Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ahogy figyelem a csapadék közeledtét, egyre jobban tudom elképzelni azt a kemény 2 mm-t amit az ECM ad ide
Minden szétesik itt az elmúlt 1 hónapban...
Igen, ez lehet. Vagy megemlíteni, hogy "A és B fok várható, de a tartósan ködös, borult tájakon AB fok alatt maradhat a csúcshõmérséklet." Csak ilyenkor nehéz ábrázolni a térképen. Ilyenkor leginkább ott tünteti fel az elõrejelzõ, ahol a legnagyobb esélyt lát rá, de mivel M.o. egy nagy medence, így a köd ilyenkor bárhol felütheti a fejét, nehéz rá konkrét helyet adni, fõleg hogy a 10 ikon a 36 órás elõrében kb egy 80-100 km sugarú területet fed le, ami bõven elég nagy ahhoz, hogy egészen más idõjárás legyen a terület két átellenes végében.
Na, mindegy, csak próbálom kimagyarázni a dolgokat.
Mentségemre szóljon, hogy az OMSZ is rel. magas hõmérsékleteket várt. Amúgy ahol feloszlott a stratus, ott fel is melegedett több fokkal 20 fok fölé a hõmérséklet.
Torontál: Pedig most tényleg megijedtem!
Amúgy az építõ jellegû kritikákat mindig szívesen fogadom, és igyekszem tanulni belõlük.
/ Na persze olyan napjaim is vannak, mikor besértõdök rajtuk.
/
Na, mindegy, csak próbálom kimagyarázni a dolgokat.
Torontál: Pedig most tényleg megijedtem!
Én csak lükéskedtem, nehogy komolyan vedd!
Akik itt olvasnak és irkálnak, 1000-bõl egy venné a fárdságot gondos lelkiismeretes munkát kiadni a kezébõl.
A csapi harmadolás az holnap estétõl értendõ, 40 mm helyett 13,33 látszik most.
A csapi harmadolás az holnap estétõl értendõ, 40 mm helyett 13,33 látszik most.
Perico, az inverziós helyzetekben esetleg tágabb intervallumot lehetne nyitni a T-nek, jelezve ezzel a nagyfokú bizonytalanságot.
Az inverziós helyzet sosem volt az erõsségem. Amikor fennáll a köd lehetõsége, akkor már elõre félek, ha én vagyok az elõrejelzõ, mert a ködöt magát még csak-csak megfogom egész jól, na de hogy az meddig marad és fõleg hol? És mivé alakul? Mennyire oszlik fel? Ebben sajna még nincs elég rutinom, bevallom.
Ez biza nagy hiba. Lassan már nekem kell elõrét írni.
Az viszont meghökkentõ volt, hogy minden modell megharmadolta a csapit ide.
Én voltam a ma reggeli elõrejelzõ!
Elnézést anyukádtól így utólag is, a beragadó rétegfelhõzettel nem nagyon számoltam. Pontosabban nem gondoltam, hogy ilyen sokáig kitart, fõleg délkeleten.
Itt még semmi, de várom szeretettel.
Neked jó éjt és holnaptól jó munkát!
Neked jó éjt és holnaptól jó munkát!
Ejj, kemény zápor van, közel f.sz.i, úszik az utca máris. Tényleg jóéjt! 
Szerk.: 82-es, zubog az egész ház úgy ömlik..
Szerk.: 82-es, zubog az egész ház úgy ömlik..
Eléggé bedurrantak a dolgok ott északnyugaton...
Örülnék én is egy kiadós esõnek, fõleg, hogy fogadtam egy kólában Meteorossal, hogy péntek 23:59-ig 10mm feletti csapit fogunk kapni.
Örülnék én is egy kiadós esõnek, fõleg, hogy fogadtam egy kólában Meteorossal, hogy péntek 23:59-ig 10mm feletti csapit fogunk kapni.
Megérkezett az elsõ zápor!
Péntekig Sárváron fogok dolgozni, addig nem leszek gépközelben, sok csapit mindenkinek.
Péntekig Sárváron fogok dolgozni, addig nem leszek gépközelben, sok csapit mindenkinek.
Csornánál bedörrent konkurens észlelés szerint...de azóta gyengülnek a cellák.
Azok a piros gócok szerintem esélyesek a bedörrenésre. Remélem éjszaka itt is lesz valami, de egyelõre még messze van minden, így nem várok tovább, megyek aludni.
Kis MUCAPE napok óta látszott a modelleken, van esély rá, bár délebbre jóval több.
Elõtte is kezdenek kipattanni kisebb gócok, pl. Sopron környékén. szerk.: már felétek is.
Úgy látom van reális esélye, hogy a dél-dunántúli csapadékzóna elérjen bennünket. Milyen arrafelé az intenzitás? Látom Nagyatád megkapta ma is.
Seth: grat. a képhez, jó lett.
Úgy látom van reális esélye, hogy a dél-dunántúli csapadékzóna elérjen bennünket. Milyen arrafelé az intenzitás? Látom Nagyatád megkapta ma is.
Seth: grat. a képhez, jó lett.
Köszi, és még csak most jön majd a színek kavalkádja, a legszebb évszakban járunk.
Be is robbant a vonal, Brno környékétõl egészen Grazig látszik a lineáris szerkezet, kíváncsi vagyok, mi sül ki ebbõl.
Amikor elmentem, nem találtam a telefonomat, de siettem, mert elég gyorsnak tûnt.. lényeg, h így nem volt netem és nem tudtam, h kellene még atád felé menni.. radarról meg úgy számoltam itthon, hogy kb felettem fog elhúzni, így olyan helyrõl lestem, ahol d, dny felé látok... Jónak is tûnt, arrafelé villogott. De mint kiderült ratyi hely volt. Itt van ez a kép, kb semmi sem látszik rajta... Amikor már fotózható lett volna, kitakartak a fák.
Link
De szupercella volt, az tuti! Láttam.
De szupercella volt, az tuti! Láttam.
Lõttem pár éjszakai képet, a távoli villámok fényében nem láttam szupercellához hasonló strukturát, igaz, kb.20 km-re nyugatra volt/van a kicsike.
Friss radar szerint itt van az egyik tõlem kb.5 km-re ÉNY-felé, a másik pedig DDNY felé egy köpésnyire. Szerintem már rám is terjeszkedett, eléggé nyomatja neki az esõ.
Friss radar szerint itt van az egyik tõlem kb.5 km-re ÉNY-felé, a másik pedig DDNY felé egy köpésnyire. Szerintem már rám is terjeszkedett, eléggé nyomatja neki az esõ.
Az analízis szerint 15m/s a nyírás ott, és ÉK felé növekszik. Lassan beér a 17-es zónába.
Egy kis visszatekintés... Szombaton szép kis porördög volt az M6-os mellett hazafelé: Link (mobilos kép, jó silány, de lényeg ott van...)
Én innen nem láttam a szerkezetet, várom a képeket, de idén nem szeretik Barcsot a délnyugati sc-k.
Holnap miután hármunk csapadékát átlagoltuk, kiderül hogy mennyi esett a környéken átlagosan....
Bár annyi idõm lenne foglalkozni vele, mint régen...
Bízom az igazamban
Ha nem jön be, legközelebb hallgatok rád!
Bízom az igazamban
Általában ha idõjárásról diskurálunk, akkor Neked van igazad.
Legyen most is, azt kívánom!
Legyen most is, azt kívánom!
Elvileg lehet hogy az a stabil piros rész szupercella.
Kevés villám van benne egyenlõre...
Kevés villám van benne egyenlõre...
Indulás a mezõre!
Ki tudja, mit látok a villámok fényében..
Igazán szép szülinapi ajándék lehet.
UM: 15-25mm
GFS 15+mm
ZAMG: 15+mm
OMSZ WRF 15+mm
OMSZ AROME ~10mm
ECMWF: szintén sok-sok mm
Ez ide a környékre vonatkozik. Jelentõs esõre van kilátásunk
GFS 15+mm
ZAMG: 15+mm
OMSZ WRF 15+mm
OMSZ AROME ~10mm
ECMWF: szintén sok-sok mm
Ez ide a környékre vonatkozik. Jelentõs esõre van kilátásunk