionalitás), ha akkor visszatért a zonalitás, most is vissza fog.
Ha nem, akkor....de nincs pardon, vissza fog!
Derick!
Ez jó!
Bár ez a Te stílusod, szokásod, Én láttam ott más lehetõséget is. Így mutat: Link Link
Ha már felmerültek az SC-k esélyei is.
Itt olyan enyhe idõ volt napközben, hogy elég volt szélkabátot hordani. Kerékpározáshoz sem kellett végre valahára sapka/sál. 13 fokos Tmax. mellett gyakorlatilag szélcsend, s némi napsütés is jellemezte a mai nappalt.
Ha már felmerültek az SC-k esélyei is.
Itt olyan enyhe idõ volt napközben, hogy elég volt szélkabátot hordani. Kerékpározáshoz sem kellett végre valahára sapka/sál. 13 fokos Tmax. mellett gyakorlatilag szélcsend, s némi napsütés is jellemezte a mai nappalt.