2026. június 16., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#699356
A tegnapi sok permetezés miatt van.
#699355
Pontos időponttal rendelkezem a csapadékos időszak kezdetéről: május 18-tól indul. Akkor kezdődik nálam a tetőcsere.vidámnevet
#699354
Május 1. jó lehet egy félországos tarolásraszeret
#699353
Ma délnyugat, holnap lehet délkelet lehet befutó. Semmi nem oldódik meg, hogy eltünsz, ezzel az erővel ország 80%-a eltünhet a fórumról. Írom ezt azért mert én kedvelem a hozzászólásaidat, és szerintem mások is. De persze te döntesz, abban teljesen egyetértek, hogy egyelőre teljesen reménytelen a helyzet és marad is. Valóban nincs miről írni csak a folyamatos száraz szélről és fenyegető fagyokról.
#699352
Jó reggelt!

Élénk ÉNY szél, derült, POR.
14 fok.
beteg
#699351
Dönget a szél, az eddigi legerősebb lökés 67 km/h, hozzá 14,5 fok.
#699350
Megnéztem először a GFS t850 és nyomás térképeket, számomra azok a mérvadóak. Gondoltam magamban, na ez a reggeli egy egész jó futás lett, nézzük a 384 órás össz csapitérképet!
.
.
.

beillesztett kép


Na, akkor én most elkezdem a száműzetést! Nem tudok már semmilyen pozitív hozzáállást magamra erőltetni.
Legközelebb akkor jövök, ha valóban valamiről be tudok számolni.
Kitartást mindenkinek!
#699349
Megjött Balázs, a T felrobbant.
Tmin 2,7 a tegnapi 26,9-es Tmax után.

beillesztett kép

12.1 °C
#699348

beillesztett kép



beillesztett kép

#699347
26,9 °C után már csak 6,0 °C. 
#699346
750 hektár szántón várjuk az aranyat erő májusi esőt. Ennél már csak jobb lehet. Fel a fejjel. eso
#699345
Nálunk nyugaton ez a hidegfront sok vizet nem fog zavarni, gyakorlatilag már hétfőn 20 fok lehet újból. Aztán kedden-szerdán lehet egy kis eső, de sokat attól sem várok, némi szerencsével 5+ mm összejöhet, de valószínűbb, hogy 1-3 mm lesz csak, úgyhogy egyelőre nem forog veszélyben a korábbi kijelentésem, miszerint április végéig sem érjük majd el a 100 mm-t idén (83,5 mm-nél tartunk most).
Ami viszont érdekesebb kérdés, hogy vajon május első napjaiban összejön-e a fagyos nap. Itt utoljára 15 éve volt erre példa, 2011. május 6-án -0,4 °C volt, és eddig ez az egyetlen májusi fagyos napom amióta mérek.
(Az egyébként egy érdekes év volt, április végéig akkor is kifejezetten száraz volt az idő, a hónap utolsó napjaiban viszont jött egy bárikus mocsárhelyzet - és az első tubám: Link -, de még azzal sem érte el a 100 mm-t az első 4 hónap csapadékösszege. Majd érkezett a május eleji lehűlés, a nyár viszont már elég változékony és zivataros volt, mindhárom hónapban 100 mm körüli csapadékkal.)
#699344
Csodás kilátások:

beillesztett kép


Nem várok tovább az esőre, ma széles körű öntözés volt Mihálygergén a kertben.
Ha le is fagy ami csak tud, legalább ne száradjon ki ami túléli...
Van felénk egy mondás, szeles tavasz után ócska év jön a mezőgazdaságra. Majd megfigyelem, hogy igaz-e!
#699343
Az év első nyári napja itt megvolt pont 25 C fokkal.
#699342
Ismét jön a szél? Hát el sem ment ..ma is vitt mindent mint a piros ász.. természetesen ahogy lement a nap, totális szélcsend..gebendjen meg de komolyan..
#699341
Mai izgalmak, nem sok van mostanában. Még a fagyos nap se jött össze, Tmin.: 0.5°C.  laza

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



És egy erdészcsillag, mint megtudtam ma! nevet

beillesztett kép

#699340
Én most vetettem először ősszel áttelelő borsót, majd kiderül, lesz-e belőle valami.
A tavaszi borsó ilyen:

beillesztett kép

#699339

beillesztett kép

#699336
A szomszédom már nagyban tolja laza

beillesztett kép

#699334
Éppen, hogy de behúztuk a nyári napot, kereken 25 fokkal, fantasztikus az idő, zavartalan napsütéssel. nevetŐszintén szólva azonban most ma jobban értékelem azt, hogy nem fúj ez a rohadt szél, mert holnaptól sajnos ismét jön ez a tetves északnyugati szél. Csapadék már nagyon elkelne, iszonyatosan száraz a levegő, 20% alatt van a légnedvesség és egyre nagyobb mindenfelé a por. Március, áprilisban is alig volt eső és ami volt is azt rögtön kiszárította a szél.  Rendkívül szeles időszakot élünk itt.
#699333
Nekem csak tavaszi van (tavaly az ősziek nem remekeltek), de már a számát sem tudom, hogy hányszor locsoltam idén. Most is szakadszeret

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép



Szerencsére Amanitától meg Blue Sky-tól lopom a talajvizet, szóval kisebb probléma a kertben az aszály laza
#699332
VasZalai zéró felhő.
Háttérben a házak már Felsőrajk.

beillesztett kép

#699331
Nincs semmi izgalom az időjárást illetően, ezért újból a kertből hoztam fotókat.
(őszi vetésű Édes-Provanszi zöldborsó)
Jöhetne már egy jó kis eső/záporeső, mert sokat kell öntöznöm. 

beillesztett kép



beillesztett kép


#699330
24,9 fok, 19% rH Bohóc
A természet próbálkozik ugyan, de a fákon kókadoznak a friss levelek, a fű barna...
#699329
Az elmúlt 5 évet ha nézzük, akkor pedig sok-sok száz mm a különbség. Ami persze normális esetben is így lenne, de ha a helyi anomáliákat adogatjuk össze, akkor lesújtó a kép nálunk. Tényleg itt kell élned, hogy elhidd.
#699328
Az éves csapitérképen VasZala sem teljesít kiemelkedően jobban, mint DK. Néhol még rosszabbul. Link
/bár tudom a szep-dec-i időszak lényegesen jobb volt itt, azaz máshonnan indul(t)unk/
Legalábbis nálam most tartunk 100 mm körül/éppen alatta.
/bár a méréseim az év első 3 hónapjában nem éppen voltak tökéletesek a hófúvásnak, stb-nek köszönhetőennevet/
#699327
Harmat sincs ...  zavarban 
#699326
Ji: 22 C-fok, mérsékelt-élénk ÉNY-i szél, derű.
A veteményes továbbra is sivatag, kellett is rá hordanom jó pár adagnyi vizet... Mi lesz így nyáron?!
#699325
Én a hideg reggeli hőmérsékletet utálom már nagyon!!!

#699324
20% rH, 24,7 fok, még a végén talán meglesz a nyári napnyelvnyujtas
#699323
Dny-ra a fáklya egész biztató a GFS-en, persze az op. kiugrik, de még így is lehetne valamennyi csapadék.

beillesztett kép

#699322
Orosházán hagyomány, hogy április utolsó estéjén fáklyás felvonulás és utcabál, május elsején pedig majális van a lóverseny pályán.
A régi szép időkben ezeken a napokon már zajlott a konvektív szezon. Több fáklyáson is volt esti villám show, illetve egyszer a lovin kapott el egy délkelet felől érkező, irgalmatlan lecsapókat szóró zivatar. Hát, változnak az idők...zavarban
#699321
Volt egy kis porördög nemrég. Remek idő van amúgy 24,5°C-al. ( csak csapi kellene már )

beillesztett kép

#699320
23,8 fok, 20% rHBohóc
De legalább nincs fülledtség szeretBohóc
#699319
Há' mondjuk erről pont nem én tehetek, hanem Magyarország klimatikus viszonyai! szomorunyelvnyujtas
#699318
Sajnos még reménytelenebb a helyzet, mint pár nappal ezelőtt. Persze be fog majd időnként tenni 20-30 mm-t 200 óra felett, de a következő futás alatt általában elpárolog. Viszont szerintem az új kormány elkezdhet foglalkozni a Balaton és a Velencei tó valamilyen módon való feltöltésével, vízutánpótlással. Méghozzá pánikszerüen. Volt arról szó, hogy a Rába vizét vezetik a Balatonba, vagy néhány nagyobb vízhozamú bakonyi patak vizét. Csak hát sajnos ezek is kiszáradóban vannak, maradna a Rába. Ha így folytatódik, a Balaton 2003-as szint alá is süllyedhet a nyár közepére. Én úgy látom csapadék terén romlik a helyzet 2003-hoz képest is. A másik dolog, - bár ez kevésbé okoz károkat, -  hogy tényleg nincs miről írni. Max a szélről, de az meg a lőtéri kutyát sem érdekli már. Egy pozitívum van az egészben, hogy egyelőre az igazán meleg légtömegek elkerülnek a következő 8-10 napban, de sajnos ezek eljövetele is csak idő kérdése. (végeláthatatlan omega blokk, hőkupola) Már a szemem előtt látom ezt az időjárási felállást a térképen, még a hideg is kiráz a gondolatától.
#699317
"...hozzánk"...
Bár "Nyuli" megelőzött.
Szóval hozzátok. A többi mehet a JBKA. Bohóc
#699316
Nem elhanyagolható tényező! szeret

Viszont most már nálam is kezd csökkeni a fűnyírások gyakorisága, azért a felső talajréteg kezd kiszáradni. Nem tragikus a helyzet, de az a 20 mm leeshetne na... nyelvnyujtas
#699315
Békebeli tuareg brigád. laza

Takt.: 23,8 °C, rH: 34 %.
Nyitnak a strandok, kígyóznakkacsint a népek a lángosozó előtt.vidám
#699314
22,3 fok, 22 % rH Bohóc
#699313
De ugye ne felejtsük el, hogy VasZaláról van szó  laza
#699312
GFS friss futása bepróbálkozik 20 mm esővel a szerdai napra ide hozzánk. Ahogy múltkor írtam: merész, merész... vidám

beillesztett kép

#699311
Ma is fúj a szél. Takt 23,0°C 20% RH. Csapadéknak nagyon nyoma nincsen. Holnap meg érkezik az erős szeles hidegfront. Hát na. Ez jutott nekünk mostanra. vidám
#699310
Amúgy most jöttem meg egy kellemes baráti összejövetelről Bohóc

beillesztett kép

#699309
Fúj a szél, száll a por.
Ezzel a mai nap eddigi, jelenlegi és várható eseményeinek összefoglalóját olvashattátok.
Mindjárt 19 fok, rH 29% Bohóc
#699308
Pont emiatt én nem jövök erre most pár hétig, mert csak anyázni tudnék és nem akarom felbosszantani szegény moderátorokat, illetve untatni a tisztelt olvasóközönséget....
#699307
Idén télen is bizonyított, hogy nem sok sz*rt ér.

Utolsó észlelés

2026-06-16 10:48:08

Csesznek

22.0 °C

RH: 51 | P: 1019.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.