Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Már vöröslik a radaron. Orosháza most pótolja be az elmúlt hónapok hiányát.
Megérkezett a zivik kifutószele, ami a szél élénkké fokozódásában nyilvánul meg. Emellett - közel másfél óra stagnálást követően (hisz a dögüllő alatt nyilván besütött a nap)- újra csökken a T. Ide ennyi jutott mára, úgy tűnik. Gratula a csapadékos helyeknek!
Üdv! Itt kicsivel több, mint 9mm-t termelt a mai zivatar. A június ezzel kb 31mm. Remélhetőleg holnap is kapunk valami hasonlót.
Rendben, de kérek hozzá ablaktörlőt is, hogy rendesen kilássak!
Örülök, hogy arra is esik végre. Hajrá, csak így tovább a teli vizesárokig!
Örülök, hogy arra is esik végre. Hajrá, csak így tovább a teli vizesárokig!
Itt pedig most első osztályú levezetés van.
A zivi után váratlan és érthetetlen módon behízott az üllő illetve maradvány felhőzet és egyenletes, erősödő csendes eső kezdődött.
Gyakran előfordul egyébként hasonló, vagyis a régi szép időkben előfordult nem ritkán.
A zivi után váratlan és érthetetlen módon behízott az üllő illetve maradvány felhőzet és egyenletes, erősödő csendes eső kezdődött.
Gyakran előfordul egyébként hasonló, vagyis a régi szép időkben előfordult nem ritkán.
Melyik Napon lévő kutyaólban mérték ezt az értéket? 
Aszódon, (a lakótelepen) ma 36,6 °C-on tetőzött a T.max.
Persze, ment volna az feljebb is, de egyszer csak jött egy dörrenés, majd 10 perccel később némi szemerkélés, aminek következtében még a járda sem lett vizes.
Aztán később, 17 óra után idetévedt még egy aprócska záporocska, ami már nedvesített némileg, de ennek zöme is hamar visszajutott a légtérbe.
Jelenleg 26,7 °C van, kizárt, hogy ma összejöjjön a 37,1°C.
Aszódon, (a lakótelepen) ma 36,6 °C-on tetőzött a T.max.
Persze, ment volna az feljebb is, de egyszer csak jött egy dörrenés, majd 10 perccel később némi szemerkélés, aminek következtében még a járda sem lett vizes.
Aztán később, 17 óra után idetévedt még egy aprócska záporocska, ami már nedvesített némileg, de ennek zöme is hamar visszajutott a légtérbe.
Jelenleg 26,7 °C van, kizárt, hogy ma összejöjjön a 37,1°C.
Nagyon nagy mázlim volt, mert szerencsére nem itt Angyalföldön, hanem Újpesten voltam, amikor kipattant a zápor. Felhőszakadásszerű intenzitással tolta legalább 10 percig. Ha itthon vagyok, akkor megint csak a szokásos szánalmat kapom, érdemes volt kicsit kimozdulni erről az elátkozott helyről. Most hazaérve látom, hogy arra nem futotta, hogy a fák alatt is nedves legyen az aszfalt. Ez a szánalom földje, na de nem baj, szerencsém volt, mert jókor voltam jó helyen. Most lehet hónapokig nem látok intenzív csapadékot! 
Azért titkon remélem, hogy az év végéig nem érjük el a 200 mm-t és remélem kurva sok köd lesz!
Ködöcskécskecskécske, ködike, jujj love!!! The best, forever!
Azért titkon remélem, hogy az év végéig nem érjük el a 200 mm-t és remélem kurva sok köd lesz!
Itt a 13-ban viszonylag értelmes zápor van már egy jó negyed órája. Porát elveri, kicsit a betont hűti. Ezt is köszönjük!
Statisztikailag zivataros nap a mai, azonban csapadék nem volt. Csak az osztrák zivatarfelhők üllői miatt nem lett meg a forró nap, de így is meglett a 34 fok. Már most éjszaka se volt felfrissülés, csupán 22 fokig hűltünk, azonban ahogy nézem érik a következő trópusi éjszaka.
2,9 mm, semmi extrát nem hozott, gyengécske zivatar volt, DE VOLT. Na majd holnap!
Pont erre tart, látvány nincs de már dörög...pár napja írtam boritekolz, ugyanis megy a grill
Természetesen a láncolat elhalt része tart felém. Szél feltámadt, hőmérséklet csökkent, eső semmi. Holnap megint.....
Robban tőlem keletre, délre a légkör.
Emelkednek a Cb-k.
Tmax 34.8 fok
Tmin 15.1 fok
RH 34%
Fhsz Gödöllő
Emelkednek a Cb-k.
Tmax 34.8 fok
Tmin 15.1 fok
RH 34%
Fhsz Gödöllő
igen 
30 alatt vagyunk, de nem szellőztetek, mert bent légkondi nélkül is "csak" 25 fok van
30 alatt vagyunk, de nem szellőztetek, mert bent légkondi nélkül is "csak" 25 fok van
Húszemeletes környéke romokban. De legalább a vihar által betört ablakokon könnyebben dől be a friss levegő. 
Viccen kívül, tényleg lehet most szellőztetni, már 6 tizedet hűlt a szoba (29,5 -> 28,9).
Viccen kívül, tényleg lehet most szellőztetni, már 6 tizedet hűlt a szoba (29,5 -> 28,9).
Igen... Nem egy délnyugati sztori... Nálam kb 20 percig esegetett, a 17. percben már az eresz is elkezdett csepegni... De nem panaszkodom, 0,2 vel beljebb vagyok.
Tiszalúcon fél órája felhőszakadás van, áll mindenütt a víz (és pont most hagytam el a telómat, nem tudok fotózni, videózni
)
Nálam a február 24-én kezdődött rendkívüli szárazság 80 napig tartott és május 14-ig 80 nap/18,9 mm csapadék hullott, majd május 15-17-ig 3 nap alatt 33,2 mm csapadék hullott a csendes eső és záporokból, majd május 18-tól tegnap június 19-ig az elmúlt 33 nap csapadékösszege 11,4 mm nálam.
A múlt hétre is csak 9,6 mm csapadék hullott.
Az éves csapadékösszeg eddig 145,4 mm úgy, hogy már június 20-a van.
Eléggé perverz, amit az idei év első fele művel.
Ma minden tőlem keletre mehet el délután és este, majd vasárnap kis esélye van kiadós csapadéknak zápor-zivatarból, majd hétfőtől újra tartósan száraz időjárás néz ki.
Hát, mit ne mondjak, idén életemben először szarrá éghet a környékem, de úgy, hogy nagyon durván, igazi 2022-es alföldi aszály szinten.
A múlt hétre is csak 9,6 mm csapadék hullott.
Az éves csapadékösszeg eddig 145,4 mm úgy, hogy már június 20-a van.
Eléggé perverz, amit az idei év első fele művel.
Ma minden tőlem keletre mehet el délután és este, majd vasárnap kis esélye van kiadós csapadéknak zápor-zivatarból, majd hétfőtől újra tartósan száraz időjárás néz ki.
Hát, mit ne mondjak, idén életemben először szarrá éghet a környékem, de úgy, hogy nagyon durván, igazi 2022-es alföldi aszály szinten.
Az úgy huncut... én meg levágtam a maradék kiégett ősgyepet.
Lesz ott 200 mm simán itt-ott, mi meg szépen csücsülhetünk majd a 30 fokban a dögüllő alatt èjszaka.
A felsőt láthattad, az alsó a cseh határ közelében volt innen messze ÉNy-ra, míg az alsó Közép-Burgenlandban.
Itt továbbra sem bír esni semmiből. Vagy délre, vagy nyugatra, vagy északra alakul ki. Meg persze volt keletre is nemrég.
Pár mm-s záporok/zivatarok voltak a hónapban, itt a város nyugati részén. Most is a délre kialakult cella dörgését hallgatom.
Nem írom még le a hétvégét, de a pechszériánkat nezve, akár az elmúlt években is, nem sok reményt fűzök azért hozzá.
139 mm eddig. (Az nem világos, hogy állomás mérte, vagy radarbecslés. “In dieser Region besteht derzeit extreme Überflutungsgefahr durch heftige Regenfälle. Dabei wurde In den letzten 6 Stunden eine durchschnittliche Niederschlagsmenge von 78 mm in dem Gebiet registriert. Punktuell sind bis zu 139 mm Niederschlag gefallen.” Szerintem az utóbbi)
A helyi keletezést hallom dörögni, de az már elment, a felvidéki express talán jó lesz.







