2026. június 24., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#200339

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1069)
#200338
A másik oldalt mire érted? A Pesti-síkságnál persze hogy jobb nevet A 200-250 méteres Gödöllõi-dombság ugyanúgy "felveszi a versenyt" a dél-budai régió hasonló adottságú helyeivel. Nemegyszer fordult már elõ, hogy az M3-as magasabb részein 5-10 centik, miközben néhány kilométerrel arrébb latyakos 1-2 centik, a városban meg semmi. Nyilván Normafa környéke az igazán nyerõ, de az nem is egy kaliber a az itteni viszonyokkal.
#200337

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#106laza
#200336
A Budai-hegyvidék e legjobb, jobb mint a másik oldal hóvárás szempontjából. Sajnos nálam már fordul a szél és gyorsan vált míg a városban és a másik oldalon javában esõ esik addig nálam már 5-6 cm friss hó van.
A volt télen meg extra jellemzõ volt, gyakorlatilag 3 km múlva már hó alig volt, nálam repkedtek a 10 cm:-) 56 hótakarós nap és még 12 nap, hogy volt valamennyi hó a talajon, ez volt a tél termése és 3 hólapát tört szét:-) Hihetetlenül utaltam mikor március 27-én 22 cm vastag havat lapátoltam el:-) Október végén láttam az elsõ, és április elején az utolsó hópelyheket. Nem hiszem, hogy ilyen hóban gazdag tél lesz idén, mert ez azért igencsak ritka.
#200335

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1067)
#200334
Gyk néhányszáz méterre leszel a melóhelyemtõl, csak én 217 méteres magashegyi környezetben várom a havat hideg
#200333
laza Majd küldöm a sok szép képet a fehér tájról. laza


Béka: Köszi! nevet


Attis: 2 hetente talán, ha lesz csapadék azokon a napokon, szóval nem nagyon. szegyenlos
#200332
Tudom, jártam ott. nevet
Attól viszont, hogy a Tarnának szép széles völgye van ott, még nem lesz a met-állomás "sík". Vagy meteorológiában máshogy határozzák meg a sík vidékeket? Komolyan kérdem, mert a földrajzos megfogalmazáshoz vagyok szokva, ezért mindig szemet szúr, amikor Zabart síkvidéki állomásként emlegetik (ahogy lász tette).
#200331
Majd télen, valahogy a január 10, febr.5 környékén gyere le pl. Mórahalomra. Téli pusztaság, megmaradó hó,derült naplemente, ragadó orrlyukak, a fagy illata széna-szalmával,- de meleg fürdõhely, csend..apartman, Szeged egy félóra buszozás 18 km.-re óránként. laza
#200330

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1066)
#200329

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1065)
#200328
Talajközelben elég nagy valószínûséggel lesz negatív érték, a térképeket végignézve erre elsõsorban ék, az Északi-középhegység völgyei esélyesek. hideg
A T2m ellenben nehezebb ügy, ott rezeg a léc. Érzésem szerint inkább nem megy 0 alá 2 m-en, de a zabari Polar Park esetleg mégis csodát tesz! kacsint hideg hideg hideg
#200327

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1064)
#200326
Szia!
Fogsz még Dunaújvárosból észlelni? Mindig a bejegyzéseidbõl nézem, hogy mennyi csapadék esett. szomoru
#200325

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1063)
#200324

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1062)
#200323

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1061)
#200322

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1060)
#200321

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1059)
#200320
Tmin 9,4°C, ennél még júliusban is sikerült hidegebbet hozni. hideg
#200319
Pont erre a versre gondoltam tegnap én is, amikor visszatérvén nyári családi szabadságomról megcsapott az õszi szellõ hûvös lehellete. Annó immár jó 30 éve, hogy 1. osztályos gimnazistaként tanultuk ezt a csodaszép Petõfi-költeményt, hogy szalad az idõ...
Azért még egy pár szép késõ nyári nap összejöhet a kelet-európai AC és a nyugat-európai teknõ jóvoltából. Hûvös hajnalok, kellemesen meleg, de már nem forró délutánok, sekély köd, gyöngyszemes harmat díszítette pókhálók, imádom ezt az idõszakot nevet vidám
#200318
Ja igen bocsánat, kb. 1,5 hét óta kacsint
#200317
Zabar hajnalban szépen teljesített, járt már 4 foknál is, végül megették a felhõk. Nélkülük lett volna vagy 1-2 fok.
#200316
Még nincs szeptember vége de pár hét és a nyakunkon lesz, úgy gondolom a hûvös hajnal miatt már aktuális Petõfi egyik legszebb verse:

"Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Még zöldel a nyárfa az ablak elõtt,
De látod amottan a téli világot?
Már hó takará el a bérci tetõt.
Még ifjú szívemben a lángsugarú nyár
S még benne virít az egész kikelet,
De íme, sötét hajam õszbe vegyül már,
A tél dere már megüté fejemet."
#200315
Ettõl a giccsparádétól a maradék álom is ki ment a szemembõl.A lány kezébõl már csak egy szív alakú pink léggömb hiányzik "I love you Deszk " felirattal...

Bluli! Üdv a fõvárosban! vidám
Anarki. Akkor mit szóljak én, a körúttól 5 percre? Amúgy meg ki tudja, lehet hómentes telünk lesz! kacsint Na jó, egy 2009-es Medi azért jöhet.
#200314
7.2°C jelenleg,Tmin:6.0°C.Fázósra sikeredett a reggel!
#200313
Úgyhogy elõfordulhat, hogy télen fogok nálad 1-2 napra szobát bérelni, hogy hódolhassak az egyik legextrémebb szenvedélyemnek, a megmaradó hó észlelésének! laza
#200312
Árpádföld.
#200311
Észre sem vettem, hogy szünetelt. laza
#200310
Úgy értette, hogy a nyári szünet után sem kapcsolták ki laza
#200309
Több hetes szünet? Én másfél hete használtam Szlovéniában. nevet
#200308
Juhhéééjjj extázziiis több hetes szünet után van szlovén radaaaaar Link laza

#200307
Üdv, melyik részén vagy? A legkülsõ/legmagasabb részén Árpádföldön ill. Cinkotán szokott a legjobban megmaradni a hó, de a nem túl messzi Pécel még jobb hómegmaradás szempontjából... havazas nevet



#200306
Volt egy felejthetõ száraz tucatfront. De amúgy itt ünnep van, szeptember lett és nem lesz már kibírhatatlan hõség, ráadásul holnap nem kell iskolába menni!

beillesztett kép

#200305
Egyetem? nevet
#200304
Üdv, mától innen írogatok, és itt a XVI. kerületben lényegesen hûvösebb van, mint bent, már most fázni lehet kicsit kint. Télen biztos nem lesznek nagy gondok a megmaradással. nyelvnyujtas
#200303
Pozsonyban ismét kaptunk egy száraz HF-t, viszont a múlt szerdán leesett >20 mm után nincs okunk panaszra. Szerdáig marad a kora oszi ido, utána eleinte lassú, majd határozottabb felmelegedést várok. Az utolsó tartalékait mozgósító nyár viszont 30 fokot (netán tobbet) nem produkál már, 28 foknál tobbre nem számítok nevet
#200302
Nyaralás végre letudva, most értem haza. Azért jó volt a Balcsin így a nyárutón is, fürödni lehetett benne, és legalább nem izzadtunk a napon. És kellemesen néptelenek voltak a strandok. vidám
#200301
Szép-szép!
De méééééér kell kitölteni a csapit a naplóban? Reggel 8-kor nem ér rá? kacsint
#200300
2-10 mm esett a térségben, pár dörgéssel kísért zivatar volt.
#200299
Késõ délutánra jellemzõ felhõkép:

beillesztett kép


Link
Nem tudom a pontos fajtáját (valamiféle cirrus középmagas szintû beütéssel).
Nekem nagyon bejönnek ezek a felhõk.
nevet
#200298
Na végre sikerült befejezni a tetõcserét, köszönet az idõjárásnak hogy mellettünk volt és megkímélt minket, szépen szárazon átfonult a front ahogy illik, pont két zápor közé estünknevet
#200297
Csapadéktevékenység nem volt a frontból, de egy kis látványa azért volt a mai napnak.

beillesztett kép

#200296
Jól indul a szeptember.. zivatar zivatar

beillesztett kép

#200295
Egész fél hétig nézhettem a felettem keletkezõ és a körös-körül ténykedõ gócokat, egy közös volt bennük, nem adtak csapadékot.
#200294
Nálam 3mm esett a délutáni záporból és karcoló zivibõl.
3-4km-re É felé ennek akár tízszerese is lehullhatott, próbálok utána járni, néhány TSZ pont a cella útjában volt. zivatar
#200293
10 mm esett a délutáni zivibõl, fotózni nem tudtam mert tanévnyitón voltunk.
#200292
Itt semmi sem volt. zavarban
#200291
Borsó, erre nem kell riasztani. kacsint
#200290
Szia! jégméretet tudsz mondani?... nem láttam hirtelen, hogy említetted volna... bár gondolom pici. Kössz!

Utolsó észlelés

2026-06-24 08:54:03

Nagyalásony

23.0 °C

31505

RH: 63

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.