2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#198670
Szia! Nem olyan rég változott meg hivatalosan a nevünk, Regionális Központról, Magaslégköri Obszervatóruimra! Így helyesen írták a cikkben.

Elég káosz lett a szegedi tüzijáték, de szombaton be lesz pótolva.
#198669
Ma estére Dunaföldváron lyukadtunk ki, ahol végül elmaradt a tûzijáték, a hídon vártunk rá, ahol brutális szél volt. laza Majd villogott az ég, de nem lett semmi. Dél-délkelet felõl szép csapadéktömb érkezik, remélhetõleg jól megöntözi majd a térséget. nevet
#198668
Egész korrekt villámparádé van NYÉNY felé. Szórja a lecsapókat a csongrádi cella. zivatar
Üdítõ látvány a radaron a nagy csapitömb. Jó lehet alatta ázni!
#198667
A szél jelentõsen mérséklõdött, szeretettel várjuk a dél-délkelet felõl érkezõ csapadéktömböket nevet Reggel friss, párás, késõnyári levegõre szeretnék ébredni.
#198666
Nálunk vége az ünnepnek lassan.
Volt tûzijáték
#198665
Szent István napi gomolyfelhõk. Mára ennyi jutott, meg 33 fokos meleg. Augusztusi csapadék eddig 2,4 mm. Az utolsó tisztességes (10 mm) csapadékhullás, június 24-e óta pedig 9,1 mm. Link Link
#198664
Mert a csapadékgócok mozgási iránya szempontjából nem a talajközeli áramlás mérvadó, hanem a magassági.
Igy hiába van északias áramlás talajközelben: Link ha a magasban délies az áramlás teknõ elõoldalán:
500 hPa: Link
700 hPa: Link
#198663
Igen, Neked címeztem! kacsint

A modellek jól várták a középsõ országrészben alakuló csapadékot.
Valóban már az is pozitív, ha nem éget a nap 35 fokban, ha nem is esik, legalább legyen kicsit hûvösebb, ez a mai 23-24 fok teljesen jó volt, még a szél sem volt kellemetlen, pedig itt is döngetett rendesen.
#198662
Link
othol moka van
#198661
Volt már rá példa, hogy el lett halasztva...
#198660
beteg
#198659
Ha egy kisbolygó csapódna be, akkor is megtartanák a pesti tüzijátékot. Különben el kéne számolni a ráköltött horribilis vagyonnal. Egyébként meg tudja mondani valaki, hogy ha már átvonult a front, akkor miért észak felé mennek a tömbök?
#198658
"20.45-kor megkerestük telefonon az Országos Meteorológiai Szolgálat Szegedi Magaslégköri Obszervatóriumát, ahol meglepõdve hallották tõlünk a hírt. “Jelenleg 12 m/s, azaz 43-44 km/h a szél sebessége, ami 5 m/s-mal marad el az elõírt 17 m/s-os, azaz 60 km/h-s limittõl. Információink szerint Budapesten ennél erõsebb, jelenleg 13 m/s-os szél fúj” – kaptunk tájékoztatást az ügyelettõl, amely szerint az idõjárási körülmények még nem indokolják a tûzijáték lefújását." Link

Nem is tudtam,hogy van Szegeden magaslégköri obszervatórium nevet
#198657
Mivel a bonyolult modelszámítások se tudnak megbízhatóbb "elõrét "adni ezért ne fogd vissza magad! kacsint laza Mindenkinek van véleménye ,elképzelése a jövõbeni idõjárásról.Valaki csak leírja ide,valaki lehurrogja,mert volt már ellenkezõje is,valaki meg közhírré téteti és pénzt keres vele.Nem vagyunk egyformák. nyelvnyujtas
#198656
Link

ajjajj ez nagy terület
#198655
Jobb is, nyugodtan hazaér az a több tízezer ember.
Száraz zivatar, Takt: 22.9°C.
#198654
Elmarad a szegedi tüzijáték... Link
#198653
Nyugatról elkerül. A szabadban lévõk örülhetnek.
#198652
Nekem is az a tippem, hogy szeptember meghozza majd az évszakváltást, az idõjárás tartósan változékonyra, nedvesebbre, lényegesen hûvösebbre fordulását. [esõ] hideg
E feltételezéssel persze valami nagyot nem mondtunk, hisz az évek többségében pontosan ez a menetrend. laza
Persze, kivételek akadnak: a nyár néha október elejéig, közepéig "itt felejti magát", ahogy az 2000-ben és 2006-ban történt. beteg
Az sem tûnik lehetetlennek, hogy õsz közepe táján tartós vénasszonyok nyarával "visszaköszön" az idei forró nyár. De inkább nem folytatom a találgatást, nehogy elkezdjenek egyesek emlegetni velem kapcsolatban egy bizonyos veterán mérnökembert... laza
#198651
Úgy érted 2 éve minden nyáron..?nevet
#198650
Azt hittem káprázik a szemem! Köszi a megerõsítést!

Két villám és villámshow már? laza Link

Megvan közben a negyedik is!
#198649
Elõbb lesz Szegeden mérhetõ csapadék ebbõl a frontból mint itt nálunk, ez van, majd talán szeptemberben....tényleg szánalom ami itt idõjárás címszó alatt már lassan két hónapja megy zavarban
#198648
Délre villámshow. A repülõk meg mennek a belváros felé. Lekéne szállniuk. A tûzijáték mindjárt kezdõdik.

Hihetetlen. Most itt cikázik felettem 3 repülõ. Hogy engedték fel õket?
#198647
18. ? vagy hányadik szánalmas hidegfront kipipálva csapadék ügyileg.Kicsit átváltok D.M.-be és saját "számítás" alapján szeptember 2.felében várom a csapadékosra fordulást területi szinten felénk.Hogy ez mit takar? Jó kérdés! 50 cm talajnedvesség mondjuk legyen 50% felett. kacsint vidám
#198646
Persze, hogy megtartják! nevet Az illetékesek figyelemmel kísérik az idõjárás alakulását, s ha szükségesnek látszik, a kellõ idõben BEAVATKOZNAK! laza
#198645
Törölt tartalom
#198644
Megtartják a pesti tûzijátékot!
Legjobb hely a nézésre: Link laza
#198643
Ha netán nekem akartad adresszálni az írásodat, fájdalommal kell közölnöm, hogy nem tartózkodok Gönyû térségében... szomoru
Hanem itt vagyok Csopakon, majdnem a szomszédodban! kacsint
Radar szerint egyébként a Balaton keleti medencéjében is van csapadéktevékenység, ehhez képest nálam jó fél órája lehullott vagy 10 (!) esõcsepp, és slussz. laza
Egész nap õrjöng az ény-i szél, esni a k.... életnek se akar. Viszont nem pörköl a nap, és 23 foknál ma nem mértem többet. nevet
#198642
A Bp.-i tûzijáték akkor is meg lesz tartva, ha leszakad az ég... majd figyeld csak meg. kacsint
#198641
Az a helyzet,hogy nincs nagy különbség a fõváros és a Balaton térsége között. Budapest 22/38,Balaton keleti része 41/59,nyugati része 27/47 km/h. A keleti rész esetében jelentõsebb az eltérés mondjuk,de mindezek tudatában Budapesten se lesz veszélytelen a dolog.
#198640
Na majd kapok csütörtök hajnalban ebbõl a kelet-deszki cellából Link .
#198639
Pitomot majdnem elfújta a szél a balcsinál, de nem jobb a helyzet lényegében a fõvárosban sem. Reggel már gondoltam hogy a balatoni tüzijátéknak annyi, de a B.pesti se lesz sétagalopp a tûzoltók kapkodhatják a fejüket,a szél okozhat kellemetlen meglepetéseket. Ne feledjük, totál száraz minden még ott is! zavarban
#198638
Gönyû térségében csapadéktevékenységet látok! laza
#198637
Sztárparádé van az m1-n, többször kapcsolják Pitomot, Dericket, meg még valakit a híradóban az idõjárás és tûzijáték miatt. vidám
#198636
Gyengécske Cb próbálkozik Fegyvernek felé, nem sok sikerrel.
#198635
Egyre közelebb villog, az imént volt egy közeli lecsapó is. (> ~1 km)
Hozzá nemértõként mondhatnám is, hogy az abaúji cellákat tolja lefelé az élénk északi szél, de közben döglõdik. laza
#198634
Miközben öntöztem a kertben elkapott egy nagycseppes zápor, de még a port sem verte el.
Elég labilis az égkép, de meglepne ha lenne is valami, én is úgy gondolom hogy itt ennyi volt, az éjszakai események már tõlem K-re lesznek...
#198633
Jóvan persze, nem mondtam hogy ilyenek, de egy olyan piros fölénk jöhetne azért! laza

Labilis az égkép, felettem és északra Ac castellanusok, gomolyok vannak, nõtt egy kisebb torony is de összeroskadt, még a végén igaza lesz P kapitánynak, hogy itt is lesz valami.
Bár dél felé meg nincs semmi, ahonnan jönnie kéne.
#198632
Ezek csak kispályás záporok... Bezzeg ez: Link laza laza
#198631
És amolyan tubagyanús cellák, fõleg az alföldi két piros pacni.
Közben valamelyest aktivizálódott a Somogy-Balaton vonal, mintha erõsödnének a csapadéktömbök.
#198630
A szokásos Északi-középhegység (Zemplén vidéke) mellett a Tisza-tótól délre is alakul a dolog.
Szép kis zivatarok pattantak ki.
zivatar
#198629
A front eddigi "teljesítménye" egy reggeli száraz zivatar és egy délutáni - mérhetõ csapadékot nem adó - záporka és természetesen a tomboló szél, mit mondjak nagyon siralmas...
#198628
Azért a Szlovákok megkapták a mai napra a szupercellájukat. A radaron szépen követhetõ a mostanra már gyengülõ rendszer a kárpátok felett. Jól látható a forgó mozgás, a jellegzetes bekampósodás is. Szép világ lehetett arra az biztos! [esõ] nyelvnyujtas
#198627
Hõségnapok + Zabaron hideg rekord.
Egyébként unalmas idõszak idõjárás szempontból.
#198626
Teljesen így látom a dolgokat magam is,a Bakonytól ny-ény-ra vajmi kevés esélye van kiadósabb záporoknak-még kevesebb ziviknek. Ebben a térségben már a Hf-hátoldalán dübörgõ, minden csapadékot nyíró szél az úr. Sajnos!!! A hegyvonulat keleti oldala, és attól keletre esõ középsõ területek azonban valóban esélyesek éjszaka akár komolyabb esõkre is. szomoru
#198625
Volt valami izgalmas az elmúlt 11 napban? Ma jöttem haza Szlovéniából. Ott semmi extra nem történt, nagyrészt meleg, száraz nyári idõt élvezhettünk, egy db esõnappal, ill. tegnap éjszaka a tengerparton akadt egy kis villámparádé.
#198624
A fõváros környékén nagyjából mennyi csapadékra lehet készülni?
#198623
Aludj, hogy éjszaka ébren tudj maradni és élvezni a csapadékot.
#198622
Hol vannak a beígért záporok ,zivatarok a Közép-Magyarországon ,jah hogy elmarad?...már meg sem lepõdök.
#198621
laza laza laza
Szép tornyok vannak ÉNY felé..

Utolsó észlelés

2026-06-23 00:42:32

Ercsi

21.4 °C

00000

RH: 75 | P: 1018.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.