Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Vagy nem,az ECM-en már nem az elsõ futás számol azzal,hogy a teknõ fenn akadna az Alpokon. Jövõ héten a hideg fél-blockinggal igaz elindulna dél felé Grönland felõl, ami csütörtök-szombat táján már igazi meleg nyári idõt okozna már(Tmax. 25-30 fok),de mivel nem jön(ne) tovább a teknõ,így a hideg sem,ugyanakkor a legjobb helyzet alakulhat ki,elõoldali meleg tartósan+ MNSZ=
A fene egye ezt a fagyzugot ahol lakom.
Tmin: 2.5 (06:14)
. Csípõsek még a reggelek errefelé. Ha ma 24-25 fok is lehet felém, akkor jó kis hõingás lesz.
Még aggódni sem lehet? 
Nálunk a talaj felsõ 2-3 centis rétege már keményre száradt, ahol nem mûvelték meg. Furcsa úgy látni a szántóföldet, hogy ott a nagy pocsolya és körülötte meg poligomig hasadt összeszáradt föld.
Nálunk a talaj felsõ 2-3 centis rétege már keményre száradt, ahol nem mûvelték meg. Furcsa úgy látni a szántóföldet, hogy ott a nagy pocsolya és körülötte meg poligomig hasadt összeszáradt föld.
Pszichológia, mindenki fél a tavalyi nyártól. És ha az lesz akkor mi is történik? Semmi, simán belefér az is, sõt még a melegebb is. Tavalyi nyárral semmi bajom nem volt, ilyet is meg kell élni, de egy valami, rövid volt és kissé hûvös:-) Viccet félretéve, megértek mindenkit, hogy félnek tõle, pedig a mi éghajlatunkban bizony bõven belefér. A mostani kellemes 20-25 fok meg pont egy hihetetlen jó idõzítés, minden szempontból, így nem értem a rémálmokat sem.
Viszont látszik már a változás a mozgalmasabb idõ:
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Az egész térségben süllyed a légnyomás ismét teknõ alá kerülünk még a hónap vége felé és a csapadék tagok is szépen mozdulnak, így egy változékony idõszak kezdõdik bõ 1-1,5 hét múlva, addig is élvezzünk, és legfõbb a természet élvezze ezt a szép igen kellemes idõt, nagyon rá fér már.
Viszont látszik már a változás a mozgalmasabb idõ:
Link
Link
Link
Link
Link
Link
Az egész térségben süllyed a légnyomás ismét teknõ alá kerülünk még a hónap vége felé és a csapadék tagok is szépen mozdulnak, így egy változékony idõszak kezdõdik bõ 1-1,5 hét múlva, addig is élvezzünk, és legfõbb a természet élvezze ezt a szép igen kellemes idõt, nagyon rá fér már.
A száraz meleg fokozatosan olvasztja el a hegyekben akkumulálódott tetemes hótakarót. Ha a meleg még navy [esõ] -kel párosulna, akkor lenne igazi baj. Még mindig jó 2 hetes lemaradásban van a természet, így ezt a mostani meleg periódust minden szempontból pozitívna értékelem. Hiszen 10-ig gyakorlatilag tél volt.
Dom: a múltban sem volt ritka, hogy 10 nappal az elhúzódó késo tél után azonban nyár lett (ld. pld. 1996. áprilisa)
Brekk20: én maximálisan elégedett vagyok, nem értem, ha pár napig nem esik, és 20-25 fok van, miért kell azonnal Szaharát látni a dologban? Ez a csapelzárós dolog amolyan ertéeles bulvármaszlag, látom, már rá is kaptak
Dom: a múltban sem volt ritka, hogy 10 nappal az elhúzódó késo tél után azonban nyár lett (ld. pld. 1996. áprilisa)
Brekk20: én maximálisan elégedett vagyok, nem értem, ha pár napig nem esik, és 20-25 fok van, miért kell azonnal Szaharát látni a dologban? Ez a csapelzárós dolog amolyan ertéeles bulvármaszlag, látom, már rá is kaptak
Ilyen szélsõséges idõ rég volt. Márciusi tél után, áprilisi kora nyár köszöntött be. Ez minden csak nem szokványos
Csoda, hogy a melegrekord nem dõlt meg...
Nem hittem volna,hogy alig 2 hét tavasz után eléri a fórumot a nagy hõ pánik.
Ha egy mezei halandó beleolvas a mai termésekbe,azt sem fogja tudni szerencsétlen,hogy melyik bolygón él.
Csigavér gyerekek!Még csak április van!Kicsit próbáljuk kiélvezni,hogy végre kint lehet lenni a szabadban sapka és sál nélkül.Lehet ebbõl még egy bõven változékony,mérsékelten meleg nyár is.És ez csak egy variáció volt a néhány közül...
Ha egy mezei halandó beleolvas a mai termésekbe,azt sem fogja tudni szerencsétlen,hogy melyik bolygón él.
Csigavér gyerekek!Még csak április van!Kicsit próbáljuk kiélvezni,hogy végre kint lehet lenni a szabadban sapka és sál nélkül.Lehet ebbõl még egy bõven változékony,mérsékelten meleg nyár is.És ez csak egy variáció volt a néhány közül...
Ahogy mondani szokták: a korai tavasznak meg van a böjtje, azaz korai (márciusi) meleg után, jönnek még fagyok április végén, május elején.
Na ebben az évben ez így hangozna: a télies márciusnak is meg lesz a böjtje, azaz tartós meleg és viszonylag száraz április vége, május jöhet jó eséllyel. Lehet hogy még esõért fogunk sírni...
Majd meglátjuk!
Azért látványos, hogy 5-6 napon belül hogy tûnnek el a vizionált lehûlések (fáklya futásról-futásra). Azaz a középtávú elõrejelzésekben bõven benne vagyunk a "folyamatos alálövések korszakában".
Pl.: a mostani hétvégére is voltak pár napja (bizony OMSZ-os és sajnos Metnetes stb. elõrejelzések is, amik még 13, 18 fokokról, változékony idõrõl, lehûlésrõl szóltak ... hol van már az!!
Na ebben az évben ez így hangozna: a télies márciusnak is meg lesz a böjtje, azaz tartós meleg és viszonylag száraz április vége, május jöhet jó eséllyel. Lehet hogy még esõért fogunk sírni...
Azért látványos, hogy 5-6 napon belül hogy tûnnek el a vizionált lehûlések (fáklya futásról-futásra). Azaz a középtávú elõrejelzésekben bõven benne vagyunk a "folyamatos alálövések korszakában".
Pl.: a mostani hétvégére is voltak pár napja (bizony OMSZ-os és sajnos Metnetes stb. elõrejelzések is, amik még 13, 18 fokokról, változékony idõrõl, lehûlésrõl szóltak ... hol van már az!!
Hát ez tényleg tuti : nekem is pont ma jutott eszembe, hogy milyen hirtelen váltottunk...és mennyire tartósnak tûnik ez a jelenlegi helyzet.
Csak tényleg nehogy átessünk a ló túlsó oldalára...ha az elsõ negyedév csapadékosságára gondolunk. Nem kellene még egy 2012.
Csak tényleg nehogy átessünk a ló túlsó oldalára...ha az elsõ negyedév csapadékosságára gondolunk. Nem kellene még egy 2012.
Megint odakerült az írásom elejére egy smily, amit nem én tettem oda (a másik a Visszatekintõben, a bemásolt Élet és tudomány cikk elé termett oda a semmibõl)
Tisztelettel kérdezem a moderátorokat: technikai problémáról van szó, vagy valaki szórakozik velem?
Tisztelettel kérdezem a moderátorokat: technikai problémáról van szó, vagy valaki szórakozik velem?
Te csináltad? Csak facebookon láttam, gondoltam ez volt a ma esti hiradóban.
Szinoptikai korszakon azokat a hetekig, esetleg hónapokig tartó idõszakokat értem, mikor a makrocirkuláció " ugyanarra a verklire jár".
A már megtörtént dolgokat látjuk: hogy az elmúlt hónapok "verklije" (nyugat-délnyugatra csúszó kontinentális hideglevegõ által generált skandináv AC-t délrõl megkerülõ atlanti légtömegek=mediciklon sorozat) látványosan szétesett (ennek megfelelõen az AO rövid idõ alatt -6-ról +3-ra fog emelkedni!)
Az okosok persze mondhatják erre, hogy mindez várható volt, hiszen a szibériai hidegdepó tavasz folyamán fokozatosan felszámolódik. Akik a téli és nyári cirkuláció alapvetõ különbségét hangsúlyozzák, azoknak igazuk van (télen észak-eurázsiai "hûtõszekrény", kiélezett meridionális hõkontraszt, dél felé mozduló cirkulációs cellák)
DE mégis... Ott van például a nemrég taglalt 1957-es nyár. Ennek elsõ fele nagyon forró volt, az átlagnál több fokkal melegebb. Aztán július közepétõl jelentõs hõcsökkenés, s a nyár további része az átlagosnál hûvösebb idõt hozott. Pedig épp nyár második felére KELLETT VOLNA minimálisra zsugorodnia az arktikus hidegtömegnek, és az óceán-szárazföld hõdifferenciának is jelentõsen csökkennie kellett volna, lecsengõ európai monszunnal.
És mégis akkor jött a tartós hûvös idõ -honnan?
Szóval, igazán nem láthatjuk elõre, mit hoz a távoli jövõ. Mondhatom én, hogy "az eltérõ elõzmények miatt kevéssé valószínû, hogy most újra elõveszi az idõjárás a tavalyi forgatókönyvet" Meg hogy: nem valószínû, hogy a hosszan tartó, rendkívül száraz idõszak 5 hónapos csapadékos intermezzó után visszatér.
Lehet, röhög egyet, és mégis elõveszi azt a forgatókönyvet.
Nekem se tetszik az ég színe meg a felhõk, de még kevésbé fog tetszeni, ha a medárdi esõk helyett sivatagi kék ég fog fölénk terülni, melyen egész nap csak néhány cirrusz lesz látható. És két hétig semmi nem esik, és az alatt a két hét alatt lesz 12 hõségnapunk már június elsõ felében...
Isten ne adja!
Ja, konkrétan én csináltam, nem is értem fectrollt.Meleg volt ma.
Idejárnak a Metnetre emberek, tudják hogy 7-10 napnál tovább körvonalazni is necces, és mégis leírnak egészen megköhhentõ dolgokat..
Vagy két hete nem néztem fáklyára...szerinted???
fogalmam sem volt,hogy mi a tendencia és az idei szezonból kiindulva bármit el tudok képzelni,az meg sajnos elõ szokott fordulni,hogy április végén május elején még egy uccsó ilyen mértékû hideg öblítés bekövetkezik.
De látom elég nagy a bizonytalanság az idõszak végén
Link
De látom elég nagy a bizonytalanság az idõszak végén
Itt is átléptük a 25 fokot. Tmax.: 25,5 fok.
Ekkor dolgoztam a kertben is. Bõ 1 órás enyhe fizikai munka úgy megizzasztott, hogy be kellett mennem a lakásba hûsölni, jó negyedórára.
Ekkor dolgoztam a kertben is. Bõ 1 órás enyhe fizikai munka úgy megizzasztott, hogy be kellett mennem a lakásba hûsölni, jó negyedórára.
Mint láttuk a nagyvadak novemberi viselkedésébõl, nem különösebben érzékenyek a csapadék elõrejelzésre. Legalábbis a téli rengeteg csapadékra nem adtak utalást magatartásukkal.
Annál inkább érdemes figyelni a kisebb állatokat. Az erdõben rengeteg szarvasbogarat láttam mozogni, ez pedig -bár riogatni senkit nem akarok - az álmoskönyv szerint meleg, száraz nyarat jelent.
Annál inkább érdemes figyelni a kisebb állatokat. Az erdõben rengeteg szarvasbogarat láttam mozogni, ez pedig -bár riogatni senkit nem akarok - az álmoskönyv szerint meleg, száraz nyarat jelent.
Pedig Németh Lajos megmondta a tutit: "Rengeteg csapadék lesz ebben az évben". Hogy ezt honnan veszi? Nemrég valamelyik tv csatornán kaptam el véletlenül a vele készített riportot.
Én nagyon kedvelem és tisztelem õt,de úgy érzem hogy a levegõbe beszélt eléggé meggondolatlanul.Sem õ sem a modellek sem pedig mi nem tudhatjuk mit hozhatnak a következõ hetek,az eddigi csapadékos évkezdet fordulatot vehet.
Abban nagy igazság van,hogyha Közép-Európa felett kialakul egy masszív AC az elég nehezen fog távozni,igen erõs ciklon kell ami kisöpri.Tehát azt kell figyelni mennyire növekszik a hajlam a magas nyomásra.Ha a nyugat felõl érkezõ ciklonok meggyengülve vagy egyáltalán nem érnek el bennünket akkor a tartósabb berendezkedésükre kell készülni.Egy hosszabb ideje fennálló masszív AC az idõ múlásával önmagát erõsíti.Bár késõ tavasszal és nyár elején nem ez a jellemzõ,mégis számolunk kell vele.Persze egy tartósabb AC sem jár teljesen száraz idõvel,helyi záporok zivatarok képzõdnek uralmuk alatt is,de területi eloszlásuk eléggé egyenlõtlen.
Én helyt adok Cassano aggodalmának,de jelenleg még kicsit korainak tartom.Ha meg még egy-két hetet ilyen meleg és száraz marad az idõ akkor a talaj felsõ rétege már kellõképpen ki fog száradni,tehát a bárikus mocsár kialakulásába már nem szólhat bele az év elsõ negyedében lehullott rengeteg csapadék.Mindenesetre ha a tavalyihoz hasonló tikkasztó,száraz nyarunk lesz,akkor sem kell nagyon aggódni,a talaj mélyebb rétegei megfelelõ nedvességgel rendelkeznek.Az utóbbi nyarakon mind gyakrabban kialakuló és minket megviselõ hõségnapoktól jobban tartok.
Én nagyon kedvelem és tisztelem õt,de úgy érzem hogy a levegõbe beszélt eléggé meggondolatlanul.Sem õ sem a modellek sem pedig mi nem tudhatjuk mit hozhatnak a következõ hetek,az eddigi csapadékos évkezdet fordulatot vehet.
Abban nagy igazság van,hogyha Közép-Európa felett kialakul egy masszív AC az elég nehezen fog távozni,igen erõs ciklon kell ami kisöpri.Tehát azt kell figyelni mennyire növekszik a hajlam a magas nyomásra.Ha a nyugat felõl érkezõ ciklonok meggyengülve vagy egyáltalán nem érnek el bennünket akkor a tartósabb berendezkedésükre kell készülni.Egy hosszabb ideje fennálló masszív AC az idõ múlásával önmagát erõsíti.Bár késõ tavasszal és nyár elején nem ez a jellemzõ,mégis számolunk kell vele.Persze egy tartósabb AC sem jár teljesen száraz idõvel,helyi záporok zivatarok képzõdnek uralmuk alatt is,de területi eloszlásuk eléggé egyenlõtlen.
Én helyt adok Cassano aggodalmának,de jelenleg még kicsit korainak tartom.Ha meg még egy-két hetet ilyen meleg és száraz marad az idõ akkor a talaj felsõ rétege már kellõképpen ki fog száradni,tehát a bárikus mocsár kialakulásába már nem szólhat bele az év elsõ negyedében lehullott rengeteg csapadék.Mindenesetre ha a tavalyihoz hasonló tikkasztó,száraz nyarunk lesz,akkor sem kell nagyon aggódni,a talaj mélyebb rétegei megfelelõ nedvességgel rendelkeznek.Az utóbbi nyarakon mind gyakrabban kialakuló és minket megviselõ hõségnapoktól jobban tartok.
Pont ezen gondolkozom én is. Remélem nem ennyi volt az idei csapadék ami eddig lejött.
Most nagyon jó ez az idõ ami van meg hogy száradnak a belvizes területek, apadnak a folyók. De azért remélem nem esünk vissza a ló megszokott túlsó oldalára. A tavalyi nyár nekem rémálom volt a folyamatos hõgutákkal. Ha most meg kéne mondanom milyen nyár lesz azt mondanám az évkezdet alapján, hogy csapadékosabb kevésbé forró mint az elõzõ, néhány emlékezetes viharral (néhol talán túlságosan is emlékezetes). De ez a mostani hét és a várható kettõ azért érdekes az elõrék alapján, hogy így kiszáradtak a fáklyák. Remélem ez csak erõgyûjtés az igazi zivatarszezon beköszöntéig. Ha az idõjárás kívánságmûsor lenne én egy kevésbé forró 25-30 fokokkal tarkított bárikus mocsaras, izmos hidegfrontokkal tarkított nyarat szeretnék látványos zivatarokkal komoly károk nélkül. Szerintem ezt páran közülünk még aláírnák most itt.
De nem kívánságmûsor az idõjárás, majd meglátjuk.
Nem, az átállás nem kitaláció, én évek óta használom. Ez az alacsony páratartalmú idõszak rendszerint március közepén jön meg. Idén hmm picit erre sok esély nem volt van ilyen is:-)
Minden félévben ez megvan, és minden félév végén rendszerint anticiklon uralom zárja le, ezek természetes dolgok, még ha nem is esik szó róla. Akkor azért nem tûnik fel senkinek mert relatív hûvös az idõ, többnyire 10-15 fokos napi maximumok mellett fordult elõ a nagyon alacsony páratartalom. Én mindig így használom, "no itt a tavasz jó száraz a légkör". Ez idén egy hónapot csúszott.
Meglepõ lenne ha egy száraz nyár következne. Az elmúlt jó sok évben egy ilyen alacsony indexû idõszakot szinte kivétel nélkül csapadékos nyár követte. Tény, találtam rá ellen példát is, de az estek 95%-ban csapadékos vagy átlagos csapadékú nyár következett. Viszont a AO -3 pont alatt zárt márciusban, és ilyen alacsonyra nem volt példa 1950-tõl. A NAO is jó negatív értéket vett fel és pl 2005 mikor hasonló volt jó csapadékos nyár jött ez volt a rendszer 2006-ban is, szintén csapadékos nyár követte. A legnagyobb átlag alatti idõszakot 1958 hozta csapadék terén a negatív indexek ellenére, de drasztikus szárazság akkor sem volt, picit átlag alatt marad a nyári csapadékhozam, de sokfelé monszunok által nagy csapadék hozamok is kialakultak, fõként július volt nagyon csapadékos országosan. Tehát én nem tartok aszályos nyártól idén. Aztán meglátjuk.
Picit verifikáljunk is: "Április 20-ig a hólapátot ne tedd el idén" mondtam. No két hidegbetörés alakult ki belõle, a 3. szerencsére érdeklõdés hiányába elmaradt nálunk, tény pici öblítés lesz de minket már nem érint, megtorpan. Az anticiklon mezõ erõsebb lett szerencsére, az elõoldal is kedvez nekünk. Viszont nem is olyan messze az Alpok területe finom hóvihart fog kapni még, síkvidéken is lehet havazás.
Link
Link
Néhány 100 kilométer csúszott a dolog, ez benne van. Szerintem már megúsztuk a telet, viszont május fagy még lehet sajnos, mint minden évben szinte.
Minden félévben ez megvan, és minden félév végén rendszerint anticiklon uralom zárja le, ezek természetes dolgok, még ha nem is esik szó róla. Akkor azért nem tûnik fel senkinek mert relatív hûvös az idõ, többnyire 10-15 fokos napi maximumok mellett fordult elõ a nagyon alacsony páratartalom. Én mindig így használom, "no itt a tavasz jó száraz a légkör". Ez idén egy hónapot csúszott.
Meglepõ lenne ha egy száraz nyár következne. Az elmúlt jó sok évben egy ilyen alacsony indexû idõszakot szinte kivétel nélkül csapadékos nyár követte. Tény, találtam rá ellen példát is, de az estek 95%-ban csapadékos vagy átlagos csapadékú nyár következett. Viszont a AO -3 pont alatt zárt márciusban, és ilyen alacsonyra nem volt példa 1950-tõl. A NAO is jó negatív értéket vett fel és pl 2005 mikor hasonló volt jó csapadékos nyár jött ez volt a rendszer 2006-ban is, szintén csapadékos nyár követte. A legnagyobb átlag alatti idõszakot 1958 hozta csapadék terén a negatív indexek ellenére, de drasztikus szárazság akkor sem volt, picit átlag alatt marad a nyári csapadékhozam, de sokfelé monszunok által nagy csapadék hozamok is kialakultak, fõként július volt nagyon csapadékos országosan. Tehát én nem tartok aszályos nyártól idén. Aztán meglátjuk.
Picit verifikáljunk is: "Április 20-ig a hólapátot ne tedd el idén" mondtam. No két hidegbetörés alakult ki belõle, a 3. szerencsére érdeklõdés hiányába elmaradt nálunk, tény pici öblítés lesz de minket már nem érint, megtorpan. Az anticiklon mezõ erõsebb lett szerencsére, az elõoldal is kedvez nekünk. Viszont nem is olyan messze az Alpok területe finom hóvihart fog kapni még, síkvidéken is lehet havazás.
Link
Link
Néhány 100 kilométer csúszott a dolog, ez benne van. Szerintem már megúsztuk a telet, viszont május fagy még lehet sajnos, mint minden évben szinte.
Nem hülyeség
A szél alig rezdül, napon már meleg van, a buszokon már izzadnak az emberek... szóval nekem is van ilyen érzetem... de remélem ez tényleg csak az "átállás"
Nem bírom magamban tartani, úgyhogy ezt most bizony beírom, ha hülyeség, ha nem...
Nem igazán tetszik ez a drasztikus váltás. Mármint nagyon kellemesek ezek a még elviselhetõen meleg nappalok, enyhe esti órákkal, de nekem az elmúlt 2 évben betelt a pohár.
Ha most 2 hónappal késõbb járnánk, ez bizony egy hosszan tartó, tikkasztóan száraz hõhullám kezdete lenne. Nagyon hasonlít ez a mostani felállás a tavalyira, amikor Sopron kaszírozott és minden napos hûsítõ zivatarok voltak, itt meg hetekig felhõ is alig volt. Ezzel meg már tele van a padlás.
Remélem, ez tényleg csak az "átállás" a nyári félévre (érdekes, ezt idén elõször kezdte el mindenki használni, eddig nem igazán olvastam errõl a jelenségrõl) és nem 10-15 naponként megújuló, legalább ennyi ideig húzódó periódusok lesznek belõle, mert akkor megint unalmas nyarunk lesz!
Komolyan mondom, még az ég színe, a felhõk, a szellõ, minden olyan, mint tavaly, amikor elkezdõdött.
Nem igazán tetszik ez a drasztikus váltás. Mármint nagyon kellemesek ezek a még elviselhetõen meleg nappalok, enyhe esti órákkal, de nekem az elmúlt 2 évben betelt a pohár.
Remélem, ez tényleg csak az "átállás" a nyári félévre (érdekes, ezt idén elõször kezdte el mindenki használni, eddig nem igazán olvastam errõl a jelenségrõl) és nem 10-15 naponként megújuló, legalább ennyi ideig húzódó periódusok lesznek belõle, mert akkor megint unalmas nyarunk lesz!
Komolyan mondom, még az ég színe, a felhõk, a szellõ, minden olyan, mint tavaly, amikor elkezdõdött.
Elsõ nyári nap!
15 nappal ezelõtt még hófúvás tette izgalmassá az észlelést, a mai napon pedig 26,5°C -os maximum hõmérsékletet mérve igazi kora nyári idõben van részünk.
15 nappal ezelõtt még hófúvás tette izgalmassá az észlelést, a mai napon pedig 26,5°C -os maximum hõmérsékletet mérve igazi kora nyári idõben van részünk.
Úgy nézem Iklód és Tata csatázik az elsõ nyári napért.
Ha az iklódi lenne olyan környezetben, mint a tatai, akkor már meglenne a 25,0 fok.
Ha az iklódi lenne olyan környezetben, mint a tatai, akkor már meglenne a 25,0 fok.
Nem ez a fórum témája, de a monília csak akkor "tarol", ha valaki mellõzi vagy nem kellõ mértékben permetezi a fákat virágzás idején. A meggyet például 3-szor kell permetezni monília ellen: 1. Virágzás kezdetén 2. Virágzás alatt 3. Virágzás végén. De ez szinte minden gyümölcsfára igaz... Nálam sose viszi el a monília a termést.
Szerintem nem kell azon aggódni, hogy nem mossa le a virágzó fákat és nem fog tarolni a monília idén is. Az hogy a téli szinoptikai képbõl a nyárira való átállásnál van egy kis szünet és szárazabb idõszak ez az ami a mezõgazdaságnak nagyon jó, mégha ez idén majd egy hónapot késett is. Ha egyszer véget ér az állandó esõzés az elõzményekmalapján kétségtelenül már azt várjuk, hogy az újabb szélsõséges aszály jön, ami nem kizárt, de kevéssé valószínû, hanem ezt követõen szinte törvényszerû az idõ csapadékosabbra esetenként némileg hûvösebbre fordulása.
Látom mind a ketten heveny ideggyengeségben szenvedtek.
A témával ne rontsátok itt a légkört, menjetek a társalgóba, vagy a hó és zivatarlesen fórumba!
A témával ne rontsátok itt a légkört, menjetek a társalgóba, vagy a hó és zivatarlesen fórumba!
Cavintont semmiképpen nem ajánlok, de a fel-felsajduló homloklebenyedre bármikor egészen nyugodtan szedhetsz Aspirint, Algopyrint vagy egyéb fajdalomcsillapítókat. Persze, ha valamilyen gyógyszerérzékenységed van, akkor légy körültekintõ!
Alig vártam már, hogy megjelenj
Eszembe juttatod te magad, nem kell nekem ahhoz Cavintont szednem
Tény, hogy az utóbbi idõben nem brillírozol (noha a tavaszi meleg idõ beköszöntével nincs ebben semmi meglepõ), de azért fel-felsajdul a homloklebenyem, ha a téli performanszaid eszembe jutnak. Kérlek nézd ezt el nekem
De megígérem, hogy addig nem hivatkozok rád többet, ameddig erre okot nem adsz. Pacsi!
Cauchy: az öreganyámost még nem is hallottam
Cauchy: az öreganyámost még nem is hallottam
Ennyire kopaszok az érzéseid?
Pontosan: Régen az egy elnök volt, az Eta meg öreganyám..
Ezt a 20-25 fokot nagyon szeretem ilyenkor, reggel7-tõl este 7-ig nyitva vannak az ablakok...
Pontosan: Régen az egy elnök volt, az Eta meg öreganyám..
Ezt a 20-25 fokot nagyon szeretem ilyenkor, reggel7-tõl este 7-ig nyitva vannak az ablakok...
Hála Istennek a hétvégére is gyönyörû tavaszi idõ látszik.Csapadék itt Dny-on nem valószínû.
3-4 napja még esõ és 10 fokok néztek ki az ECM szerint.
3-4 napja még esõ és 10 fokok néztek ki az ECM szerint.
Munka közben erõs, szúró fájdalomként súlytottak le burkolt szavaid! 
Mellesleg nagyon jól esik, hogy ilyen gyakran eszedbe jutok, de szívesen nélkülözném már megtisztelõ figyelmed!
Avatár képem megfelelõen prezentálja érzéseimet, miközben a hozzászólásaidat olvastam!
Mellesleg nagyon jól esik, hogy ilyen gyakran eszedbe jutok, de szívesen nélkülözném már megtisztelõ figyelmed!
Avatár képem megfelelõen prezentálja érzéseimet, miközben a hozzászólásaidat olvastam!
A szakadozott hidegfront épp felettem van, de a szelen és altocumuluson kívül nem sok mindent okoz itt (reggel pár szép cella azért kialakult a közelben) Link
Majd az Alpokon durran be a csapadék a fronton, s a lehüléssel a hóhatár is 1000 m alá csökkenhet átmenetileg.
Itt kis felfrissülést hoz a front a köv. napokra az eddigi 22, 26 fokhoz képest. De a 13, 15 fokos Tmax is kellemes lesz, ha kapunk hozzá napsütést is...
