2026. június 23., kedd

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#12053
Köszönöm!
Közben itt is olyan ígéretes az ég. De pont ott nem látszik ki semmi, ahol kellene.
#12052
Ragnell - jó utat, vigyázz Magadra; várunk nevet már bocs hogy a többiek nevében is nyilatkozom, vélhetõen õk is ezt gondolják vidám
#12051
Pocsékul fednek a felhõk, pedig mögülük mintha 22-es felsõ ivdarabkája villogna elõ; reménykedem hogy melléknap még lehet belõle, mert a feltételek adottak - ha nem lennének a retek "szivatófelhõk"
#12050
Most kivételesen nem a seprûmön repülök kacsint
Két hét múlva leszek újra. De ha találok internetet, közben is. Kifejezetten halo-esélyes helyre megyek, így talán hozok majd pár izgalmas képet.
#12049
Ma reggeli égkép kelet felé:
Link
Link
#12048
Seprûhöz is kell már személyzet? Az oan mint a jetski nyelvnyujtas
Azé jó utat, vigyázz magadra Kisvirág nevet hozzál képeket
#12047
Üdv!
Itt is volt/van a két melléknappal együtt. Fotók a multkorival együtt lesznek valamikor.
#12046
Köszi nevet Emlékeztél rá? nevet
Kár, hogy nem veled repülök!
#12045
Ragnell! Jó utat holnapra, remélem normális személyzetet fogsz ki...
#12044
van 22-esünk, és ez már nem csak az érzékelhetõség határán mozog, hanem akár egy 2-es erõsséget is elér...
#12043
Jó reggeltnevet
(Nekem meg jóccakát, megyek aludni..nevet
Link
Link
Link
#12042
Szépen látszik a napkorong a köd miatt nevet
Link

Lord Akela:Valóban érdekes a cikk nevet
#12041
Jó reggelt! Ez a cikk is elgondolkodtató Link nevet
#12040
Jó Reggelt Kívánok!
Egy kis érdekesség: Link
#12039
Jó reggelt Nola nevet Villámkák - nincs mit, szivesen máskor is ha szükséges nevet az ablaktörlõ sejthetõ volt nevet Juteszembe, remélem nem gond a "nyitólap szöveg" (Nola Video presented) gondoltam ne legyen mán olyan egyhangú a szikrázás nevet Elég göröngyös, gidres-gödrös volt az utatok, az már a videón is látszik, de így, a kisülésekre korlátozva a megjelenítést, még jobban érzékelhetõvé vált, csoda hogy nem kaptatok tengelytörést azokban a kátyúkban nevet
#12038
Jó reggelt szép napot jó kedvet nevet Itt kb. negyedórán át pazar sárga-narancs-vörös szinek kísérték a napkeltét és aranysárga szórt fény volt mindenütt - aztán minden elszürkült és bár a felhõzet alig haladja meg a közepes borultságot, õszi ködös reggel hatását kelti szomoru
#12037
Jó reggelt! Hûû! Köszönöm a láthatóvá tételt! Nálam is igen sötét volt a kép. Talán 2 zivatarfelhõ volt útközben, amit kikerültünk, meg a kisebb pamacsok, amikbe belementünk. Akkor szóltak a fiúk, hogy menjek, amikor kijöttünk egy pamacsból, persze akkor kezdett el a gép is rázni. Ennél látványosabb is szokott lenni az elmondásuk szerint. Én egyszer láttam olyat, ami sokkal jobban szerteágazott, olyan volt, mint egy göcsörtös villámkéz, ami belekapaszkodott a gép orrába, próbált egyre feljebb jutni...nevet
Ja, a villámkák kiindulópontja az ablaktörlõ rögzítõbumszlija volt.
#12036
A görgõfelhõ nem attól görgõfelhõ, hogy gördül!:-)
#12035
pedig ezek kívételesen jól lehetett látni hogy gördül, attól függetlenül hogy a képeken nem úgy néz ki amúgy Bp-nél eléggé le volt gyengülve
#12034
12029. - squallline: ne haragudj de ezeknek nem sok köze van a görgõfelhõhöz! Az Astromané az igen!:-)
#12033
Nola bõvebbet tud mondani róla, õ készítette a videót repülés közben nevet

beillesztett kép


én csak belepiszkáltam nevet
#12032
Elég sokat figyeltem az életemben, de St.Elmo-fire-t (még nevet ) soha nem láttam. Látványos video!
#12031
Ha nem is görgõfelhõ, legalább dörgõ felhõ, kis szivárvány-körítéssel+tyndall: Link
Tornyok, szivárványok: Link
Jégesõ+kicsi bioszféra: Link
#12030
Hát Nola, a "Bújócska" sajnos csak 160 pixeles miniképre sikeredne és még úgyis 800 kB lenne a mérete, hát jobb ha az eredetit nézik a kollegák... Link
Viszont megtaláltam a Szent Elmo tüze a fedélzeten felvételedet nevet

beillesztett kép


Utólagos engedelmeddel kicsit belepiszkáltam, mert a videón elég halványan látható a jelenség (legalábbis nálam). Remélem nem lesz semmilyen torzulás sehol, nálam így látványos - kérlek Benneteket, szóljatok ha másutt torzak a színek, kijavítom Videón: Link
#12029
Ha görgõfelhõ akkor legyen görgõfelhõ
2007.06.05: Link Link Link Link
#12028
Tavaly nekem is volt egy kis görgõfelhõm!
Egy icipici zápor vonult el a város mellett és az produkálta! Élõben elég látványos volt, fõleg attól a kis záportól!
Link
Link
Ez pedig életem leggyönyörûbb falfelhõje! nevet
Link

Egy kis nosztalgiaként! nevetnevet Bár szintén iknább a visszatekintõbe való! Bocsi Gépház!
#12027
Hát persze. nevet De most tényleg megyek, lefekszem, mert megint kezdek belázasodni...
#12026
A kb 20 percre kiszakadó ködfelhõzet felett volt ma egy iszonyat gyenge 22-es, vagyis csak a teteje, mert csak annyi lógott ki. A ködfelhõzet aztán újra bezárult.
#12025
Gyönyörû nevet áttehetem animált képbe Nola?
#12024
Ezzel búcsúzom mára: Link
#12023
Tessék. Itt van egy görgõfelhõ, hasonló amit ti fényképeztetek. igazából a zivilesenbe v a visszatekintõbe kellett volna beszúrni: nyelvnyujtas

Link
Link
Link
Link

Panorámakép:
Link
#12022
Én látom rajta a forgást, persze nem valami hömpöly, de látszik.
#12021
Nola az "F" fixpontból kiindulva "vágtam meg" a képeket, így minden felhõ megmaradt

beillesztett kép


ezzel méretviszonyítási pontok vesztek el; láthatóvá kell tenni néhány "földi" objektumot nevet
#12020
Jó!
#12019
Így már jobb vagy most lassú lett?
#12018
DeepSky én sem láttam soha, pedig jó ideig csak a TLP észlelésre "mentem rá" szomoru de látod, a Távcsõ világa ajánlja észlelésre, nem tartja lehetetlennek.
#12017
Szerintem lassítsd le kicsit, mert így eléggé rángatózik :-)
#12016
Nola, itt a második (még mindíg nyers) verzió - ezen én már érzékelem a forgást nevet

beillesztett kép


A felhõk méretét összehangoltam (a legnagyobb látószögû képen baloldalon látható épület sarkát vettem fixpontnak), viszont a tereptárgyakat a felhõ alatt egyenlõre levágtam mert azok "visszatorzítása" jóval hosszabb és bonyolultabb dolog; a zoomolt képek méreti összehangolása miatt a háttér kissé villog, de ki lehet simitani azt is nevet
#12015
Nola,ezt én is megörökítettem itthonról,videóra és valóban gyönyörûen látszot rajta a forgás.
#12014
Látszik, ami látszik! vidám Tiszta másvilági a görgõfelhõ átvonulta után! kacsint
#12013
Nola! Lehengerlõ az a felhõ!
Lord Akela! Egy idõben sokat néztem a Holdat 200-as és
355-ös távcsõvel. Bár nem TLP-vadászat miatt, de rengeteg
idõt töltöttem egyes területek nézegetésével, néha rajzoltam is,
meg nagyon sok képet készítettem CCD-vel.
Soha nem láttam TLP-t.
#12012
Sült hal vagyok a távcsövekhez...ez olyan, amibe két szemmel kell nézni, 7x40-es. nevet
Van egy rövidke videóm is, miután ez a görgõfelhõ elvonult. A ház másik oldalán (ÉK-i) annyira szépen bugyogtak a felhõk:Link
Bocs, ez nem a bugyogós, de azt is megkeresem.
#12011
Nola, nemtom Nálad mit takar méretben a "mezei távcsõ", de ha elolvasod a csatolt 792. oldalt, Kulin György már 5-8 cm-es távcsõvel is észlelhetõnek tartja a "hamuszürke fény" területén a TLP megfigyelést nevet Ne add fel, kísérletezz ha van idõd és kedved nevet
#12010
Nola érdeme nevet én csak játszottam vele nevet
#12009
ez nagyon jó lett
#12008
Fú de jó lett!
#12007
Utólag könnyû okoskodnom - nem kell feltétlen videó, csak ha nincs idõd a gép mellett ácsorogni. Jelen esetben meg kellett volna maradni az elsõ gépbeállításnál (sztem az elsõ kép látószöge a legjobb) és azzal sorozatfelvételt csinálni egyperces intervallumokkal (vagy a felhõtömb forgási sebességéhez igazodva sûrûbben), de mindenképp fix viszonyítási pontra irányított képközépponttal és fix (lehetõleg maximális, nem zoomolt) látószöggel nevet
#12006
Köszönöm szépen! Azt hittem látszani fog rajta a forgás, nem is tudom, miért nem videóra vettem. No, majd legközelebb!
#12005
La Lumiere: összeraktam egy "nyers verziót" az alapképekbõl nevet

beillesztett kép


Megcsinálhatom a kivágatolt verziót a zoomolt képekhez igazítva a többit, DE sztem elveszne a látványos hatás - ahogy föléd siklik a kép objektumaihoz mérten nagy felhõtömeg; ugyanis a zoomolás illetve a képközéppont mozgásának korrekciója miatt jelentõs képrész elveszne és nem lenne viszonyítási alap a környezõ épületek eltûnésével; látványa az eredeti képbõl kivágott kb. feleakkora kocka méretére korlátozódna, amin nem lehet felmérni a felhõtömb valódi kiterjedését, csak egy felhõrészlet mozgását érzékelnéd, de ha akarod, összeütöm nevet Sajna a JPG veszteség miatt diffúz kockás lett a kép GIF-ben, de lényeg azért szépen látszik nevet
#12004
Link
szombaton halvány melléknap volt (mobilfénykép)

Utolsó észlelés

2026-06-22 23:22:45

Szokolya - Jókai út (Tszfm 187 m)

18.3 °C

RH: 87 | P: 1020.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.