Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A másik oldalt mire érted? A Pesti-síkságnál persze hogy jobb
A 200-250 méteres Gödöllõi-dombság ugyanúgy "felveszi a versenyt" a dél-budai régió hasonló adottságú helyeivel. Nemegyszer fordult már elõ, hogy az M3-as magasabb részein 5-10 centik, miközben néhány kilométerrel arrébb latyakos 1-2 centik, a városban meg semmi. Nyilván Normafa környéke az igazán nyerõ, de az nem is egy kaliber a az itteni viszonyokkal.
A Budai-hegyvidék e legjobb, jobb mint a másik oldal hóvárás szempontjából. Sajnos nálam már fordul a szél és gyorsan vált míg a városban és a másik oldalon javában esõ esik addig nálam már 5-6 cm friss hó van.
A volt télen meg extra jellemzõ volt, gyakorlatilag 3 km múlva már hó alig volt, nálam repkedtek a 10 cm:-) 56 hótakarós nap és még 12 nap, hogy volt valamennyi hó a talajon, ez volt a tél termése és 3 hólapát tört szét:-) Hihetetlenül utaltam mikor március 27-én 22 cm vastag havat lapátoltam el:-) Október végén láttam az elsõ, és április elején az utolsó hópelyheket. Nem hiszem, hogy ilyen hóban gazdag tél lesz idén, mert ez azért igencsak ritka.
A volt télen meg extra jellemzõ volt, gyakorlatilag 3 km múlva már hó alig volt, nálam repkedtek a 10 cm:-) 56 hótakarós nap és még 12 nap, hogy volt valamennyi hó a talajon, ez volt a tél termése és 3 hólapát tört szét:-) Hihetetlenül utaltam mikor március 27-én 22 cm vastag havat lapátoltam el:-) Október végén láttam az elsõ, és április elején az utolsó hópelyheket. Nem hiszem, hogy ilyen hóban gazdag tél lesz idén, mert ez azért igencsak ritka.
Gyk néhányszáz méterre leszel a melóhelyemtõl, csak én 217 méteres magashegyi környezetben várom a havat
Béka: Köszi!
Attis: 2 hetente talán, ha lesz csapadék azokon a napokon, szóval nem nagyon.
Tudom, jártam ott. 
Attól viszont, hogy a Tarnának szép széles völgye van ott, még nem lesz a met-állomás "sík". Vagy meteorológiában máshogy határozzák meg a sík vidékeket? Komolyan kérdem, mert a földrajzos megfogalmazáshoz vagyok szokva, ezért mindig szemet szúr, amikor Zabart síkvidéki állomásként emlegetik (ahogy lász tette).
Attól viszont, hogy a Tarnának szép széles völgye van ott, még nem lesz a met-állomás "sík". Vagy meteorológiában máshogy határozzák meg a sík vidékeket? Komolyan kérdem, mert a földrajzos megfogalmazáshoz vagyok szokva, ezért mindig szemet szúr, amikor Zabart síkvidéki állomásként emlegetik (ahogy lász tette).
Majd télen, valahogy a január 10, febr.5 környékén gyere le pl. Mórahalomra. Téli pusztaság, megmaradó hó,derült naplemente, ragadó orrlyukak, a fagy illata széna-szalmával,- de meleg fürdõhely, csend..apartman, Szeged egy félóra buszozás 18 km.-re óránként.
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1066)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1065)
Talajközelben elég nagy valószínûséggel lesz negatív érték, a térképeket végignézve erre elsõsorban ék, az Északi-középhegység völgyei esélyesek.
A T2m ellenben nehezebb ügy, ott rezeg a léc. Érzésem szerint inkább nem megy 0 alá 2 m-en, de a zabari Polar Park esetleg mégis csodát tesz!
A T2m ellenben nehezebb ügy, ott rezeg a léc. Érzésem szerint inkább nem megy 0 alá 2 m-en, de a zabari Polar Park esetleg mégis csodát tesz!
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1064)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1063)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1062)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1061)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1060)
A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Játékos meteorológia (#1059)
Pont erre a versre gondoltam tegnap én is, amikor visszatérvén nyári családi szabadságomról megcsapott az õszi szellõ hûvös lehellete. Annó immár jó 30 éve, hogy 1. osztályos gimnazistaként tanultuk ezt a csodaszép Petõfi-költeményt, hogy szalad az idõ...
Azért még egy pár szép késõ nyári nap összejöhet a kelet-európai AC és a nyugat-európai teknõ jóvoltából. Hûvös hajnalok, kellemesen meleg, de már nem forró délutánok, sekély köd, gyöngyszemes harmat díszítette pókhálók, imádom ezt az idõszakot
Azért még egy pár szép késõ nyári nap összejöhet a kelet-európai AC és a nyugat-európai teknõ jóvoltából. Hûvös hajnalok, kellemesen meleg, de már nem forró délutánok, sekély köd, gyöngyszemes harmat díszítette pókhálók, imádom ezt az idõszakot
Zabar hajnalban szépen teljesített, járt már 4 foknál is, végül megették a felhõk. Nélkülük lett volna vagy 1-2 fok.
Még nincs szeptember vége de pár hét és a nyakunkon lesz, úgy gondolom a hûvös hajnal miatt már aktuális Petõfi egyik legszebb verse:
"Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Még zöldel a nyárfa az ablak elõtt,
De látod amottan a téli világot?
Már hó takará el a bérci tetõt.
Még ifjú szívemben a lángsugarú nyár
S még benne virít az egész kikelet,
De íme, sötét hajam õszbe vegyül már,
A tél dere már megüté fejemet."
"Még nyílnak a völgyben a kerti virágok,
Még zöldel a nyárfa az ablak elõtt,
De látod amottan a téli világot?
Már hó takará el a bérci tetõt.
Még ifjú szívemben a lángsugarú nyár
S még benne virít az egész kikelet,
De íme, sötét hajam õszbe vegyül már,
A tél dere már megüté fejemet."
Ettõl a giccsparádétól a maradék álom is ki ment a szemembõl.A lány kezébõl már csak egy szív alakú pink léggömb hiányzik "I love you Deszk " felirattal...
Bluli! Üdv a fõvárosban!
Anarki. Akkor mit szóljak én, a körúttól 5 percre? Amúgy meg ki tudja, lehet hómentes telünk lesz!
Na jó, egy 2009-es Medi azért jöhet.
Bluli! Üdv a fõvárosban!
Anarki. Akkor mit szóljak én, a körúttól 5 percre? Amúgy meg ki tudja, lehet hómentes telünk lesz!
Úgyhogy elõfordulhat, hogy télen fogok nálad 1-2 napra szobát bérelni, hogy hódolhassak az egyik legextrémebb szenvedélyemnek, a megmaradó hó észlelésének!
Üdv, melyik részén vagy? A legkülsõ/legmagasabb részén Árpádföldön ill. Cinkotán szokott a legjobban megmaradni a hó, de a nem túl messzi Pécel még jobb hómegmaradás szempontjából...
Volt egy felejthetõ száraz tucatfront. De amúgy itt ünnep van, szeptember lett és nem lesz már kibírhatatlan hõség, ráadásul holnap nem kell iskolába menni!

Üdv, mától innen írogatok, és itt a XVI. kerületben lényegesen hûvösebb van, mint bent, már most fázni lehet kicsit kint. Télen biztos nem lesznek nagy gondok a megmaradással.
Pozsonyban ismét kaptunk egy száraz HF-t, viszont a múlt szerdán leesett >20 mm után nincs okunk panaszra. Szerdáig marad a kora oszi ido, utána eleinte lassú, majd határozottabb felmelegedést várok. Az utolsó tartalékait mozgósító nyár viszont 30 fokot (netán tobbet) nem produkál már, 28 foknál tobbre nem számítok
Nyaralás végre letudva, most értem haza. Azért jó volt a Balcsin így a nyárutón is, fürödni lehetett benne, és legalább nem izzadtunk a napon. És kellemesen néptelenek voltak a strandok.
Szép-szép!
De méééééér kell kitölteni a csapit a naplóban? Reggel 8-kor nem ér rá?
De méééééér kell kitölteni a csapit a naplóban? Reggel 8-kor nem ér rá?
Késõ délutánra jellemzõ felhõkép:
Link
Nem tudom a pontos fajtáját (valamiféle cirrus középmagas szintû beütéssel).
Nekem nagyon bejönnek ezek a felhõk.

Link
Nem tudom a pontos fajtáját (valamiféle cirrus középmagas szintû beütéssel).
Nekem nagyon bejönnek ezek a felhõk.
Csapadéktevékenység nem volt a frontból, de egy kis látványa azért volt a mai napnak.

Egész fél hétig nézhettem a felettem keletkezõ és a körös-körül ténykedõ gócokat, egy közös volt bennük, nem adtak csapadékot.
Nálam 3mm esett a délutáni záporból és karcoló zivibõl.
3-4km-re É felé ennek akár tízszerese is lehullhatott, próbálok utána járni, néhány TSZ pont a cella útjában volt.
3-4km-re É felé ennek akár tízszerese is lehullhatott, próbálok utána járni, néhány TSZ pont a cella útjában volt.
Szia! jégméretet tudsz mondani?... nem láttam hirtelen, hogy említetted volna... bár gondolom pici. Kössz!